Skocz do zawartości
Szymon1717

Laptop na studia do 1300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam laptopa na studia do 1300zł, nie musi mieć dużego dysku, ponieważ będzie służył do notatek + internet w ostateczności netflix, znalazłem kilka, jeśli jest lepszy w tej cenie, to chętnie wysłucham porad, chciałbym, aby laptop mieścił się w 12,5-14 cali, dysk nie musi być duży, ponieważ mam 500 gb w zapasie (obecny laptop krótko trzyma na baterii), chciałbym aby laptop wytrzymał 5-6 godz. przy przeglądaniu internetu/notowaniu

1. Mój link (mały, ale ma office)

2. Mój link (chyba ma słaby procesor, ale jest tani i ma office)

3. kiano elegance 13.3 360 (niestety występuje na allegro, nie wiem czy można zaufać allegro, 13,3 cala to chyba byłby najlepszy wybór, ma FHD, zwykłej wersji już chyba nie da się znaleźć)

4. Umax Visionbook na morele za 911 zł (tani, 13,3 cala, nieznana firma)

5. Mój link (chyba najlepszy wybór, niewielki, FHD, nie wiem jak z baterią)

6. Mój link (najtańszy, chyba troszkę za duży jak na noszenie na uczelnie)

w nawiasie zapisałem co mnie zadowala i niepokoi, jeśli jest jakiś lepszy w podanej cenie, to proszę napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w obecnym laptopie baterii nie można wymienić ?

i co to jest za kierunek bo się zaraz okaże że będziesz na nim pisać kilkudziesięciostronicowe referaty jak na polonistyce albo wręcz kriging przy tworzeniu map

 

a tak na marginesie to po co Ci ten office? LibreOffice nie wystarcza?

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj może jakiegoś poleasingowca w tych pieniądzach bo to co proponujesz to za przeproszeniem szrot spokojnie znajdziesz coś z i5 co najmniej 5 lub 6 generacji 8 ramu matryca full hd i dyskiem ssd a jeszcze na wymiane baterii na nową powinno starczyć np dell 7450 hp elite book 840 g3 fujitsu e746

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w obecnym laptopie baterii nie można wymienić ?

i co to jest za kierunek bo się zaraz okaże że będziesz na nim pisać kilkudziesięciostronicowe referaty jak na polonistyce albo wręcz kriging przy tworzeniu map

 

a tak na marginesie to po co Ci ten office? LibreOffice nie wystarcza?

 

Office potrzebny, ponieważ chce trochę poćwiczyć excela, studiuje Finanse i Rachunkowość

 

szukaj może jakiegoś poleasingowca w tych pieniądzach bo to co proponujesz to za przeproszeniem szrot spokojnie znajdziesz coś z i5 co najmniej 5 lub 6 generacji 8 ramu matryca full hd i dyskiem ssd a jeszcze na wymiane baterii na nową powinno starczyć np dell 7450 hp elite book 840 g3 fujitsu e746

 

 

Mi wystarczy laptop z długą baterią, wydaje mi się, że i3 i i5 to procesory pod gry, a nie do robienia notatek. Gdybym szukał laptopa do gier to bym rzucił kwotę 3 tys. zł. W poleasingowym laptopie obawiam się, że mogą zawodzić podzespoły, ponieważ jeśli ktoś bierze w leasing to raczej używa ile tylko może. Mi wystarczy laptop do podstawowych funkcji czyli notatki + 4 karty w przeglądarce. Zależy mi na nowym, bo gwarancja poleasingowego nie jest pełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem troszkę droższy, ale wydaje mi się że procesor jest na poziomie i3 Mój link. Myślicie, że jest możliwość dołożenia 4GB ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Office potrzebny, ponieważ chce trochę poćwiczyć excela, studiuje Finanse i Rachunkowość

 

to lepiej od razu sam zacznij uczyć się SQL'a zanim zacznie Cie tego "uczyć" "SGH"

 

Mi wystarczy laptop z długą baterią, wydaje mi się, że i3 i i5 to procesory pod gry, a nie do robienia notatek. Gdybym szukał laptopa do gier to bym rzucił kwotę 3 tys. zł. W poleasingowym laptopie obawiam się, że mogą zawodzić podzespoły, ponieważ jeśli ktoś bierze w leasing to raczej używa ile tylko może. Mi wystarczy laptop do podstawowych funkcji czyli notatki + 4 karty w przeglądarce. Zależy mi na nowym, bo gwarancja poleasingowego nie jest pełna.

no bez Threadripper 3990X nie masz co startować ;)

 

a czegoś takiego byś nie chciał? Asus E502NA-GO010T https://www.ceneo.pl/54895142

trochę lipa jest z tym RAM'em ...

 

trochę bieda jest w tym segmencie cenowym z nówkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. dysk nie musi być duży, ponieważ mam 500 gb w zapasie

2. (obecny laptop krótko trzyma na baterii)

1. Musi być SSD! To największy kop do wydajności, szczególnie odczyt 4K mający duży wpływ na mulenie (/mielenie HDD).

2. Podaj jaki, bo może lepszy niż szroty które chcesz kupić. Wymiana akumulatora to najlepszy pomysł.

 

3. Office potrzebny

4. wydaje mi się, że i3 i i5 to procesory pod gry

3. Na rok? Potem zabulisz majątek, a studia nie trwają rok.

4. i3 pod gry :) Chyba, że i3-9100F, laptopy - zacofańce nie mają tak dobrych procesorów i każdy i357 mimo podobnej nazwy jest dużo gorszy. Nawet do notatek laptop powinien dobrze chodzić, a nie się uruchamiać 2 minuty, a potem Word 1 minutę. Orientacyjną wydajność masz na Passmark CPU i Userbenchmark, poniżej 3000 w Passmark nie ma co brać, czyli generalnie poniżej 2 rdzenie / 4 wątki i to dość mocne (bo są na rynku Atomy itp).

 

Znalazłem troszkę droższy (...) Myślicie, że jest możliwość dołożenia 4GB ram?
Dużo droższy! I w dodatku chcesz dokupić RAM czyli jeszcze dużo drożej. Temat traci sens, wchodzisz na zupełnie inny pułap cenowy gdzie wybór jest nieporównywalnie inny, to już nie jest skrajne wykrwawianie i cięcie gdzie nie wolno. Jedyny problem to, że producenci porzucili 13.3 cala i wybór jest mały a ceny chore, ale już 14.1 cala do wyboru do koloru. Na Allegro jest pełno tych 13.3 cala, ale trzeba uwierzyć, że są nowe jak w opisie a nie są (np. https://allegro.pl/oferta/nowy-ultrabook-dell-i5-5200u-8gb-ssd-hdmi-dp-win10-8665371174#). Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem temat i zwiększyłem kwotę do 2000 zł

moje znaleziska:

1. Mój link

2. Mój link (ma fajny procesor, ale trochę niska rozdzielczość jak na przyszłe lata 2020-2024)

3. Mój link

4. Mój link (niższa cena, nie wiem czym się różni od tego wyżej)

 

Jeśli w podanej cenie są lepsze to chętnie wysłucham propozycji, nigdy nie miałem procesora AMD, ale wydaje mi się, że procesory AMD w testach lepiej wypadają porównując je do Intela. Dysk może być mały, ponieważ mam zapasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...