Skocz do zawartości
ztx

Ustawienia karty?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po długiej walce z ustawieniami RX570 + Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 zwracam się o pomoc.

Mój problem polega na moim zdaniem tragicznym obrazie, nie wiem czy coś jest nie tak z ustawieniami grafiki (w sterownikach wszystko jest na jakość, antyaliasingi itp. włączone [próbowałem różnych ustawień]), czy coś jest grane z monitorem (stawiam na słabą jakość samej matrycy montowanej w monitorze).

Gram w Forze Horizon 4, najgorzej wygląda otoczenie - drzewa, cienie, linie, ale same 'zaokrąglenia' samochodów typu dach czy szpary pomiędzy częściami karoserii. Czuje się jakbym grał w 20letnie NFS Porsche.

Problem przedstawie zdjęciami, bo nic lepiej nie odzwierciedli grafiki niż grafika :D

Zrzuty z gry przedstawiają ustawienia prawie Ultra na kolejno 1080p, 1440p, 4K. W miarę jeszcze to wygląda grając na 1440p czy 4K na monitorze fHD, ale niestety ta karta nie pozwala na płynną rozgrywkę w wyższych rozdzielczościach na wysokich ustawieniach.

(Dwa screeny - żółte Lambo - są z dzisiaj, 1080p wszystko na Ultra)

Na telewizorze 4K obraz nawet 4K z niskimi ustawieniami wydaje się lepszy niż na monitorze z ustawieniami Ultra.

Folder FH4

Drugi folder to zdjęcia zrobione aparatem w telefonie dla ukazania tego co widzi finalnie moje oko.

Zdjęcia FH4

 

Próbowałem zmieniać ustawienia w monitorze, sterowniku AMD, w grze i dalej nic, gra jest płynna (obecnie 60FPS stałe 1080P Ultra), ale brzydko wygląda.

Jakieś pomysły?

Z góry dzięki za odpowiedź, miłego dnia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz te wszystkie bzdury z sterownika AMD, np. Opcja anti-lag powoduje lagi a nie je naprawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem wszystko, dalej nic.

Tak wygląda płotek na moim kompie w 2020 roku :lol2::hmm:

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś?

W World of Tanks jest to samo więc to nie zależy od gry, ustawienia sterownika przywrócone do domyślnych - dalej to samo.

Sprawdzane na dwóch kablach, też nic.

Sprawdzane w 59, 60, 75Hz - brak poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzuty wyglądają normalnie, tak jak powinny. Natomiast na zdjęciach to nie wiele widać. Może postaraj się zrobić takie, które lepiej pokazują problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. https://drive.google.com/open?id=1ZxH11w0vV7Kj6qad0-pBaOqYkHazr8aF

Na tym zdjęciu idealnie widać o co mi chodzi, poprzerywane linie na asfalcie. Te proste są ok, ale linie, które są pod kątem są poszarpane jak linie na boisku w TV analogowej na starym LCD.

Cień z drugiej lampy przed samochodem ma malutkie punkciki jedynie, nie jest 'całym cieniem'.

Drzewa wyglądają jak w DSJ.

Nawet na pierwszej lampie po prawej już widać, że nie jest ona gładka tylko kanciasta.

Wiem, że gra powinna sprawiać radość, a nie grafika, ale co gra sprawia mi radość to grafika ją odbiera, wiem, że ta gra nie powinna tak wyglądać, a na pewno nie na ustawieniach Ultra, chyba na One S mam już bardziej znośną grafikę otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę jakieś wyostrzanie w chorej ilości, nie przestawiłeś czasem czegoś w monitorze? Ewentualnie przeinstaluj sterowniki przez program display driver uninstaller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się zdecyduj, o co ci chodzi. Najpierw pisałeś o problemie z monitorem, a teraz zamieszczasz zrzut bezpośrednio z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę jakieś wyostrzanie w chorej ilości, nie przestawiłeś czasem czegoś w monitorze? Ewentualnie przeinstaluj sterowniki przez program display driver uninstaller.

Ustawienia ostrości w monitorze na miękkie, po ustawieniu na ostre wiadomo - jeszcze gorzej.

W sterowniku AMD próbowałem też zjechać z ostrością, 90% jest chyba standardowo, próbowałem na 40%, ale bez zmian.

Jedynie może akurat DDU i reinstall coś poprawi, sprawdzę później.

 

Ty się zdecyduj, o co ci chodzi. Najpierw pisałeś o problemie z monitorem, a teraz zamieszczasz zrzut bezpośrednio z gry.

Ciężko się zdecydować skoro nie wiem o co chodzi.

Próbuje wszystkiego i ustawieniami monitora, i karty.

Chociaż teraz moje podejrzenia kierują się bardziej w stronę ustawień GPU niż monitora.

Jeżeli na screenach z gry widać problem to mój monitor nie ma tu nic do rzeczy - sprawdzałem na ekranie telefonu screeny i tam wygląda to równie słabo.

 

EDIT:

Link do filmu na YT, jakość oczywiście skompresowana przez serwis i nagrywanie, ale pokazuje problem (np. mienienie się tekstur).

Edytowane przez ztx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...