Skocz do zawartości
Marcinwski

Rozbudowa starego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo lepszy? Asusa mogę odebrać osobiście więc jest to dla mnie wygodniejsze i bezpieczniejsze, ale jeśli jest duża różnica to poczekam na palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma lepsze chłodzenie no i jest tańszy, ale skoro Asus z odbiorem osobistym to lepiej wziąć Asusa - jednak pewniejsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca ma jeszcze dyski SSD wyjęte z kas fiskalnych. 120 GB za 100 zł. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ~ 116 zł masz nowy dysk to chyba bez sensu:

 

www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx500-120gb-sata3-ct120bx500ssd1-4141970/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic mu nie dolega, to można brać w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O masz... ?

A co może dolegac? Taki dysk chyba albo działa albo nie. Tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Po wymianie karty na GTX 750 Ti gra far cry 5 chodzi bez najmniejszego zacięcia. Nie zmieniałem dysku na ssd, nie podkręcałem procesora.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc wszystkim zaangażowanym forumowiczom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spoko. Nad SSD i tak warto pomyśleć - znacząco poprawi się komfort korzystania z PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze pomyslec o Xeonie z przejsciowka. Na pewno lepiej wypadnie niz jakiekolwiek Quady. Masz plyte na chipie P45 wiec powinno pojsc

 

Tutaj juz masz nawet temat odnosnie Twojej plyty i Xeona oraz "how to"

 

https://forum.pclab.pl/topic/1009627-Xeon-5460-na-DFI-P45T2RS-modyfikacja-BIOS/

 

Choc tutaj nie wypalilo koledze to ogolnie plyta ma mozliwosc obslugi Xeona ale moze to byc troche zabawy i pytanie - czy podolasz :)

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nawet jeśli nie będziesz zmieniał CPU, to warto go podkręcić. 3 GHz (FSB 400 MHz) bez problemu zrobisz, a jak się przyłożysz to 3,2 a przyda się przy GTX 750Ti.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie dam rady podkręcić. Szukałem jakiegoś poradnika "krok po kroku", ale nie znalazłem na ten zestaw. Ogólnie nie mam problemu z formatowaniem, instalowaniem systemu, sterownikami czy grzebaniem w biosie, ale to jakoś mnie przeraża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google "podkręcanie LGA 775" czy tam "OC LGA 775" - ja widzę pełno poradników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie muszę szukać poradnika na identyczne podzespoły. Wystarczy LGA 775...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, poczytaj po prostu poradniki - większośc opcji na plytach głównych niezaleznie od producenta wyglada bardzo podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale SSD to sobie kup. Nawet jakiś niewielki SSD da Ci niesamowitego kopa w użytkowaniu Windowsa nawet jeśli masz SATA II a nie SATA III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba nie dam rady podkręcić. Szukałem jakiegoś poradnika "krok po kroku", ale nie znalazłem na ten zestaw. Ogólnie nie mam problemu z formatowaniem, instalowaniem systemu, sterownikami czy grzebaniem w biosie, ale to jakoś mnie przeraża

Nie ma wielkiej filozofii. Ustawiasz FSB na 400MHz, sprawdzasz żeby przy tym taktowaniu szyny ram pracował na 800MHz i powinno chodzić bez ustawiania konkretnych napięć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodziłem we wszystkie opcje i nigdzie nie widzę FSB. Mój bios to Phoenix. Gdzieś wyczytałem, że żeby mieć dostęp do ustawień trzeba ustawić zworkę na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem mój BIOS do innych i nie ma zakładki frequency/voltage control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Specjalnie zajrzałem do manuala i opcje związane z oc są w zakładce Genie BIOS Setting, w której są dwa tryby ustawień oc (Easy Mode i Advance Mode) Mój link (strona 79). Tak w ogóle to Twoja płyta jest jedną z najlepszych do oc na s775. Taktowanie FSB w Twoim biosie jest pod nazwą CPU Clock.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest nowy problem. Z tego co wyczytałem to pamięć.

Komputer kilka sekund po uruchomieniu wyłącza się na chwilę i startuje. Kilka razy z biosu były piski (krótkie, szybkie, niekończące się sygnaly). Na płycie błąd C1. Nie pomogło wyjmowanie pamięci, zamiana miejscami, reset bios baterią. Startuje raz na kilka - kilkanaście uruchomień.

W biosie jeszcze nic nie zmieniałem. Chyba jednak warto było posłuchać mądrzejszych i kupić całą jednostkę... ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...