Skocz do zawartości
Gość

Amazon wchodzi do Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Amazon zacznie sprzedawać w Polsce. Firma ma uruchomić e-serwis. Najprawdopodobniej stanie się to jeszcze w tym roku, po zakończeniu rozmów o współpracy z Pocztą Polską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie już można zamawiać wiele rzeczy do Polski z Amazon.de. Nawet wprowadzili automatyczne tłumaczenie serwisu.

Ale fakt, że dedykowany serwis będzie lepszy. Ciekawe, czy wtedy pozwolą na wysyłanie paczek z magazynów zlokalizowanych na terenie naszego kraju, bo do tej pory zawsze leciało to z Niemiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Oby jak najszybciej. Konkurencja dla pipidówek się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, często otrzymywałem paczkę nadaną we Wrocławiu. Część paczek juz dochodzi pocztą a część kurierem.

 

Korzystam ze sklepu Amazon od 3 lat i niestety mają wysokie ceny i bardzo kiepską wyszukiwarkę. Na plus zaliczam okazje z peppera, dzięki którym zaoszczędziłem mnóstwo pieniędzy na kuponach i cebulkach (ponad 30 zamówień, głównie elektronika). Czasami promocja wychodzi taniej niż używana rzecz z Allegro i za to szanuję Amazon :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, często otrzymywałem paczkę nadaną we Wrocławiu. Część paczek juz dochodzi pocztą a część kurierem.

 

Korzystam ze sklepu Amazon od 3 lat i niestety mają wysokie ceny i bardzo kiepską wyszukiwarkę. Na plus zaliczam okazje z peppera, dzięki którym zaoszczędziłem mnóstwo pieniędzy na kuponach i cebulkach (ponad 30 zamówień, głównie elektronika). Czasami promocja wychodzi taniej niż używana rzecz z Allegro i za to szanuję Amazon :E

Moja też z francuskiego szła z Polski

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo amazona

Dzisiaj była fajna promka 15 sztuk MSi RTX 2070 Gaming Z za 310 eurasków

Poszło w godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, często otrzymywałem paczkę nadaną we Wrocławiu. Część paczek juz dochodzi pocztą a część kurierem.

 

Korzystam ze sklepu Amazon od 3 lat i niestety mają wysokie ceny i bardzo kiepską wyszukiwarkę. Na plus zaliczam okazje z peppera, dzięki którym zaoszczędziłem mnóstwo pieniędzy na kuponach i cebulkach (ponad 30 zamówień, głównie elektronika). Czasami promocja wychodzi taniej niż używana rzecz z Allegro i za to szanuję Amazon :E

 

Ale to bez znaczenia jakie mają ceny, moga nawet mieć ciut wyższe niż u nas. Wiele osób kupuje tam przede wszystkim ze względu na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Korzystam ze sklepu Amazon od 3 lat i niestety mają wysokie ceny i bardzo kiepską wyszukiwarkę.

 

 

a ja korzystam od bardzo dawna i sie nie zgadzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się pojawi pełnoprawny Amazon.com.pl, to będzie to zarówno dobre, jak i złe dla konsumentów.

Dobre, bo Amazon trzyma wysoki poziom obsługi własnej części interesu.

Dobre, bo swoją skalą zaora januszami biznesu.

Złe, bo przy okazji orania januszy, zaora także większość reszty.

Złe, bo Amazon jest nastawiony na zysk, ekspansję i dominację ogólnie. Mają chyba dalej problemy ze znalezieniem drobnych na płacenie podatków w Europie?

Złe, bo poza samą ofertą od Amazona, pozostała część oferty to scam, patologia, na którą Amazon ma wyrąbane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze drogo i maja kiepska wyszukiwarke

Bo mają. Amazon to straszliwe śmietnisko. Po pierwsze nie mają sensownych kategorii i wiele rzeczy jest w dziwacznych miejscach, więc w ten sposób nie da się normalnie przeglądać oferty. Musisz użyć wyszukiwania, ale i tu pojawiają się schody, bo nazwy często są całkowicie przypadkowe i niedokładne. Ten sam produkt potrafi się pojawić 20 razy pod różnymi dziwnymi nazwami. Później jak w to wejdziesz, to parametrów albo nie ma, albo są rozpisane po łebkach. Często też z błędami. Tak samo utrudnione jest wyszukiwanie po sprzedawcy lub wybranym parametrze produktu. Nawet jeśli są jakieś opcje, to zazwyczaj większość jest tak ogólnikowych, że i tak nic nie zawężają. Amazon to juz nie Amazon, tylko bazar dla firm krzaków i miłośników chińskich śmieci. Zgadzam się też z przedmówcą, że ceny mają raczej wysokie. Dobre są tylko w przypadku promocji, ale nawet wtedy różnie z tym bywa. A na koniec te ich podejrzane praktyki z podatkiem VAT. Naliczają ci polski, mimo że nie kupujesz od Amazon PL, więc powinien zostać ten z lokalizacji sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam takich doswiadczen z amerykanskim amazonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon.com w kwestiach wyszukiwania to praktycznie to samo co europejski. Ludzie w Polsce są przyzwyczajeni do żallegro i może o to chodzi.

