Skocz do zawartości
Gość

Amazon wchodzi do Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że Allegro straci na tym. Bo nasza rodzima stronka ostatnio wariuje i robi z klientów idiotów.

 

Allegro nawet nie jest już polskie bo należy do 3 zagranicznych funduszy tak więc moim zdaniem nie ma tutaj sensu mieć sentymentów. Sam będę kupował tam gdzie będzie taniej i lepsza obsługa. Poza tym wkurza mnie fakt tylu podróbek na allegro oraz to,ze obecnie wiekszośc tam to sama chińszczyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla nas klientów konkurencja będzie dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy poziom obslugi klienta bedzie taki sam jak w innych krajach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo utrzymają się w kraju kombinacji, konkurencja zawsze na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś się zepsuje, dzwonisz, wysyłają nowe i masz 30 dni od otrzymania zamiennika na odesłanie sprzętu na ich koszt, działa w ten sposób nawet 1.5 roku po zakupie.
LOL :)
Zamawiasz laptopa, robisz refund i zwracasz w pudełku starego tak żeby się waga zgadzała. Amazon często nie sprawdza dokładnie. Amerykańskie forum sprzedawców jest pełne takich horrorów.
Jakiś Hiszpan zrobił wałek chyba na 300 tys euro :) Jest numerem 1, ale wkrótce nie załapie się do TOP1000.

 

Polak potrafi i zarówno Netflix-owi jak i Lidl-owi potrafił wybić z głowy głupie pomysły. Amazon to po prostu szaleństwo, to nie darmowy miesiąc (który Netflixa niemal nic nie kosztuje) itp, tu będą makabryczne straty, w tym także na słupa, a potem Amazon będzie walczył w sądach po 10 lat i dostanie 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Mam nadzieję, że Allegro straci na tym. Bo nasza rodzima stronka ostatnio wariuje i robi z klientów idiotów.

Rodzima? Rodzima? Dobre. Polac mu.

 

Niech padaja nawet jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: i jeszcze ta współpraca z PP :D z czym do ludzi

Na razie podobno trwają rozmowy. Ja tutaj bym się niczym nie przejmował jeśli doszło by do podpisania umowy to PP będzie musiała spełnić określone standardy Amazona.

 

W Niemczech jak pisałem jest bajka. Miałem kupować deskę :E, ale żona się jeszcze nie może zdecydować. Więc sytuacja z wczoraj. Około godziny 18-19:00 zaczęła mi świrować świetna, ale już ~5 letnia myszka, dokładnie rolka do przewijania. Przeczesałem neta i znalazłem co chcę, cena na Amazonie bardzo dobra, jedynie jeden inny dobry sklep miał w tej samej cenie do tego na Amazonie mam wysyłkę za free. Prosty wybór.

 

Więc zamawiam o ~21:00, Mycha została wysłana o ~3:30 w nocy!, a u mnie w domu była o ~10:00 rano :E I właśnie to lubię w Amazonie. Świetny support i natychmiastowe przesyłki.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Więc zamawiam o ~21:00, Mycha została wysłana o ~3:30 w nocy!, a u mnie w domu była o ~10:00 rano :E I właśnie to lubię w Amazonie. Świetny support i natychmiastowe przesyłki.

To w Polsce taki manewr z PP nie przejdzie ... ja list polecony priorytetowy idzie 3 dni robocze !! Paczka z chin do PL 4dni ,2 dni w urzędzie celnym , 8 dni w dostawie po przez PP !!

To o czym mowa !? :lol2: :lol2: :lol2: .

 

A jak idziesz na pocztę odebrać paczkę czy list to nie wiadomo gdzie wchodzi czy do papierniczego ,,drogerii czy salonu prasowego

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest teraz, a to co by było gdyby podpisali umowę z Amazonem to dwie różne kwestie. Sam w to wątpię, ale jeśli to nie ma zmiłuj PP po prostu nie było by stać na odwalanie fuszerki dla Amazonu :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest teraz, a to co by było gdyby podpisali umowę z Amazonem to dwie różne kwestie. Sam w to wątpię, ale jeśli to nie ma zmiłuj PP po prostu nie było by stać na odwalanie fuszerki dla Amazonu :E

PP nie jest w stanie logistycznie i personalnie działać sprawnie i nic tego nie zmieni ani umowa z Amazonem ,ebay czy alibabą i koniec .

 

Chyba ze jarek przekaże kolejne 2 mld dukatów a reanimacje kolejnego państwowego trupa to zarząd napcha kieszenie i coś skapnie typ poniżej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory moje zamówienia z amazon doręczane przez pocztę bez zarzutu. Szybko, nawet paczka z przewodami zabezpieczona tak że mogły w każdej chwili wypaść. Zresztą jakość doręczeń naprawdę wzrosła. Pomijam obsługę w tych siedliskach postkomunizmu czyli punktów stacjonarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PP nie jest w stanie logistycznie i personalnie działać sprawnie i nic tego nie zmieni ani umowa z Amazonem ,ebay czy alibabą i koniec .

