Skocz do zawartości
ml94

Telefon do 1300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jako że mój stary Huawei P9 Lite już powoli nie nadaje się do użytku (wydajność,bateria to obecnie dramat :E ), przymierzam się powoli do wymiany. Max budżet 1300 zł, odpadają używki, aliexpress itp. Telefon nowy, z normalnego sklepu. Zależy mi właściwie na płynności działania + bateria. W gry nie gram, ale głównie przełaczam się miedzy gmaps, yanosik i inne aplikacje.

 

Na ten moment moi faworyci to:

 

Xiaomi Mi 9 Lite - https://www.play.pl/telefony/xiaomi/xiaomi-mi-9-lite/?oid=4001297899

 

Honor 20 - https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/honor-smartfon-honor-20-6-128-blue.bhtml#opis

Edytowane przez ml94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie mi9t lepszy od mi9lite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie mi9t lepszy od mi9lite

 

ale na szybko patrząc 300 zł droższy. A co powiesz o tym Honorze?

Edytowane przez ml94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi9t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi9t

 

Jak już wspomniałem telefon jest droższy o kilkaset złotych od MI 9 Lite i około 100 zł od Honora 20.

 

W czym jest zatem lepszy od chociaz tego Honora? Z tego co widzę to tylko przewaga Amoleda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi9T to koszt na Allegro 1200zl, a w Chinach 1000zl.

Honora 20 nie miałem w rękach wiec się nie wypowiem. Co do mi9 lite to uważam że lepszy ekran bez żadnych wcięć jest w mi9T, a aparat do selfie wyjeżdża z górnej krawędzi. Reszta drobnych różnic jest dla mnie pomijalna w codziennym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z mi9 lite ostatnio, bo za moją namową kupiła do znajoma i w obecnej cenie jest to bardzo fajny wybór pod kątem baterii i ekranu. Same aparaty też w porządku jak na swoją cenę. Poważnie bym się zastanawiał czy jest sens dopłacać do mi9t. Pewnie będzie miał on nieco lepsze wsparcie, bo to nowszy model no i ma ekran na cały przód. Niemniej nie uważam, że warty jest dopłaty aż 300zl.

W kwestii honora się nie wypowiem, bo nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już kwestię Xiaomi - czy lite, czy T, to mocno zastanawiam się nad tym Honorem. Wydajnościowo znacznie mocniejszy, ładniejszy, bateria dobra, aparat też. Wyświetlacz ładny.Potwierdzony Android 10 i szansa na 11 tylko jakiś taki mało popularny :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi9t na 100% dostanie 11, tak samo mi9lite pomimo ze mniej popularny, wazniejsze zmiany przynosza nowsze wersje miui ale co i jak to ciezko powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się do tematu. Poszukuję smartfona do 1300zł. Obecnie posiadam Xiaomi Redmi 4x i odpowiada mi jego rozmiar, jednak wiem, że ciężko będzie w tych czasach znaleźć smartfon o małych wymiarach, bo większość to niestety patelnie (a może to kwestia przyzwyczajenia?). Smartfon musi być z Polski, z faktura VAT, najlepiej z polskiego sklepu internetowego.

 

Na oku mam:

- Xiaomi Redmi Note 8 PRO 6/128 za 1050zł

- Xiaomi Mi 9T 6/64 za 1250zł

 

Co moglibyście mi polecić w tej półce cenowej? Może niepotrzebnie psiocze na te duże dzisiejsze ekrany? Z drugiej strony mam dość małe dłonie :) .

Nie ukrywam, że pierwszeństwo ma firma Xiaomi

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakie masz dokładne wymagania co do telefonu. Ale jak chcesz coś mniejszego gabarytami to zobacz jeszcze Mi A3. Co do Twoich propozycji to Mi9t jest lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pisałem na szybko i wyszło jak wyszło.

 

Wymagania:

- długi czas działania na baterii

- względnie małe wymiary

- płynność działania

- przynajmniej 64GB pamięci wewnętrznej

- nie musi być slotu na karty pamięci

- wyraźny, ostry ekran o dobrej rozdzielczości

- nie gram w gry

- będzie też używany jako nawigacja

- dobrej jakości aparat

- dźwięk rozmów na wysokim poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi A3 odpada, bo tam rozdzielczość kuleje.

Zobacz P20 (zwykle, bez pro ani lite), bo w miarę dobrze wpisuje się w wymogi. Opcjonalnie Mi9SE, ale to kosztem baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi A3 odpada, bo tam rozdzielczość kuleje.

Zobacz P20 (zwykle, bez pro ani lite), bo w miarę dobrze wpisuje się w wymogi. Opcjonalnie Mi9SE, ale to kosztem baterii.

