Skocz do zawartości
Sla

Problem z X-kom/Gigabyte serwis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam,

jakiś czas temu zaniosłem swoją poprzednią kartę 1060 GTX 6Gb Gigabyte do salonu X-kom celem złożenia reklamacji - jedno z łożysk chłodzenia zaczęło wydawać denerwujące dźwięki, ale tylko w zakresie około od 30% do 80% maksymalnej szybkości obrótów (terkotanie czy coś takiego).

Jako, że gwarancja karty kończy się niedługo chciałem sprzedać tę kartę jeszcze z jakąkolwiek gwarancją i i przede wszystkim normalnie pracującym chłodzeniem.

Po ponad 5 tygodniach zmiana statusu na "Nieuwzględniono. Usterka niewykryta".

Jakaś porada/doświadczenie co z tym zrobić, bo na pewno tak tego nie zostawię.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, poczytaj mój temat, trzy miesiące kompa nie umieli naprawić https://forum.pclab.pl/topic/1302759-Trzecia-reklamacja-sprz%C4%99tu-bezskuteczna/

 

W Twoim przypadku jeśli chodzi o samo GPU to myślę że warto wysłać bezpośrednio do gigabyte i tak do skutku

Klient końcowy nie może od tak wysłać karty graficznej Gigabyte do serwisu producenta, musi to i tak przez sklep iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli po 5 tygodniach - sprawdz w regulaminie czy karcie gwarancyjnej - jaki czas zastrzegaja sobie do rozpatrzenia reklamacji. Jesli nie zmiescili sie w terminie - reklamacja powinna zostac z automatu uznana. Jesli nie maja informacji o czasie rozpatrzenia - ustawowo maja 14 dni

Dodatkowo - zaznaczyles w reklamacji czego oczekujesz ? (wymiany, naprawy) ?

 

Po drugie - mozliwe, ze sprawdzili bez obciazenia albo w jakis warunkach w ktorych nie bylo terkotania. Wyslij karte, dołącz nagranie, moze sprobuj sie z kims od nich skontaktowac

 

Ew. 3 opcja - poczekaj, mozliwe, ze tutaj zajrzą (sa dosc aktywni) i jakos pomoga Ci rozwiazac problem

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie odpuszczę.

Aha chciałem jeszcze zaznaczyć, że jest to gwarancja 3 letnia x-kom a nie producenta (jak to ma chyba miejsce obecnie).

ps. opisałem dokładnie w jakim zakresie występuje ten hałas.

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie odpuszczę.

Aha chciałem jeszcze zaznaczyć, że jest to gwarancja 3 letnia x-kom a nie producenta (jak to ma chyba miejsce obecnie).

ps. opisałem dokładnie w jakim zakresie występuje ten hałas.

U mnie na karcie też niby była gwarancja sklepu, ale jak się pytalem to się okazało że u producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zgłaszałeś na gwarancję to jeszcze raz, ale z tytułu rękojmi. Rękojmia jest dużo lepsza bo działa w oparciu o polskie prawo.

 

Gwarancja to świadczenie producenta na jego określonych zasadach i czasach realizacji zgłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle podzwoniłem i do x-komu i nawet do gigabyte.

W skrócie:

dwóch konsultantów z infolinii z działu wsparcia technicznego mówi, że gwarantem jest Gigabyte.

Zaznaczam, że mnie interesuje to co jest na zgłoszeniu - GWARANCJA X-kom

Miły Pan z Gigabyte'a z serwisu powiedział, że oni naprawiają ale gwarantem jest x-kom.

Tak czy siak minęło ustawowe 30 dni na rozpatrzenie reklamacji chyba nie? Odpowiedź przyszła po 35.

Ogólnie wszyscy mnie wysyłają do salonu gdzie kupiłem, szkoda że salon nie ma swojego numeru telefonu - numer na stronie salonu to numer z centrali - ale tam przynajmniej Pan z infolinii x-kom powiedział, że to oni są gwarantem hehe.

