Skocz do zawartości
#-ZAQ

Jaki następca Geforce 750Ti do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam karty która zastąpi mi kartę Geforce 750i. Które z nowszych modeli mogłoby zastąpić mi tą kartę ?

Budżet do 400zł. Chce by karta nie była wolniejsza od 750Ti - coś na jej poziomie wydajnościowym.

Potrzebuję nowszej karty ze względu na HDMI 2.0 i pełną obługę 4K.

Grać będę bardzo rzadko więc nie wymagam by było płynnie w 4K.

 

Z góry dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki gtx970 lub rx570, ale te karty Ci 4k nie pociągną. Jaką masz resztę podzespołów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje mieć 4K nie do gier tylko do pracy. Bo do tego kupiłem specjalnie monitor.

Sprzęt to Intel Core i5 8600K, 16GB RAM.

Karty z rodziny 1XXX mnie interesują, nie starsze.

Wydaje mi się że zwykła wersja 1050 wystarczy, jest na poziomie 750Ti.

Edytowane przez zaqzax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna opcja

https://www.x-kom.pl/p/372376-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gt-1030-oc-2gb-gddr5.html?gclid=CjwKCAiA1rPyBRAREiwA1UIy8MURWa0H9LKHktEWjqD3VOk7kFN3m9f8-dhe4GKKiclrue6wKbJ8ahoCDckQAvD_BwE

 

Nic innego nowego nie znajdziesz.

 

1050 200ZŁ drożej, więc jak już coś to nowy rx570.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet najsłabszy z Pascali( gtx 1XXX) to ponad 500zł, chyba ze Outlet Gigabyte GeForce GTX 1050 2GB OC, ma 3 letnią gwarancję.

 

Edit: Zapomniałem o słabiutkim GTX1030 :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten proshop to przypadkiem nie coś w stylu best cena czy inny extreme? To nic złośliwego z ciekawości pytam. Sam do jednego składaka kupiłem RX560 Asusa arez za 3 stówy w sferisie, ale już nie ma a obecnie wszędzie ceny powyżej 400zł

 

PS No i autor chciał coś z "1xxx" :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości spojrzałem ile kosztuje najtańszy Turing (GTX1650).

Ponad 600zł...

Niski segment na rynku pierwotnym obecnie praktycznie nie istnieje.

GT1030 to konstrukcja słabsza od GTX750Ti- kompletnie nieopłacalna.

 

Pozostaje rynek wtórny.

Tutaj do 400zł można nabyć (w kolejności od najwydajniejszej): RX480 > RX570 > RX470/GTX1060 3GB/GTX970 > GTX1050Ti > GTX1050 > GTX950/RX560 > GTX 750Ti > GT1030.

Jeżeli ma być Pascal to najsensowniejszy w kwocie 400zł wydaje się GTX1060 3GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupię używaną 1050 za 399zł z 6 letnią gwarancją, w jednym ze sklepów na allegro.

Innej opcji chyba nie ma.

Do kart ATI nie mam przekonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupię używaną 1050 za 399zł z 6 letnią gwarancją, w jednym ze sklepów na allegro.

Innej opcji chyba nie ma.

Do kart ATI nie mam przekonania.

A te 6 lat gwarancji to niby u kogo?

Bo sprzedawca może sobie napisać i 20 lat, ale gdy później w przypadku awarii przychodzi do jej realizacji to już bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI już nie istnieje zostało kupione przez AMD, teraz nazywają się Radeony, jakim cudem z 6 lat gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten proshop to przypadkiem nie coś w stylu best cena czy inny extreme? To nic złośliwego z ciekawości pytam. Sam do jednego składaka kupiłem RX560 Asusa arez za 3 stówy w sferisie, ale już nie ma a obecnie wszędzie ceny powyżej 400zł

 

PS No i autor chciał coś z "1xxx" :E

Taa to duża duńska firma jak się nie myślę, takie duńskie morele czy inne xkomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem z 6 lat gwarancji ?

No właśnie- tu powinna zapalić się czerwona lampka.

Zotac daje 5 lat gwarancji producenta po rejestracji na stronie (ale tylko w przypadku pierwszego właściciela, po zakupie karty nowej, z pierwotnego rynku).

EVGA daje 5 lub 10 lat gwarancji producenta po odpowiedniej dopłacie.

Reszta daje standardowo 2-3 lata.

 

Oferta powinna wyraźnie wskazywać kto realizuje gwarancję.

Sklepik z allegro może wpisać cokolwiek, a później zwinąć się w ciągu tygodnia.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście pomyłka, 6 miesięcy gwarancji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki gtx970 lub rx570, ale te karty Ci 4k nie pociągną. Jaką masz resztę podzespołów?

Pociągną. (oczywiście mniej wymagające gry - grałem na RX470 w Battlefield 3 w 4K i chodziło zupełnie płynnie) Nie mniej jednak z pulpitem w 4K poradzą sobie tym bardziej. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten proshop to przypadkiem nie coś w stylu best cena czy inny extreme? To nic złośliwego z ciekawości pytam. Sam do jednego składaka kupiłem RX560 Asusa arez za 3 stówy w sferisie, ale już nie ma a obecnie wszędzie ceny powyżej 400zł

 