 

bardziej P20 , jako nawigacja i dobra bateria mi 9 SE to tak średnio , ale ma lepszy głośnik .

 

moją zona ma P20 a ja mam Mi 9 SE , jej zdecydowanie lepiej trzyma bateria + może używać wifi calling i VOLTE a na mi 9 SE nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak masz stówkę do dorzucenia to rozglądnij się jeszcze za Oppo Reno 2Z - do twoich wymagań w sam raz.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w podobnej cenie niedawno i ostatecznie padło na Mi 9 Lite. Jak najbardziej spoko telefon, jest MUIU 11 jakby były wątpliwości.

 

Cytując:

- długi czas działania na baterii -> 1,5 - 2 dni używania biznesowego

- względnie małe wymiary -> w gumowych pleckach jest OK

- płynność działania -> nowy telefon to zasuwa wszystko bardzo dobrze, trudno powiedziec jak będzie za rok czy dwa.

- przynajmniej 64GB pamięci wewnętrznej -> jest

- nie musi być slotu na karty pamięci -> ale jest hybrid sim/sd

- wyraźny, ostry ekran o dobrej rozdzielczości -> jak najbardziej. Sprawdza się jako navi. Dobrze, że jasność idzie dość wysoko co się przydaje w słoneczne dni w aucie.

- nie gram w gry -> nie jest na nim grane, więc tu się nie wypowiem

- będzie też używany jako nawigacja -> bardzo dobrze działa

- dobrej jakości aparat -> ja jestem zaskoczony jakością aparatu w telefonie za 1200zł. Naprawdę ładne fotki cyka. Mowa o normalnych, codziennych zdjęciach, a nie niemiarodajnych testach skrajnych warunków oświetleniowych.

- dźwięk rozmów na wysokim poziomie -> wg mnie tak jak każdy inny telefon

 

czy warto dokładać do 9T? Wg mnie nie. Jak kogoś interesują gry to wtedy może warto się zastanowić.

Edytowane przez Lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zwolennikiem kupowania jak najmocniejszego telefonu w budzecie, dluze posluzy, pozniej bedzie sie przycinal itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie. Doświadczenie nauczyło, że średnikaki zazwyczaj działają dobrze na początku. A w szczególności słuchawki dedykowane operatorom kom, te to mają po ok roku, max półtora tak wkurzać, aby klient wymienił na nowy telefon przy okazji przedłużając abo

 

Z tego też powodu wolę zeszłego flagowca czy też wysoka półkę niż aktualnego średniaka.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zdecydowanie nie samsung :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć podepne się do tematu żeby nie zakładać nowego ,otóż szukam nowego telefonu ,ostatnio miałem 2 sztuki od Xiaomi . Pierwszy z nich ( modelu nie pamiętam ale kosztował coś koło 1 tys) ,niestety po zostawieniu na chwilę na deszczu umarł. Teraz użytkuje na redmi note 7 po 8 miesiącach ,dzieje się coś z bateria ,bardzo mocno się nagrzewa a przy korzystaniu i ładowaniu jednocześnie nie ładuje praktycznie wgl.

Więc każdy telefon ze stajni Xiaomi odpada nie ufam już tej firmie.

Chce wybrać między honor 20 a oppo Reno z2 ,budżet max 1500. Telefon mi służy do gier ,ut,internetu ,rozmów SMS do niczego więcej .

 

Jak wyglądają usługi Google w honorze ,wszystko można instalować?

Jest coś lepszego do 1500? Oprócz Xiaomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usługi Google działają. Tylko delikatnie Cię uprzedzam że możesz i na tej marce się zawieść (albo i na każdej następnej) bo ładując tel i jednocześnie używając go intensywnie (grając np) ubijasz baterię szybciej niż Ci się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie usługi Google działają to wybieram honor 20 . Nigdy więcej Xiaomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej Xiaomi, co za czysty kretynizm :E nie ma jak zostawić telefonu niezabezpieczonego przed zachlapaniem na deszczu i mieć pretensje, że zdechł :lol2:

 

Korzystanie i ładowanie w zasadzie w żadnym nowym tel nie "działa", odpalam Yanosika, gMaps i w czasie jazdy bateria stoi zamiast się ładować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kretynizmem było zostawienie go na deszczu i kretynizmem było kupienie następnego Xiaomi co po 4 miechach zacząl się tak grzac aż na ekranie były plamy ,problemy z ładowaniem ,zacinki ogólnie syf ,a to wszystko za ponad 1 tys zl

 

A jak nie ładuje ci w czasie jazdy i korzystania to proponuję w zainwestowanie lepszych ładowarek samochodowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...