Brawo x-kom.

ps. Pan z Gigabyte powiedział też, że jest tylko informacja o hałasującym jednym wiatraczku - na zgłoszeniu jest dokładny opis jak i kiedy występuje usterka.

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem swojego gigabyte gtx 1080 w rtv euro agd i po kilku msc mialem problem z wentylem. wylaczal sie tak po prostu a jak sie w niego stuknelo to przez chwile dzialal i znow sie zatrzymywal. Wyslali do naprawy dostalem naprawiona karte ale ...nie dostalem zadnej info co bylo zepsute i co naprawili. Od czasu powrotu karty wszystko dziala ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gwarancji nie masz, żadnych ustawowych 30 dni.

 

To działa tak, że bezpośrednio gigus od ciebie nie przyjmie gpu tylko musisz przez sklep zgłaszać.

 

Ale jak wczesniej pisałem olej gwarancję i zgłoś na rękojmie. Nic innego nie zrobisz.

 

Jako, że jesteś totalnie zielony w swoich prawach to masz świetny artykuł na ten temat do poczytania.

https://pclab.pl/art80182.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za artykuł, jestem strasznie zielony - kupowało się kiedyś tyle lat w zaprzyjaźnionym małym sklepie to nie było problemów, wymienili nawet jak sam coś uszkodziłem.

Ogólnie i tak będę musiał przejść się do salonu po odbiór karty, to wtedy zobaczę co tam mam do wyboru. Byleby zdążyli przed końcem gwarancji (nie wiadomo jakiej)...

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zgłosisz na rękojmię to prawo po twojej stronie. Z gwarancją producenta może być gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jeśli trzeba będzie tak zrobię. Póki co nadal twierdzę (zgodnie z jedynym dokumentem jaki posiadam poza paragonem), że gwarantem jest x-kom - no ale w sumie nie wiem czy to coś zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby które proponują autorowi zgłosić reklamację z tytułu rękojmi niech czytają dokładnie co autor napisał i nie robią mu większej sieczki.

 

@Sla Rękojmi już nie masz i jesteś zdany na gwarancję.

Kolejna sprawa,jak denerwujący jest ten dźwięk,że nagle chcesz z tego powodu reklamować kartę bo chcesz ją sprzedać a wcześniej tobie nie przeszkadzało.

Nagraj film proste bo w mojej ocenie jeśli dźwięk nie jest dokuczliwy to szukasz dziury w całym.Ja też mam lekkie skrobotanie wentylatorów przy rozruchu a mam kartę ponad 3x droższą i zostawiłem.Część osób jest przewrażliwiona albo bawi się w zegarmistrza.

Edytowane przez prooc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pisałem i faktycznie w pracy zerkając na temat przeczytałem pierwszy post gdzie autor nie sprecyzował kiedy się kończy gwarancja. Teraz widzę, że w kolejnym poście napisał o 3 latach.

 

Więc zgadza się rękojmia odpada. Jesteś zdany na łaskę i niełaskę gigabyte. Sklep jest tutaj tylko pośrednikiem. Odpowiedzialność sklepu się skończyła po 2 latach z tytułu rękojmi. Więc jeszcze raz na gwarancję, jak się nie uda to raczej masz bidne szanse wygrać z producentem GPU :kwasny:

 

Sorki za zamieszanie, ale artykuł na pclabie odnośnie reklamacji przeczytaj przyda się na przyszłość.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prooc

Dźwięk regularnie powtarzający się( ależny od szybkości obrotów np.30% co kilka sekund, 75% nieustannie) i wyraźny(w słuchawkach nie słychać, ale bez słuchawek mocno denerwujące. Jak go nazwać... no terkotanie "try try try" - szybciej lub wolniej. Dźwięk pojawił się niedawno na początku myślałem, że to stary HDD.

Nie chcę sprzedawać karty z hałasującym chłodzeniem - to jest chyba oczywiste. Jakbym nie sprzedawał to też bym reklamował, bo dźwięk należy do tych z rodzaju irytujących.

