Skocz do zawartości
gabdziol

Laptop do 3k codzienne użytkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sporo tematów odnośnie laptopów do tej kwoty.

Nie ma jednak konkretnie specyfikacji do jakiej będę wykorzystał go ja.

 

- internet, sporo otwartych kart jednocześnie

- tv online

- netflix

- obsługa strony www

- raz w tygodniu upload ok 30gb na serwer

- czasami totalne podstawy obrobki wideo. Dzielenie na części filmu itp. Nic skomplikowanego.

 

Przeczytałem już wiele wątków i znalazłem kilka możliwych laptopów.

 

1. Acer Aspire 5

2. Lenovo IdeaPad L340

 

Nie wiem czy szukać z dedykowaną kartą graficzną czy zintegrowaną na rzecz lepszego procesora.

Rozmiar 15.6, fajnie jakby było przynajmniej 16gb ram. Dysk 256 wystarczy ale jak będzie większy to też fajnie. Windows mam więc nie potrzebuje.

 

Dzięki za propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem uprzedzony do HP. Może dlatego że znajomi mieli kiedyś i były problemy. Jak nie z podzespołami to ze słabym wykoaniem. Strasznie trzeszczące plastiki i szybko zużywające się zawiasy.

 

Nie lepszy w tej kwocie byłby:

Lenovo IdeaPad L340-15 i7-9750H/16GB/256 GTX1050 jest za 3000 z małym kawałkiem

 

Lub

 

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/16GB/256 GTX1650 - trochę droższy bo wychodzi 3350

Edytowane przez gabdziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze grafiki dodatkowej nie potrzebujesz, jednak procesory które będą najlepsze parowane są tylko z dodatkowymi grafikami.

 

HP dokonało bardzo dużego przeskoku w jakości w ostatnim czasie, nie ma co się sugerować opiniami bo na pewno nie mają nic wspólnego z aktualną sytuacją, poza tym model modelowi nierówny.

 

Ideapad to budżetowy jakość - właśnie tutaj mógłbyś się obawiać o coś o co posądzasz HP :) Główną wadą jest tylko jeden slot na RAM - będziesz zmuszony do Dual Channel już zawsze.

 

6 rdzeni jest fajne ale za dobre 6 rdzeni trzeba dać o wiele więcej, wybieranie takiego procesora w Ideapadzie opłacając to wszystkim dookoła podczas gdy nie jest ot must-have uważam za średni pomysł.

 

Skoro już wykraczasz poza budżet to szczerze polecam:

Acer Aspire 7 i5-9300H/8GB/512 - 3399 zł

Powiesz no ale jak to, poza budżet a tylko 4 rdzenie i 8 GB RAM ? No tak, ale masz laptop cały wykonany z aluminium, z możliwością łatwiej rozbudowy o drugą kość RAM gdzie za 150 zł robisz sobie 16 GB Dual Channel. Masz też duży dysk NVME - idealny do obróbki wszelkiego video, jak również dwa miejsca na dodatkowe dyski. Jest też bardzo optymalnie dobrana grafika - GTX 1650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz dostałem dwie propozycje Lenovo Y540 oraz Acer Aspire 7.

Podzespoły praktycznie takie same. A który wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi jest dobry, więc ciężko powiedzieć. Z każdego będziesz zadowolony.

Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/512 120Hz - 3099zł

Dorzucam propozycję laptopa Acer Nitro z bdb. matową matrycą IPS 15,6" 120Hz, który dobrze wypada w relacji ceny do otrzymanych podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tej trójki + który podałeś, który byś wybrał? Do Twojego dorzuciłbym ewentualnie jeszcze 8gb ram żeby było 16gb.

Duża różnica jest pomiędzy procesorami: i5-8300H; i5-9300H; i7-9750H?

 

Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/512 120Hz - 3099zł - Obudowa jest aluminiowa?