 

Chyba ze jarek przekaże kolejne 2 mld dukatów a reanimacje kolejnego państwowego trupa to zarząd napcha kieszenie i coś skapnie typ poniżej .

Kurde, jak na trupa to doręczają paczki najlepiej. Zawsze brałem polecony priorytet i nie miałem problemów. Paczka w ciagu 48h była u mnie. I nie miałem problemów jak z kurierami czy przepełnionymi paczkomatami gdzie musiałem czekać aż kurier przy paczkomacie mnie obsłuży (40min).

Obecnie w Austrii to samo, najlepsza firma jest poczta O_o więc ja nie wiem jak wy macie problemy z poczta jeśli praktycznie kurierzy w 4/5 przypadkach na 10 coś odwala. Tutaj tylko rozbudowali paczkomaty więc tego mi brakuje w poczcie ew. chociaż jak przykład wyżej to też nie działa za dobrze w czasie szczytów typu Prime Sale/Black Friday bo paczkomaty sa przepełnione zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska dostarcza najlepiej .. :E u mnie jest takie kuriozum ze listonosz woli wrzucić awizo do skrzynki niż zadzwonić /zapukać do drzwi aby doręczyć przesyłkę .

 

Już nie raz na tym złapałem PP , u mnie w domu ktoś zawsze jest tak mamy ułożony plan dnia ze ktoś z domowników zawsze jest w domu nie raz czekałem na ważny list polecony prio czy paczkę i nie raz złapałem listonosza jak tylko podbiega do skrzynki wrzuca już wypisane awizo i leci dalej :E . a ja muszę bujać się z tym awizo na drugi dzień ( bo dopiero na drugi dzien wydają przesyłki awizowane ) na pocztę stać w kolejce 30-40min po odbiór :mad2: .

 

Rozmawiałem już z listonoszem pytałem czemu wrzuca awizo a nie zadzwoni do drzwi ... odpowiedź mnie powalił cyt " bo nie mam czasu " :kwasny: .

 

 

Z kuriera DPD,UPS korzystam przynajmniej 2-3 razy w tygodniu do tego inpost na paczkomat 2-3 w tyg i nie mam problemu z odbiorem/wysłaniem paczek .

 

Z paczkomatu odbieram paczkę o dowolnej godzinie tak samo wysyłam ,bez kolejek bez czekania , kod QR i sprawa załatwiona . Nie muszę znosić opieszałości i fochów grubej baby w okienku co to nie umie się myszką posługiwać i zła na cały świat .

 

Kurier dzwoni przed dostarczeniem paczki ze będzi za 5 min ,odbieram bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie we Wrocławiu jest to samo z PP. Kiedyś zamawiałem więcej z dostawą przez kuriera PP i tylko kilka razy dostarczył paczkę do rąk własnych. Zazwyczaj nawet jak byłem w domu, to znajdowałem w skrzynce awizo, nawet nie zadzwoni, choć jak coś kupuję, to zawszę podaję nr telefonu kontaktowego i przypominam sprzedawcy żeby nie zapomniał go podać. Zresztą, to samo jest ze zwykłymi listonoszami dostarczającymi listy. Jak przychodzi coś poleconego, to jest 100% pewne, że będę musiał dymać po to na pocztę. :E

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim rodzinnym mieście jest spoko listonosz zawsze przynosi listy polecone i paczki też są dostarczane. U teściów na wsi też spoko, jeździ samochodzikiem i wszystko rozwozi.

 

Ale poczta to ogólnie ma problemy z zarządzaniem. Znam osobę która jest kierownikiem poczty. I odgórnie mają narzucone, że w określonym czasie pani z okienka ma sprzedać określoną ilość usług czy ubezpieczeniowych czy bankowych etc. Z tego co mi mówiła to ludzie tam pracujący są bardzo niezadowoleni z takiego traktowania i zmuszania do wyrobienia jakiejś normy w wciskaniu kitu klientom, czują się momentami jak akwizytorzy, a nie pracownicy, którzy powinni się koncentrować na swoich obowiązkach, a muszą robić inne rzeczy, aby nie dostać opierdziel z góry. Polityka tej firmy jest zrypana po prostu :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko listonosz, to był u mnie kiedyś. Od kilku lat co kilka tygodni chodzi jakiś inny listonosz taką tam mają rotację pracowników. Większość z nich to jakieś menele, które się tam zatrudniają na chwilę chyba żeby sobie do flaszki dorobić. Normalni ludzie już tam nie chcą pracować. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska dostarcza najlepiej .. :E u mnie jest takie kuriozum ze listonosz woli wrzucić awizo do skrzynki niż zadzwonić /zapukać do drzwi aby doręczyć przesyłkę .

