Skocz do zawartości
Gość

Amazon wchodzi do Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Niby sukces murowany, ale ta Poczta Polska... :E

 

W każdym razie z punktu widzenia konsumenta konkurencja jak zawsze się przyda, zwłaszcza, że Allegro wygodnie się rozsiadło w fotelu i kozaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prime to również w pakiecie jest stream filmów i seriali, za muzykę dodatkowo się płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zmienią interfejs tego wyszukiwania. Bo na Allegro moja matka 60 latka robi zakupy a na amazonie nawet ja nie umiem tam nic znaleźć jakieś smieciowe informacje i produkty wg debilnych kategorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zmienią interfejs tego wyszukiwania. Bo na Allegro moja matka 60 latka robi zakupy a na amazonie nawet ja nie umiem tam nic znaleźć jakieś smieciowe informacje i produkty wg debilnych kategorii.

 

Mam tak samo, albo ja jestem jakiś wybitnie upośledzony i tego nie ogarniam, albo ten system jest upośledzony.

 

Edit szybki i prosty test

Wpisuje w szukajke rtx 2070 super wyświetlają mi się kompy wymieszane z grafami droższymi niż u nas - ale jest ok, rozumiem, trza zawęzić wyszukiwania.

Klikam żeby szukał tylko w kartach graficznych - dalej to samo, dalej wyświetla mi pół na pół kompy/karty

No dobra ale ja szukam okazji, więc klikam od najtańszych i wywala mi jakieś karty rozszerzeń z PCI e, grafiki od GTX 1650 i inne bzdury.

No qrwa jak mozna z tego korzystać ?

Jak tak to ma wyglądać to w dupie mam ten Amazon

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, albo ja jestem jakiś wybitnie upośledzony i tego nie ogarniam, albo ten system jest upośledzony.

 

Edit szybki i prosty test

Wpisuje w szukajke rtx 2070 super wyświetlają mi się kompy wymieszane z grafami droższymi niż u nas - ale jest ok, rozumiem, trza zawęzić wyszukiwania.

Klikam żeby szukał tylko w kartach graficznych - dalej to samo, dalej wyświetla mi pół na pół kompy/karty

No dobra ale ja szukam okazji, więc klikam od najtańszych i wywala mi jakieś karty rozszerzeń z PCI e, grafiki od GTX 1650 i inne bzdury.

No qrwa jak mozna z tego korzystać ?

Jak tak to ma wyglądać to w dupie mam ten Amazon

https://www.amazon.com/s?k=rtx+2070+super&rh=p_28%3Artx+2070+super&qid=1582123980&ref=sr_pg_1

 

Same karty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, albo ja jestem jakiś wybitnie upośledzony i tego nie ogarniam, albo ten system jest upośledzony.

 

Edit szybki i prosty test

Wpisuje w szukajke rtx 2070 super wyświetlają mi się kompy wymieszane z grafami droższymi niż u nas - ale jest ok, rozumiem, trza zawęzić wyszukiwania.

Klikam żeby szukał tylko w kartach graficznych - dalej to samo, dalej wyświetla mi pół na pół kompy/karty

No dobra ale ja szukam okazji, więc klikam od najtańszych i wywala mi jakieś karty rozszerzeń z PCI e, grafiki od GTX 1650 i inne bzdury.

No qrwa jak mozna z tego korzystać ?

Jak tak to ma wyglądać to w dupie mam ten Amazon

 

Chyba jestes uposledzony:) oczywiscie bez obrazy. Ja wpisuje rtx2070 i mi same grafy wyskakuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestes uposledzony:) oczywiscie bez obrazy. Ja wpisuje rtx2070 i mi same grafy wyskakuja

 

No to chyba film nagram z tej całej operacji bo ja tego nie czaje. Rozumiem że se można poklikać milion filtrów i wtedy będzie konkretnie to czego szukam, ale u mnie jak wyszukuje rtx 2070 super to wyświetla mi np i 1650 i 1660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie to samo na amazon.de cwaniaczki :)

  • Wpisuje rtx 2070
  • wybieram dział: Computer & Zubehör : Podzespoły i części zamienne do komputerów : Komponenty wewnętrzne : Karty graficzne : "rtx 2070"
  • sortuje od najtanszych i co dostaje?