Edytowane przez gabdziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża różnica jest pomiędzy procesorami: i5-8300H; i5-9300H; i7-9750H?

 

Między i5-8300H a i5-9300H nie ma żadnej, i7 to już 6 rdzeni ale w grach z GtX 1650 czy codziennym użytkowaniu nie ma to żadnej korzyści, dopiero przy obróbce video możesz mieć korzyści, jednak TDP jest takie samo jak dla 4 rdzeniowego I5 więc to też nie jest tak że obciążając wszystkie 6 rdzeni dostaniesz +50% wydajności bo przy takim obciążeniu mocno spadną zegary.

 

Z wymienionych tu laptopów tylko Aspire 7 jest aluminiowy, reszta to plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam te dwa do wyboru:

Acer Aspire 7 i5-9300H/8GB/512 - 3399 zł

Acer Nitro 5 i5-8300H/16GB/512 120Hz - 3299 zł

 

Chyba skłaniałbym się ku pozycji drugiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam te dwa do wyboru:

Acer Aspire 7 i5-9300H/8GB/512 - 3399 zł

Acer Nitro 5 i5-8300H/16GB/512 120Hz - 3299 zł

 

Wydajność chłodzenia mają zbliżoną, jednak Aspire 7 jest bardziej cichy, dodatkowo jest o wiele lepiej wykonany. Matryca 120 Hz nie przyda się w Twoich zastosowaniach i nie wiem skąd apblo ma informację o tym że jest świetna bo ja takiej nie znalazłem - jeśli jest to ta sama matryca którą montują w pozostałych modelach 120Hz a wątpie żeby była inna to jest to średnia matryca IPS o 59% sRGB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znajdę może Acer Aspire 7 i5-9300H/8GB/512 tylko z 16gb ram a 256gb dysk? nie chce już dorzucać, ponieważ i tak początkowo miałobyć 3k max, a niedługo dojdę do 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znajdę może Acer Aspire 7 i5-9300H/8GB/512 tylko z 16gb ram a 256gb dysk? nie chce już dorzucać, ponieważ i tak początkowo miałobyć 3k max, a niedługo dojdę do 4 :)

Nie znajdziesz, montowane fabrycznie są tylko 512 GB dyski SSD. Ale możesz sobie ram rozbudować później, masz wolny slot.

A z tym 4 to wcale nie jest takie głupi pomysł bo wtedy osiągasz już maksimum konfiguracyjne które będzie Ci potrzebne, ten sam model z i7 i 16 GB RAM :)

Acer Aspire 7 i7-9750H/16GB/512 - 3999 zł

 

 

Jak jest system HP Gaming

16 GB ramu + wydajny procesor + wydajna grafika + ekran IPS.

 

I bardzo słabe chłodzenie, weź się nie udzielaj jak masz takie głupoty polecać bo jeszcze ktoś w to uwierzy i kupi takiego bubla. To jest dobry laptop jak masz 2700 i chcesz sobie pograć w gierki a nie do wspomnianych tu zastosowań!

 

jfam43R.jpg

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydam 4k bo nie potrzebny jest mi taki komputer. Myślę, że Acer Aspire 7 i5-9300H/8GB/512 - 3399 zł

to mojej pracy i tak wystarczy. W gry nie gram, więc nie potrzebuję aż tak dużych zasobów.

 

@manuelos - chyba, że uda się jakiś rabat wyrwać, widziałem na forum, że można uzyskać jakiś rabat na X-kom.

Edytowane przez gabdziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydam 4k bo nie potrzebny jest mi taki komputer. Myślę, że Acer Aspire 7 i5-9300H/8GB/512 - 3399 zł

to mojej pracy i tak wystarczy. W gry nie gram, więc nie potrzebuję aż tak dużych zasobów.

 

Jasne, rozumiem, nie namawiam. Ale dla ścisłości - do gier potrzeba mocnego GPU, mocne CPU miało być właśnie dla edycji Video ale omawiałem już różnicę więc zgodzę się że nie jest to konieczny zakup.

