Skocz do zawartości
JiVen

Komputer do grafiki 3D za około 10k

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, składam komputer dla znajomej i chciałbym zapytać co myślicie o tym zestawie ? Komputer ma być do grafiki 3D głównie 3DMAX a w przyszłości możliwe, że jakieś proste animacje.

 

1. Procesor: Procesor AMD Ryzen 9 3950X, 3.5GHz, 64 MB, BOX (100-100000051WOF)

2. Płyta główna: Płyta główna Asus ROG Strix X570-E Gaming

3. Dysk SSD: Dysk SSD Corsair Force MP600 1TB PCIe x4 NVMe (CSSD-F1000GBMP600)

4. RAM: Pamięć Crucial Ballistix Sport LT, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15 (MECC-204)

5. Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1660 Gaming OC 6GB GDDR5 (GV-N1660GAMING OC-6GD)

6. Zasilacz: Corsair HX850 (CP-9020138-EU)

7. Obudowa: Obudowa Phanteks Eclipse P400A Czarna

8. Chłodzenie CPU: Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 (BK022)

 

 

Oceńcie proszę zestaw powiedzcie co jest ok a co zmienić, karta graficzna jest słaba w porównaniu do reszty gdyż lepiej doładować kasy do procka moim zdaniem bo przy renderze na 3DMAX procesor jest w 100% wykorzystywany a karta w 1% lub 0 :D

Na RAM trochę nie miałem pomysłu, płytę główna wziąłem z polecanych pod ten procek z jednej stronki z kolei na innej była gdzieś w środku stawki, SSD myślę ze nic lepszego nie ma na dziś dzień, co do zasilacza nie liczyłem W czy wystarczy ale wydaje mi sie ze powinno być ok :D z góry dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez JiVen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceńcie proszę zestaw powiedzcie co jest ok a co zmienić, karta graficzna jest słaba w porównaniu do reszty gdyż lepiej doładować kasy do procka moim zdaniem bo przy renderze na 3DMAX procesor jest w 100% wykorzystywany a karta w 1% lub 0 :D

 

Zależy z jakich silników się korzysta. Jakby jednak nie patrzeć, render Vray na hybrydzie CPU+GPU też daje kopa

Ten CPU mimo wszystko jak najbardziej niech zostanie. Gdyby był budżet żeby podbić wyżej GPU, byłoby idealnie

 

Ogólnie w tych 10000 zł z małym hakiem to i zmieśszi się z RTX 2080 Super

https://proline.pl/koszyk/af7d5309

 

Oczywiście warto o ile będzie się wykorzystać GPU do renderu i o ile cena Twojej propozycji naprawdę ocydeluje w okolicach 10000 zł.

Jeżeli GPU nie będzie wykorzystywane, to schodzenie w dół można zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem silnik do renderu używa własnie Vray ( nwm czy sa inne ), ogólnie zestaw może kosztować 10k +/- 2k nie wiem czy coś to zmienia względem wydajności te 2k różnicy od 10k w górę ale ja widziałem różnice raczej kosmetyczne, jednak mogę się mylić .

 

Z tego co czytałem na tej ASUS TUF GAMING X570-PLUS AM4 sa wyższe temperatury niż na ASUS Prime X570-P z kolei jednak nie wiem jak obydwie sie mają do tej u mnie tj. Asus ROG Strix X570-E Gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższe nie wyższe ale będą w zupełności akceptowalne.

 

http://der8auer.com/wp-content/uploads/2019/10/X570-VRM-Open-Test-Bench-225-Watt-.png

 

Test bez nawiewu na open benchu. Tobie dojdzie nawiew z chłodzenia CPU + wyciąg wentylatorów w budzie. Buda przestronna, co najwyżej dorzucić wentyle.

 

Vray czy Vray RT?

Dopytaj się dokładnie koleżanki czy używa silników renderujących po GPU.

Mając 3950X w zasadzie render po samym CPU będzie już wymiatać.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki procesor i karta nie ugotują tego kompa ? w sensie czy obudowa i chłodzenie wystarczy

 

A taki zasilacz np ? https://www.x-kom.pl/p/472755-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-650w-80-plus-gold.html

 

co do ramu to lepiej wyzszą częstotliwość, mimo że wiecej CL?

 

co do dysku ssd to nie opłaca się tego brać "Dysk SSD Corsair Force MP600 1TB PCIe x4 NVMe (CSSD-F1000GBMP600)" ?

 

 

aaa to git jężeli chodzi o chłodzenie, sorki nie zobaczyłem tego ( Test bez nawiewu na open benchu. Tobie dojdzie nawiew z chłodzenia CPU + wyciąg wentylatorów w budzie. Buda przestronna, co najwyżej dorzucić wentyle.)

Edytowane przez JiVen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vray czy Vray RT?

 

Vray renderuje

 

a gdyby zmienić na AMD 9 3900X to te zaoszczędzone 1300 zł około w co mozna by władować ? ( bo tu chyba nie wiele roznicy w wydajności a może by sie to opłaciło lepiej wpakować w inne podzespoły)

 

I ew taki dysk HDD jeszcze Dysk WD Blue WD20EZRZ 2TB sATA III 64MB ?

Edytowane przez JiVen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebuje mocnej gpu to i nie ma do czego dokładać tylko pompować w CPU albo po prostu zaoszczędzić i schować do portfel a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...