Skocz do zawartości
zennez

Dołożenie kości RAMu do 16gb, czy wymiana kości na nowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

ostatnio zacząłem wykorzystywać programy graficzne oraz 3d do projektowania (Solidworks/Inventor) i pomyślałem o dołożeniu ramu do 16gb, zastanawiam się czy dołożyć kość o identycznych parametrach, czy może wymienić ją na jakieś dwie szybsze, co byłoby dużym wydatkiem i nie wiem czy opłacalnym? Do tej pory nie odczuwałem potrzeby większej wydajności, bo korzystałem przez 95% czasu z internetu/filmów, sporadycznie grałem w jaką grę, czy korzystałem z ww. programów, dlatego też nie robiłem żadnego OC (chociaż komputer został tak złożony), czy OC któregoś z moich komponentów mogłoby znacząco poprawić wydajność biurową? Jak mocno by się odbiło to na poborze prądu, kiedy np. nie wykorzystywałbym dodatkowej mocy?

 

Mój zestaw:

Crucial balistix sport 1600Mhz CL9 (8GB - jedna kość, miałem dokupić drugą po zakupie zestawu, ale nigdy tego nie zrobiłem)

i5-4670K

gtx760 Gigabyte GeForce

asrock z87 extreme 3

SSD 250gb crucial mx500

Edytowane przez zennez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym druga, najlepiej taką samą, ale nie koniecznie (Choć przy innej pamięci mogą pojawić się problemy, ale nie muszą) i spróbował z pamięci wycisnąć ile się da :E

 

Jak chcesz mieć pewność to po prostu sprzedaj i kup 2x8 1600/2133 i kręć

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny model można kupić już tylko używany, myślisz, że warto, czy lepiej dobrać nową kość o identycznych parametrach?

Edytowane przez zennez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, najlepiej mieć te same kostki, by nie było niespodzianki w przyszłości że nagle coś zacznie się dziać.

Jak Solidworks to nie wiem czy nie lepiej kupic sobie jakas poleasingowa NV Quadro, a RAMu nigdy nie za wiele i niestety od lat sie to nie zmienia (chyba, ze robisz mikrokontrolery, to wtedy mozna limitowac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...