Skocz do zawartości
xrealy

LG V30 brak zasięgu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od niedawna posiadam problem w postaci braku zasięgu w smartfonie, na początku objawiało się to słabnącym zasięgiem z dnia na dzień a później kompletnym jego brakiem, niezależnie od tego gdzie jestem.

Upewniałem się czy to nie wina SIM'a, przekładałem inne karty ale efekt był ten sam.

Hard reset też był, nic nie pomogło.

 

Telefon kupiony w x-kom, posiada gwarancję do września tego roku. Macie jakieś inne pomysły czy słać na gwarancję? Wysyłać zgłoszenie do sklepu czy bezpośrednio do producenta?

 

Dzięki z góry za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tytułu rękojmi za wady u sprzedawcy z żądaniem (i tu co bardziej Ci się opłaca) zwrotu kasy lub wymiany na nowy wolny od wad. Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się (najpierw zaproponuje lub dokona naprawy). Ale jeśli w ciągu 14 dni się nie odniesie do reklamacji obligatoryjnie uznaje Twoje roszczenia i ma je spełnić. Także wybierz sobie co chcesz, bo możesz jedno roszczenie wnieść. Albo kasa albo wymiana.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić pewnie nie wymienią, bo tego telefonu nie ma już w obiegu, przynajmniej na ich stronie na to wygląda. Mimo wszystko skłaniam się bardziej w stronę zwrotu kasy, chociaz czuje ze bedzie to nie lada przeprawa z nimi. No nic, dam znać pózniej jak się sprawy będą miały, dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie serwis znajdzie jakas sztuke na magazynie, niby przy reklamacji starego juz htc m8 kiedys i braku ich na rynku jakas dobra sztuka na magazynie sie znalazla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem sony eriksona z komputronika. Zasięg minimalny już od początku, zdarzało się, że spadał nawet do zera. Przy pierwszej reklamacji zaktualizowali tylko soft, przy drugiej wymienili antenkę i dopiero przy trzeciej, z dołączonym pismem dokładnego opisu problemu, wraz z podjętymi przez zemnie czynnościami usprawniającymi wymienili płytę główną i w końcu było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...