 

Ja też nie mam problemów z wyszukiwaniem na Amazonie. Bardzo często robię tam zakupy. A mieszkając w Niemczech to już w ogóle bajka z ich programem Prime, wiele produktów zamawiam wieczorem i dostaję następnego dnia, a jak złożę zamówienie rano to mogę dostać zamówienie nawet tego samego dnia wieczorem :D.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cuda bym nie liczył nawet po wejscu Amazona do PL ..ale zawsze to jakaś konkurencja .

 

Prawdziwym wejsciem smoka było by wejście do Polski Alliexpres jakieś kroki były poczynione w 2018 roku ale coś sprawa ucichła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegów. W amazonie nie mają pojęcia o zaprojektowaniu dobrego user experience. Strona jest zaśmiecona jakimis nieistotnymi informacjami. Wyszukiwarka kiepska, te same produkty po kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon.com w kwestiach wyszukiwania to praktycznie to samo co europejski. Ludzie w Polsce są przyzwyczajeni do żallegro i może o to chodzi.

 

Ja też nie mam problemów z wyszukiwaniem na Amazonie. Bardzo często robię tam zakupy. A mieszkając w Niemczech to już w ogóle bajka z ich programem Prime, wiele produktów zamawiam wieczorem i dostaję następnego dnia, a jak złożę zamówienie rano to mogę dostać zamówienie nawet tego samego dnia wieczorem :D.

 

Potwierdzam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na koniec te ich podejrzane praktyki z podatkiem VAT. Naliczają ci polski, mimo że nie kupujesz od Amazon PL, więc powinien zostać ten z lokalizacji sprzedawcy.

Poczytaj najpierw przepisy o podatku w UE, a potem się wypowiadaj.

 

Wersja krótka: jeżeli sklep sprzedaje towaru za ponad 250k to ma obowiązek naliczyć VAT z kraju osoby, która kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon zacznie sprzedawać w Polsce. Firma ma uruchomić e-serwis. Najprawdopodobniej stanie się to jeszcze w tym roku, po zakończeniu rozmów o współpracy z Pocztą Polską.

 

Pozostaje miec nadzieje ze Amazon nie wy**uja PP tak jak USPS które traci na każdej przesyłce Amazona. Amazon nie dość że nie płaci podatków to jeszcze go podatnik finansuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plotka o wejściu Amazona pojawia się średnio co 2-3 lata i jeszcze ani razu się nie sprawdziła, tak, że jestem sceptyczny. Ale jak by co Allegro jest mocno okopane na pozycjach ze swoim smartem. Prime musiałby być porównywalny cenowo albo oferować jakieś inne duże bonusy. Chyba że pójdą w walkę na ceny i własne usługi, ale Allegro też się przymierza do samodzielnej sprzedaży. Tak czy inaczej byłaby ostra walka.

 

Co do podatków to maslak dobrze pisze - Amazon słusznie nalicza polski VAT, inna sprawa ile z tego VAT-u ostatecznie płaci w Polsce, a ile sobie odlicza przepuszczając nasze zamówienie przez różne spółki w Luksemburgu, na Bermudach i gdzie tam jeszcze się podatki obchchodzi.

 

Złe, bo poza samą ofertą od Amazona, pozostała część oferty to scam, patologia, na którą Amazon ma wyrąbane.

 

Z tego co słyszałem, to wystarczy, że zaznaczysz, że nie dostałeś towaru i dostajesz kasę z powrotem. Aczkolwiek sam nigdy nie testowałem, jeszcze mi się nie zdarzyło nadziać na oszusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, to wystarczy, że zaznaczysz, że nie dostałeś towaru i dostajesz kasę z powrotem. Aczkolwiek sam nigdy nie testowałem, jeszcze mi się nie zdarzyło nadziać na oszusta.

 

Na Amazonie częściej to działa w drugą stronę, to klient jest częściej oszustem. Odchodzą podobne wałki jak na Ebay tylko na odwrót. Zamawiasz laptopa, robisz refund i zwracasz w pudełku starego tak żeby się waga zgadzała. Amazon często nie sprawdza dokładnie. Amerykańskie forum sprzedawców jest pełne takich horrorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, często otrzymywałem paczkę nadaną we Wrocławiu. Część paczek juz dochodzi pocztą a część kurierem.

 

Korzystam ze sklepu Amazon od 3 lat i niestety mają wysokie ceny i bardzo kiepską wyszukiwarkę. Na plus zaliczam okazje z peppera, dzięki którym zaoszczędziłem mnóstwo pieniędzy na kuponach i cebulkach (ponad 30 zamówień, głównie elektronika). Czasami promocja wychodzi taniej niż używana rzecz z Allegro i za to szanuję Amazon :E

Mam znajomych co pracowali jakiś czas w Amazonie pod Wrocławiem i oni tez mówili, że sporo paczek było tam adresowanych do klientów w Polsce.

 

Co do cen też się zgadzam. Nieraz przeglądam tego Amazona i poza sporadycznymi promocjami regularne ceny są zazwyczaj wyższe niż w naszych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą amazon jest ten chiński niesprawdzony śmietnik. Jakies kabelki, etui, buty czy inne graty od podejrzanych sprzedawców. Nawet ostatnio czytałem że redaktorzy jakiegoś serwisu wyrzucili rzeczy znalezione na śmietniku i przeszło to program jakości. Promocje są fajne. Wtedy naprawdę można w mega cenach kupić różne rzeczy a audio to już w ogóle pogrom dla polskich januszy (jakieś amplitunery, kolumny potrafią kosztować w Polsce x2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...