Jeżeli wrzuca awizo i chodzi o jakąś grubszą kopertę to pewnie w ogóle jej nie wziął z poczty do torby. Inna możliwość, to że nie chce mu się latać z ciężką torbą po piętrach albo mieszkasz w jednym z tych 8-piętrowych bloków bez windy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska dostarcza najlepiej .. :E u mnie jest takie kuriozum ze listonosz woli wrzucić awizo do skrzynki niż zadzwonić /zapukać do drzwi aby doręczyć przesyłkę .

 

Ale to dziwne, bo mają o wiele większe pieniądze za dostarczenie niż wrzucenie awizo. No chyba, że ktoś podchodzi ewidentnie do sprawy, że lepiej wrzucić 100 awizo niż dostarczyć 10 listów/paczek? :lol2:

 

Ale poczta to ogólnie ma problemy z zarządzaniem. Znam osobę która jest kierownikiem poczty. I odgórnie mają narzucone, że w określonym czasie pani z okienka ma sprzedać określoną ilość usług czy ubezpieczeniowych czy bankowych etc. Z tego co mi mówiła to ludzie tam pracujący są bardzo niezadowoleni z takiego traktowania i zmuszania do wyrobienia jakiejś normy w wciskaniu kitu klientom, czują się momentami jak akwizytorzy, a nie pracownicy, którzy powinni się koncentrować na swoich obowiązkach, a muszą robić inne rzeczy, aby nie dostać opierdziel z góry. Polityka tej firmy jest zrypana po prostu :E

 

To jest ogólnie problem korpo i tego, że pracownik może nie zapierdalać 8h dziennie tylko mieć spokój i ogarniać to co do niego należy ale bez nerwów. Moja ciocia pracuje w banku, tam to jest dopiero wciskanie kredytów, kont oszczędnościowych itd., bo trzeba normy wyrobić. Oczywiście ciśnie kierownik oddziału, bo on ma z tego z 5k premii, pracownik może 300zł max. Do tego jak nie wyrobisz to nie ma, że nia ma premii i jest git. Masz NAKAZ wyrabiania normy! Jak nie wyrobisz raz to jest wezwanie na dywanik, potem jakaś reprymenda, bodaj za kolejnym wysyłany zostajesz na szkolenie! Tak, na szkolenie kurła, bo nie umiesz wciskać gówna! Nie ważne, że 20 klientów dziennie jakich masz nikt nie chce dodatkowych rzeczy, bo przychodzi w konkretnej sprawnie. MASZ WYRABIAĆ NORMĘ! To samo jest na PP, ilekroś mam nieprzyjemność czekać w kolejce to zawsze po podejściu do okienka pada pytanie czy nie jestem zaintersowany produktem czy usługą "X", bo akurat jest promocja czy coś... Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wrzuca awizo i chodzi o jakąś grubszą kopertę to pewnie w ogóle jej nie wziął z poczty do torby. Inna możliwość, to że nie chce mu się latać z ciężką torbą po piętrach albo mieszkasz w jednym z tych 8-piętrowych bloków bez windy :D

LOL nie chodzi o żadną grubą kopertę która nie chce wejść do skrzynki a o zwykłe listy polecone takie w kopercie w środku 1-2 kartki A4 złożone na pół :) kumasz .... :lol2: .

 

I też tak sądzę ze nawet tych listów z poczty nie zabiera tylko wypisuje awiza i leci po adresach .

Z paczkami PP to samo podjeżdża gość busem wyskakuje ,cyk do skrzynki i pojechał dalej :E

 

Były już pisane skargi w lokalnym urzędzie jak i do wojewódzkiego oddziału ... nic jak kamieniem w wodę , zmienił się kilka razy listonosz ale efekt ten sam .

 

Dla tego ja PP unikam jak ognia ,a jak już nie mam wyboru i musi być PP to biorę opcję odbioru w żabce którą mam pod domem :D

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem jak listonosz u mnie "lata z ciężką torbą". Mają teraz takie wózki na kółkach, a nie torby i co robi listonosz zanim wejdzie do bramy? Wybiera z tego wózka przesyłki albo awiza adresowane pod ten nr pod którym stoi, bierze w rękę, wchodzi do bramy, a ten wózek z resztą przesyłek od tak zostawia pod tą bramą i każdy kto akurat obok przechodzi może sobie w nim poszperać, bo nikt tego nie pilnuje. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard. Do bloków jak wchodzą to też zostawiają przed.

 

Z drugiej strony jakoś się nie słyszy o kradzieżach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to jest kamienica, a nie blok, ale też jest w bramie prawie 20 mieszkań i zanim obleci mieszkania, powkłada resztę do skrzynek, to trochę to trwa, a wózek z resztą przesyłek stoi sobie bezpański pod drzwiami bramy na zewnątrz (jakby chociaż w środku, na klatce schodowej nie mógł zostawić tego wózka), a potem nie dziwne, że ludziom giną przesyłki "w niewyjaśnionych okolicznościach". :P

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...