  • KKMOON Super Speed 2-Port USB 3.0 PCIe karta rozszerzeń PCI-E PCI Express 19-stykowy USB3. 0 4-pinowym złączem IDE-Low-Profile
  • MeterMall Discrete GTX1050Ti 4G DDR5 HD Game-Desktop Audio Controlled und Silence-Grafikkarte
  • MSI GTX 970 GAMING 4G karta graficzna
    itd

:E

Edytowane przez e2140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon standardowo na liście wyszukiwania, oprócz przedmiotów opisanych wyszukiwanym hasłem, ma także przedmioty powiązane z wyszukiwanym hasłem.

Nigdy jednak nie miałem problemu ze znalezieniem, czego chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dario27

Na .com jest to samo jak wybierzesz filtr po cenie od najniższej. Pojawiają się artykuły powiązane i inne GPU. Mi to nie przeszkadza bez problemu znajduję to czego szukam, są dodatkowe filtry.

 

Dla mnie większy śmietnik jest na allegro :E Szczególnie jak chcę kupić np. jakąś grę to jestem zawalany spamem ruskich kont i jakichś pirackich dostępów :E

 

 

Ale to jest głównie kwestia przyzwyczajenia do działania serwisów w kwestii wyszukiwania. Na amazonie nieraz kilka razy w miesiącu coś kupuję, czuję się jak w domu :E

 

Np kilka dni temu zamówiłem nożyki do cięcia i dysk ssd, dzisiaj żona mi mówi, że trzeba nową deskę do krojenia sorry do kibla :E, ale do krojenia chyba też zamówię nową i pewnie jeszcze zaraz coś się znajdzie co trzeba zakupić :lol2:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukadd

 

Uwazaj jak szukasz bo zamiast do kibla moze wyskoczyc wibrator :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukadd

 

Uwazaj jak szukasz bo zamiast do kibla moze wyskoczyc wibrator :E

Albo deska z wibratorem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby sukces murowany, ale ta Poczta Polska... :E

 

W każdym razie z punktu widzenia konsumenta konkurencja jak zawsze się przyda, zwłaszcza, że Allegro wygodnie się rozsiadło w fotelu i kozaczy.

 

O co chodzi z tą PP? Wiele razy zamawiałem z Amazonu i przywoziła PP i było wszystko w porządku i mega szybko.

 

Sam sklep super. CS mają na mega wysokim poziomie. Praktycznie większość elektroniki mam od nich, bo z promocji, różnych zdrapek i kuponów mega można zbić cenę.

 

Jest sporo sprzedawców, którzy mają 100% pozytywów i realizacja zleceń jest przez Amazon. W PL raczej nie dają rady z Allegro. Marża 20% zabije każdego janusza biznesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mają. Amazon to straszliwe śmietnisko. Po pierwsze nie mają sensownych kategorii i wiele rzeczy jest w dziwacznych miejscach, więc w ten sposób nie da się normalnie przeglądać oferty. Musisz użyć wyszukiwania, ale i tu pojawiają się schody, bo nazwy często są całkowicie przypadkowe i niedokładne. Ten sam produkt potrafi się pojawić 20 razy pod różnymi dziwnymi nazwami. Później jak w to wejdziesz, to parametrów albo nie ma, albo są rozpisane po łebkach. Często też z błędami. Tak samo utrudnione jest wyszukiwanie po sprzedawcy lub wybranym parametrze produktu. Nawet jeśli są jakieś opcje, to zazwyczaj większość jest tak ogólnikowych, że i tak nic nie zawężają. Amazon to juz nie Amazon, tylko bazar dla firm krzaków i miłośników chińskich śmieci. Zgadzam się też z przedmówcą, że ceny mają raczej wysokie. Dobre są tylko w przypadku promocji, ale nawet wtedy różnie z tym bywa. A na koniec te ich podejrzane praktyki z podatkiem VAT. Naliczają ci polski, mimo że nie kupujesz od Amazon PL, więc powinien zostać ten z lokalizacji sprzedawcy.