 

@manuelos - chyba, że uda się jakiś rabat wyrwać, widziałem na forum, że można uzyskać jakiś rabat na X-kom.

 

Pytaj w tamtym temacie aczkolwiek to raczej symboliczne zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę Acer Aspire 7 i5-9300H/8GB/512 jest faworytem.

Co prawda nie miałem przekonania do ACER, ze względu na przygody kolegi z ich laptopem, jednak było to już spory czas temu. Opinie o nim również są dobre, więc wszystko przemawia za nim. Jest drugi slot więc w przyszłości również będę mógł rozszerzyć czy to do 16 czy nawet 32gb. Proces powinien wystarczyć. Dysk również (ewentualnie można dołożyć kolejne). Obudowa aluminiowa, gdzie również każdy to zachwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrany przez Ciebie laptop ma 8 GB ramu ten Hp ma 16 GB wydajną grafikę i proca + mieści się w budżecie- osobiście bym długo się nie zastanawiał tylko brał tego HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik @manuelos opisał tego HP... Więc chyba nie jest tak kolorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrany przez Ciebie laptop ma 8 GB ramu ten Hp ma 16 GB wydajną grafikę i proca + mieści się w budżecie- osobiście bym długo się nie zastanawiał tylko brał tego HP.

 

To sobie bierz ale nie namawiaj innych do takich głupot.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej aktualnie Acer Aspire 7 jest jako faworyt. Nie wiem czy uda się znaleźć coś innego w tym budżecie, gdzie poza podzespołami również i wykonanie będzie na dobrym poziomie.

Kupiłem już prawie Lenovo IdeaPad L340, jednak wiele osób odradzało ze względu na słabe materiału obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci go zobaczyć na żywo.

W tym temacie Mój link użytkownik @munelos pisze o tym samym laptopie co ja wyżej.

Zdecyduj się, więc świetny to jest laptop czy nie ? :hmm:

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się, więc świetny to jest laptop czy nie ? :hmm:

 

Na nic nie muszę się decydować, to ty się nauczyć czytać. Jak wół pisze nawet w tym temacie że to jest dobra propozycja jak masz budżet 2700 i chcesz pograć w gierki co idealnie potwierdzasz linkiem który dodałeś sam się pogrążając w argumentacji.

Namawianie do zakupu tego laptopa przy innych zastosowaniach z większym budżetem jest działaniem na szkodę kupującego i robisz to z premedytacją, gdyby to ode mnie zależało wyłapałbyś bana - a były już takie przypadki na tym forum.

 

Ale skoro nie potrafisz czytać to zacytuję ci moje wypowiedzi z wątku który linkujesz:

Acer aspire 7 - tu już masz zarówno aluminium jak i maksymalną wydajność i szczerze polecam jeśli możesz sobie pozwolić na taki wydatek (GTX 1650 jest jakieś 20% wydajniejszy od GTX 1050 Ti)

i dalej:

Różnica między nimi to nie tylko to co widać na specyfikacji, jest też kwestia chłodzenia - tu wbrew pozorom IdeaPad nie wygląda tak źle bo ten model Paviliona jeszcze nie miał jakiegoś super cichego, dopiero nowe modele mają je poprawione.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczekam może ktoś zarzuci jeszcze jakiś link, jeżeli nie to biorę Acer Aspire 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z wymienionych tu laptopów tylko Aspire 7 jest aluminiowy, reszta to plastik.

 

Plastik, ale dobrej jakości i wcale nie musi być to ujmą. Legion jest dobrze wykonany

 

Do autora: zobacz sobie np. tą recenzje http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lenovo-legion-y540-test-opinie.html

Edytowane przez Sonep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion ma zapewne dobre materiały (plastik). Info o słabych materiałach dotyczyła IdeaPad L340.

Legion raczej droższy będzie w takiej specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...