Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w kompie dysk SSD NVMe 1TB i już widzę, że niedługo zacznie brakować mi miejsca (zajęte ok. 60% dysku).

Na dysku mam system i kilka gier. Nie chciałbym wymieniać NVMe na większy dysk, a drugiego nie dokupię, bo płyta obsługuje tylko jedno złącze M.2.

 

I teraz pytanie: co wziąć na dodatkowe gry, żeby śmigało sprawniej niż HDD? Zależy mi na czymś 500GB/1TB w dobrej cenie.

 

 

Płyta obsługuje złącza:

SATA III (6 Gb/s) - 6 szt.

M.2 - 1 szt.

PCIe 3.0 x16

PCIe 2.0 x16 - 1 szt.

PCIe 2.0 x1 - 4 szt.

USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 1 szt.

USB 2.0 - 2 szt.

Złącze COM - 1 szt.

Front Panel Audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie graj w 10 gier na raz, albo kup jakiś SSD SATA (te jak i NVMe ostatnio podrożały, wiec lepszym wyjściem jest po prostu usunąć któraś z gier po jej przejściu i poczekać aż dyski stanieją, można tez w międzyczasie polować na promocje)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem SSD SATA będzie wydajnościowo zbliżony do NVMe i nie odczuję większej różnicy? I w jaki model celować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto przy zdrowych zmysłach kupuje NVMe do gier??? Tam w zupełności wystarczy ssd na sata. Nie ma żadnej różnicy w grach między NVMe a sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto przy zdrowych zmysłach kupuje NVMe do gier??? Tam w zupełności wystarczy ssd na sata. Nie ma żadnej różnicy w grach między NVMe a sata.

Był polecany, to kupiłem - więc winą można obarczyć kilku użytkowników różnych forów oraz artykuł na PCLabie z polecanymi PC do gier ;)

Czyli mogę szukać jakiegoś SATA, jak ten mi się zapcha, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly polecane przy cenach z polowy 2019 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly polecane przy cenach z polowy 2019 ;)

Nope, pytałem jakoś w połowie stycznia i nikt się nigdzie nie zająknął o tym, żeby brać SATA SSD.

Do tego artykuł na PCLabie jest zaktualizowany w lutym i nadal wszystkie mają NVMe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powszechnie wiadomo, że NVMe kupuje się głównie do obróbki filmów czy pracy na dużych plikach a nie do gier czy zwykłego codziennego użytkowania. Jak ceny NVMe i Sata były zbliżone to może i warto było brać, ale i tak nie odczujesz żadnej różnicy. A te porady "speców" z forumlol2.gif....to jeszcze forum czy baner reklamowy x-komu z jego pachołkami?lol2.gifKup jakiegoś cruciala mx500 czy microna na sata, do gier idealne. Poszukaj też po różnych sklepach a nie tych "polecanych" na tutejszym forum.

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP - dokladnie. W podobnych cenach - jasne, mozna brac nvme. Aktualnie jednak dyski podskoczyly w gore cenowo.

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP - dokladnie. W podobnych cenach - jasne, mozna brac nvme. Aktualnie jednak dyski podskoczyly w gore cenowo.

LINK

 

Każdy argument dobry dla podniesienia cen, nawet dla leżaków magazynowychlol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem akurat dość podobnie za 1TB NVMe do tego, ile kosztuje teraz MX500 1TB, więc nie narzekam. A co do sklepu, to akurat świadomie wybieram x-kom, bo mam punkt w mieście i nie mam dzięki temu problemów z oddawaniem towaru itd. Poza tym chwalę sobie ich obsługę klienta.

 

Zainteresuję się w takim razie MX-em, najwyżej przerzucę ze 2 gry na niego, a NVMe będę miał pod system i ogarnianie jakichś większych plików :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem akurat dość podobnie za 1TB NVMe do tego, ile kosztuje teraz MX500 1TB, więc nie narzekam. A co do sklepu, to akurat świadomie wybieram x-kom, bo mam punkt w mieście i nie mam dzięki temu problemów z oddawaniem towaru itd.

 

Skoro masz ich punkt to i media -expert też masz gdzie  też możesz oddać bez problemu i  do tego taniej, że o darmowej wysyłce nie wspomnę. wink.gif

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż wolę x-kom, który przynajmniej nie robi jakichś wygibasów, że zamówienie z odbiorem na miejscu to tylko rezerwacja itd., akurat polityka Media Experta zniechęca mnie do kupowania u nich sprzętów większych niż jakieś drobiazgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...