Kupujesz od Amazon PL (Polski NIP). Wyszukiwarka rzeczywiście taka sobie, ale można się jakoś odnaleźć. Sam zamówiłem na Amazon.de, fr, uk, es i it dobre kilkaset rzeczy i napewno będę korzystał dalej. Dodam, że zawsze sprzedawcą był Amazon, a nie jakaś firma typu bestcena.

 

Edit:

Pamiętam przykład sprzed lat. Lampa do Sony HW55. W Polsce taka sobie dostępność, ale wszedłem na Morele, a tu proszę kilka sztuk. Dostępność 24h. Zamówiłem, po trzech dniach piszę maila z zapytaniem WTF. Dostaje odpowiedź, że lampa będzie dostępna do 7 dni. Szybka anulacja zamówienia, negatyw gdzie się tylko dało i szukanie dalej. Wchodzę na Amazon, a tu bezpośrednio od nich w niższej cenie z darmową dostawą. Zamówiłem i na drugi dzień paczka u mnie nadana z Kątów Wrocławskich :E

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale tam tanio nie jest. Porównałem kilka części rowerowych i prawie o połowę droższe niż na allegro oraz kilka słodyczy i też o połowę drożej. Co to za promocje w tym amazon chyba dla Niemców :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co liczyłeś? :D Chciałeś mieć wszystko taniej? Jak jest promocja to ceny mają nie do pobicia. Ostatnio kupiłem Note 10+ za 3000 zł. 2 lata temu PS4 Pro za 1200 zł itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale tam tanio nie jest. Porównałem kilka części rowerowych i prawie o połowę droższe niż na allegro oraz kilka słodyczy i też o połowę drożej. Co to za promocje w tym amazon chyba dla Niemców :lol2:

Wiele, rzeczy jest dużo tańszych niż u nas. Nieraz na promocjach przebitki dwukrotne.

Kupowałem np. parę plecaków Deutera, Ospreya ceny znacznie niższe niż u nas, foteliki dziecięce kupiłem jeden o 30% taniej niż w PL, drugi dobre pół ceny (170 EUR zamiast 1400 zł), Dremel w zestawie co u nas chodzą po 600 zł tam za niecałe 100 EUR.

Najlepsza promka na jaką trafiłem to namiot tunelowy Vango u nas 1700 zł, w UK 350 GBP, na Niemieckim Amazonie 147 Euro (teraz jest po 400).

Logitech MX Master 2S za 63 Euro (parę lat temu, teraz jest wersja 3 to potaniały, ale myszka chodziła regularnie za 350-400 zł)

To naturalne, że w żadnym sklepie nie będzie cały asortyment najtaniej. Ale amazon przynajmniej robi niezłe promocje i to istniejące, a nie 50 sztuk które znikają zanim się zdąży skopiować kod promocyjny ;)

 

 

Amazon to przede wszystkim zupełnie inne podejście do klienta niż naszych januszo sklepów. Coś się zepsuje, dzwonisz, wysyłają nowe i masz 30 dni od otrzymania zamiennika na odesłanie sprzętu na ich koszt, działa w ten sposób nawet 1.5 roku po zakupie. Podczas gdy u nas nawet te przyzwoite sklepy wymagają dostarczenia towaru, potem jeszcze tygodnie mijają na ekspertyzy i na koniec bywa odmowa z jakiegoś idiotycznego powodu.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać kiedy w końcu Amazon wejdzie oficjalnie na nasz rynek. Allegro powinno zmniejszyć prowizje, więc konkurencja zawsze tylko na +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej na tak, szczególnie, że ostatnio znacznie sie pogorszył program smart. Wszedzie dają smart kurier a tam trzeba wydać ponad 100 zł na to aby było to darmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej na tak, szczególnie, że ostatnio znacznie sie pogorszył program smart. Wszedzie dają smart kurier a tam trzeba wydać ponad 100 zł na to aby było to darmowe.

 

Do paczkomatu masz od 40zł za friko. Tanie i same duże gabaryty to co ty zamawiasz tak często :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem często akcesoria elektryczne oraz różne rzeczy biurowe. Nie wiem moze miałem takie szczęście ale w przypadku większości nie było opcji smarta w paczkomacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mam nadzieję, że Allegro straci na tym. Bo nasza rodzima stronka ostatnio wariuje i robi z klientów idiotów.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...