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nagraj film z aparatem przy karcie i z pozycji (normalnej siedzącej) przed komputerem,będziesz miał materiał do reklamacji a reszta użytkowników sama oceni terkotanie bo coś dla ciebie nie znaczy dla wszystkich skoro ty,widzisz problem a status masz z nie wykrytą usterką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prooc

Rozmawiałem z serwisem gigabyte - powiedzieli mi, że wpisane jest "hałasuje jeden z wentylatorów". Ja w opisie zgłoszenia, jak wół, zaznaczyłem zakres obrotów w jakim usterka występuje - 30%-80%. Poniżej i powyżej tego zakresu jest ok - ciężko używać karty tylko poniżej 30% albo żeby chodziła jak suszarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj film i Powiatowy Rzecznik Konsumentów,nie baw się w odwołania bo czas stracisz.

Jak masz jakieś wątpliwości/pytania to przedstaw swoją sytuację,tam udzielą ci bezpłatną informację i pomoc.

Edytowane przez prooc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sia, ja w x-kom oddawałem na gwarancję myszkę Corsair M65 PRO z zupełnie nie działającym scroll'em i też wróciła z serwisu Corsair z adnotacją, że nie wykryto usterki. Pan w sklepie nie był tym zdziwiony i powiedział, że tak się często zdarza. Sprawdził przy mnie tą myszkę i przyjął ponownie na gwarancję. Za drugim razem dostałem nową.

 

Według mnie prooc mocno przesadził. Odwoływał się będziesz do Rzecznika jak wykorzystasz już inne możliwości i nie przyniosą one rezultatu.

 

Ja bym ci radził też nie denerwować się na sklep, który przecież tylko pośredniczy i nie ma wpływu na działanie serwisu Gigabyte.

 

Po prostu oddaj ponownie kartę na gwarancję. Poproś, aby dokładnie opisali problem w zgłoszeniu. Możesz też osobie przyjmującej kartę pokazać nagranie prezentujące nieprawidłowe działanie wentylatora karty.

 

Według UOKiK jeżeli złożyłeś reklamację i nawet nie została ona uznana to okres gwarancji i tak się wydłuża o czas, w którym nie mogłeś korzystać z karty. Gwarancja, Okres ochrony gwarancyjnej.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh te wiatraki Gigabyte'a. Też miałem kiedyś Gigabyte'a z terkoczącymi wiatrakami przy określonych obrotach. Pojawiło się to po kilku miesiącach od zakupu. Poczytałem, że to u nich dość częsty problem i postanowiłem nie ryzykować więcej kupna kart tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SebastianFM

Dzięki za informację!

Karta jest już chyba do odebrania w salonie.

Nie chcę mi się tam jeździć "wte i wewte", więc nie wiem czy od razu nie zareklamuję ponownie. Przed reklamacją zrobiłem tylko zdjęcia karty, szkoda że nie pomyślałem o nagraniu video. Wada wydawała mi się na tyle oczywista... ehh. A dokładny opis usterki jest na zgłoszeniu, ale wg osoby z serwisu Gigabyte opis usterki to było tylko coś w stylu "nieprawidłowa praca jednego z wentylatorów". Więc może zawiódł tylko przepływ informacji.

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Karta poszła do ponownej reklamacji. Dzwonią do mnie z x-kom wczoraj - serwis (chyba gigabyte) znowu nie stwierdza usterki(możliwe, że ze względu na procedure testową), ale wyślą ponownie. Mam wrażenie, że Pan po prostu patrzył na pierwszą diagnozę serwisu Gigabyte.

Dzwonię do serwisu Gigabyte - mówią, że karta nawet do nich nie trafiła drugi raz i jak tylko trafi to wymienią wiatraczki.

No także ten tego ... czekam dalej :hmm:

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejny update.

Rezultat zlecenia:

Naprawa

Uzasadnienie:

Urządzenie zostało naprawione w autoryzowanym serwisie producenta. Przeszło pomyślnie wszystkie testy i jest w pełni zgodne ze specyfikacją producenta.

O a jednak się da! No zobaczymy.

 

Update update'u:

Mam kartę i faktycznie naprawili - brawo oni! :thumbup:

Zajęło to "tylko" 8 tygodni.

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...