Skocz do zawartości
forumowicz-a55

Plyta pod Ryzena 3900X -czy bedzie odpowiednia?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam plyte Asrock X470 Master SLI Tu specyfikacja.

Wg opisu Asrocka: "Intersil Digital PWM 12 Power Phase Design Premium 45A Power Choke".

 

Czy taka plyta bedzie odpowiednia pod Ryzena 3900X? Czy wystarczy taka? (chlodzenie Fortis 3 v2; 32GB Ram 3200, zasilacz 700W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta powinna być ok, chociaż mogą być problemy z temperaturami sekcji zasilania.. do 3900x wybrałbym jednak troche lepsze chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stock procka ogarnie jeśli będziesz chciał przy nim grzebać to jakiś nawiew na sekcję się przyda :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINK

 

Ta plyta to low end z 4-fazowa sekcja zasilania. Niezbyt sie bedzie nadawac do 12-rdzeniowego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINK

 

Ta plyta to low end z 4-fazowa sekcja zasilania. Niezbyt sie bedzie nadawac do 12-rdzeniowego CPU.

:mad2: To dlaczego Asrock pisze, że ma 12 ? Czy da się to jakoś organoleptycznie sprawdzić po wyglądzie sekcji?

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak zapewne wiesz - reklama nie ma zbyt wiele wspolnego z rzeczywistoscia. Asrock moze sobie na stronie pisac, ze plyta ma 100-fazowa sekcje... Nie zmieni to jednak faktu, ze jest ona 4-fazowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ASSRock,a moja x370 też ma 12 fazową sekcję :E Niesty na każdej stronie opisującej sekcje wygląda już to trochę inaczej, na szczęście ta na mojej płycie nie grzeje się jakoś specjalnie. (przynajmniej w grach i przy sześciu rdzeniachb :E ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ASSRock,a moja x370 też ma 12 fazową sekcję :E Niesty na każdej stronie opisującej sekcje wygląda już to trochę inaczej, na szczęście ta na mojej płycie nie grzeje się jakoś specjalnie. (przynajmniej w grach i przy sześciu rdzeniachb :E ).

dzięki Wam, a co oznacza, że sekcja ma 5 * 2 fazy? tzn. 10?

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Wam, a co oznacza, że sekcja ma 5 * 2 fazy? tzn. 10?

Moze to oznaczac, ze posiada uklad VRM z doublerami.

Abstrachujac nieco to fakt, ze dana plyta posiada np 10fazowa sekcje zasilania nie oznacza automatycznie, ze ta sekcja jest lepsza od innej 4-fazowej. Czesto tak bedzie ale nie zawsze.

Tak czy siak Twoja plyta ma slaba sekcje. Bylaby OK do Ryzena 5 ale nie Ryzena 9.

Konkluzja - bierzesz procka za 2k+ PLN wiec zakladam, ze bedzie on zaprzegany do intensywniejszej pracy niz tylko gaming. Zmien plyte na X570 (wybierz cos sobie, sugerujac sie lista w linku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to oznaczac, ze posiada uklad VRM z doublerami.

Abstrachujac nieco to fakt, ze dana plyta posiada np 10fazowa sekcje zasilania nie oznacza automatycznie, ze ta sekcja jest lepsza od innej 4-fazowej. Czesto tak bedzie ale nie zawsze.

Tak czy siak Twoja plyta ma slaba sekcje. Bylaby OK do Ryzena 5 ale nie Ryzena 9.

Konkluzja - bierzesz procka za 2k+ PLN wiec zakladam, ze bedzie on zaprzegany do intensywniejszej pracy niz tylko gaming. Zmien plyte na X570 (wybierz cos sobie, sugerujac sie lista w linku).

Nie, nie biorę za 2k+. Teraz albo kupię 2700X albo poczekam do końca roku aż potanieje 3700X.

Natomiast jeśli chodzi o R9 3900X to może za parę kupię jakąś używkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko: co się może sfajfczyć jak sekcja nie da rady? Proc + zasilacz + dyski +grafa itp. itd. Albo tylko płyta ?

Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam plyte Asrock X470 Master SLI Tu specyfikacja.

Wg opisu Asrocka: "Intersil Digital PWM 12 Power Phase Design Premium 45A Power Choke".

 

Czy taka plyta bedzie odpowiednia pod Ryzena 3900X? Czy wystarczy taka? (chlodzenie Fortis 3 v2; 32GB Ram 3200, zasilacz 700W).

 

te mobo to crap. jedyny asrock do 3900x to taichi. bierz tomahawka b450, z 3900x na stock da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko: co się może sfajfczyć jak sekcja nie da rady? Proc + zasilacz + dyski +grafa itp. itd. Albo tylko płyta ?

Proszę o odpowiedzi.

 

Nic sie nie sfajczy. Po prostu plyta bedzie throttlowac CPU (zamiast np. na 4GHz procesor bedzie pracowac na 2GHz, albo wylaczy czesc rdzeni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie sfajczy. Po prostu plyta bedzie throttlowac CPU (zamiast np. na 4GHz procesor bedzie pracowac na 2GHz, albo wylaczy czesc rdzeni).

dzięki,

z tego co widze, to tomahawk max też ma 4 sekcje; przy moim Asrock'u x470 master TUTAJ Piszą, że stock'a 3900X obsłuży tylko będę musiał pomyśleć o chłodzeniu sekcji -jakieś dodatkowe radiatorki poprzyklejam albo wentylator :question::hmm::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, ale ta płyta miała buga w odczycie temperatury VRM - przy 100 stopniach licznik się przekręcał i pokazywał 0 stopni. Może w którymś BIOSie to poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm: No i nie wiem co teraz zrobić:

płyta jednak tylko do procesora R7 3700X lub R7 4700X jak wyjdzie

 

1) zostać przy Asrock'u X470 master sli,

2) zmienić na MSI X470 Gaming Plus MAX,

3) zmienić na coś z B450, np. MSI B450 Tomahawk MAX lub MSI B450-A PRO MAX.

 

Proszę Was o radę :E

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu na razie zadowoliłbym się tym co masz, nie kręciłbym procka, kontrolował temperaturę VRM, dał jakiś delikatny nawiew na sekcję, a w międzyczasie zbierał kasę na Gigabyte X570 Aorus Elite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu na razie zadowoliłbym się tym co masz, nie kręciłbym procka, kontrolował temperaturę VRM, dał jakiś delikatny nawiew na sekcję, a w międzyczasie zbierał kasę na Gigabyte X570 Aorus Elite.

 

dzięks za info,

 

myślę też nad zmianą na Asrock'a X570 Pro4 albo Phantom Gaming 4. prawie wszystkie pola na Zielono

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym Gigabyte'a - wszystkie pola na zielono. Albo zbierał na wyższą półkę cenową - ASUS Prime X570-Pro, ASUS ROG Strix X570-F, Taichi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem X370 juz nie bedzie obsługiwalo nowych prockow.Z tego co tutaj na forum mozna wyczytac to ponoc X370 nie bedzie miala wsparcia na nowe procki.

A sorki zle przeczytalam pytajacy pyta o X470.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...