PS No i autor chciał coś z "1xxx" :E

Ten proshop jak go nazywasz :P to lepszy sklep niż pewnie 70% naszych największych fantastów.Sklep duński sporo lat na rynku,zero problemów ze zwrotem lub z gwarancją.Z tego co wiem na 99% przy gwarancji nie bawią się w naprawy więc albo wymieniają na nówki albo pełny zwrot gotówki prócz oczywiscie 20pln za wysyłkę :P .A sprzętu po zwrotach w świetnych cenach z pełną 2 letnią gwarancją , 2060super już z miesiac temu 1250pln kilka dni temu powercolor 5600xt 1030pln , radki 5700 po 1100-1200pln ,wczoraj gtx 1650super 550pln,płyty procki itd śledzę co jakiś czas i widzę jakie rodzynki się trafiają :P Zapewniam lepsze to niż się szarpać z fachowciami z polandii :E którzy gtxy 1070 próbują gonić za 900-1100pln ;) W proshopie trzeba często zerkać bo schodzą dobre sprzęty na pniu

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten proshop jak go nazywasz :P to lepszy sklep niż pewnie 70% naszych największych fantastów.Sklep duński sporo lat na rynku,zero problemów ze zwrotem lub z gwarancją.Z tego co wiem na 99% przy gwarancji nie bawią się w naprawy więc albo wymieniają na nówki albo pełny zwrot gotówki prócz oczywiscie 20pln za wysyłkę :P .A sprzętu po zwrotach w świetnych cenach z pełną 2 letnią gwarancją , 2060super już z miesiac temu 1250pln kilka dni temu powercolor 5600xt 1030pln , radki 5700 po 1100-1200pln ,wczoraj gtx 1650super 550pln,płyty procki itd śledzę co jakiś czas i widzę jakie rodzynki się trafiają :P Zapewniam lepsze to niż się szarpać z fachowciami z polandii :E którzy gtxy 1070 próbują gonić za 900-1100pln ;) W proshopie trzeba często zerkać bo schodzą dobre sprzęty na pniu

 

 

Taa to duża duńska firma jak się nie myślę, takie duńskie morele czy inne xkomy.

 

A to dobrze wiedzieć, bo ceny jak patrzałem czesto mają przystępne. :thumbup:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy Integra intela nie jest wstanie wyświetlać 4K?

Taa to duża duńska firma jak się nie myślę, takie duńskie morele czy inne xkomy.

ciekawe jak ze zwrotami 14 dniowymi skoro to jest duńska firma ...

a zwroty to polski wynalazek prawny

 

E: https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/126685/intel-core-i5-8600k-processor-9m-cache-up-to-4-30-ghz.html

Maks. rozdzielczość (HDMI 1.4)‡

4096x2304@24Hz

Maks. rozdzielczość (DP)‡

4096x2304@60Hz

jak by zastosować przejściówkę HDMI 2.0 do DP ...

 

Gigabyte GeForce GTX 750 Ti 2GB obsługuję https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N75TD5-2GI/sp#sp

Maksymalna rozdzielczość cyfrowa

4096 X 2160

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by zastosować przejściówkę HDMI 2.0 do DP ...

Jak rozumiem nie masz karty z wyjściem HDMI 2.0, ani integry z wyjściem HDMI 2.0 tylko starym 1.4, więc tym sposobem nie sprawisz, że HDMI 1.4 zamieni się w 2.0. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem nie masz karty z wyjściem HDMI 2.0, ani integry z wyjściem HDMI 2.0 tylko starym 1.4, więc tym sposobem nie sprawisz, że HDMI 1.4 zamieni się w 2.0.

nie rozumiesz ja chce zamienić HDMI na Display Port

najlepiej że by monitor miał złącze DP

https://allegro.pl/oferta/kabel-display-port-dp-hdmi-uhd-4k-goobay-plus-1m-8297501261?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=MTI0ZmQwMmEtMGUyOS00ZTA1LWIwYzUtYzEyYjMxNDE5YjllAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=eea2989f-9f1f-4e10-998d-c48c4dad97b7

 

poza tym autorowi do pracy może wystarczyć i 24 Hz

 

@zaqzax jaka masz płytę główną i monitor?

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz ja chce zamienić HDMI na Display Port

najlepiej że by monitor miał złącze DP

Ja wiem, że chcesz zamienić z HDMI na DisplayPort. Tylko pytanie, czy masz wyjście w karcie graficznej HDMI 2.0 by mieć to 4K 60Hz 8bpp? Bo bez tego (czyli jeśli masz HDMI 1.4) zamienisz owe HDMI na DP, nadal będzie bariera w postaci np. 4K 30Hz, albo 4K 60Hz 4:2:2/4:2:0.

 

poza tym autorowi do pracy może wystarczyć i 24 Hz

W takim razie nie ma potrzeba nic zmieniać, bo 4K 30Hz 8bpp 4:4:4 da się przesłać starym HDMI 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że chcesz zamienić z HDMI na DisplayPort. Tylko pytanie, czy masz wyjście w karcie graficznej HDMI 2.0 by mieć to 4K 60Hz 8bpp? Bo bez tego (czyli jeśli masz HDMI 1.4) zamienisz owe HDMI na DP, nadal będzie bariera w postaci np. 4K 30Hz, albo 4K 60Hz 4:2:2/4:2:0.

w karcie możesz mieć DP a monitorze HDMI.2.0 ... (to są pasywne przejściówki?)

np. Z370N WIFI ma DisplayPort

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z370N-WIFI-rev-10/sp#sp

1 x HDMI port, supporting a maximum resolution of 4096x2160@30 Hz

* Support for HDMI 1.4 version and HDCP 2.2.

1 x DisplayPort, supporting a maximum resolution of 4096x2304@60 Hz

* Support for DisplayPort 1.2 version, HDCP 2.2, and HDR.

tak na prawdę to nie wiemy co chce uzyskać OP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...