Skocz do zawartości
Kushira

Xbox One S nie łączy się z siecią?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni mam problem. Mam w domu 2 xboxy one, oba połączone przez Wifi. Na jednym podczas łączenia z siecią ciągle wyskakują błędy z połączeniem. Raz DNS, potem nie może pobrać prawidłowego adresu IP, sprawdzenie czy MAC nie jest blokowany... ogólnie cuda na kiju. Wszystko ładnie działało przez prawie 2 lata. Przedtem używałem po kablu,a od września jestem zmuszony łączyć się poprzez WiFi, ale żadnego problemu nie było, aż do teraz. Problem jest, aż tak kuriozalny, że czasami pokazuje mi info, że wpisuje błędne hasło. Oczywiście wpisuje poprawne. Dodam, że wszystkie inne urządzenia działają bez problemowo.

Co próbowałem:

-ustawić IP i inne ręcznie

-ustawić IP i inne automatycznie

-przypisać adres IP po MACu w routerze

-resetować router

-przywrócić do ustawień fabrycznych router

-przywrócić do ustawień fabrycznych konsole z zachowaniem gier (2 razy)

-przywrócić do ustawień fabrycznych konsole z usunięciem gier

 

Przy automatycznym ściąganiu adresu IP, konsola ustawia 169.84... gdzie inne urządzenia mają 192.168... Zmiana na "statyczny" (?) adres nie pomaga.

 

Przy ładowaniu "pulpitu" konsoli wyskakują te błędy:

0x800704cf

0x00000100

 

Przy resetowaniu konsoli do ustawień fabrycznych łączenie z WiFi działa (2 razy z 3 się tak udało), pobiera się pakiet językowy (około 20mb), a gdy konfiguracja się kończy to internet wywala i wracamy do początku...

 

 

Można coś jeszcze z tym zrobić? Konsola była kupiona 04.2018, także jest jeszcze na gwarancji, ale... kupiłem ją jako używaną i dane na fakturze są na kogoś obcego. Przyjmą mi taką konsole na gwarancje? Reklamować przez sklep czy bezpośrednio Micro$oft, słyszałem, że druga opcja jest lepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można coś jeszcze z tym zrobić? Konsola była kupiona 04.2018, także jest jeszcze na gwarancji, ale... kupiłem ją jako używaną i dane na fakturze są na kogoś obcego. Przyjmą mi taką konsole na gwarancje? Reklamować przez sklep czy bezpośrednio Micro$oft, słyszałem, że druga opcja jest lepsza...

 

Częsty przypadek padającej karty wi-Fi w Xbox.

Jeżeli możesz to korzystaj z przewodu Ethernet. Powinien działać bezproblemowo.

 

Odnośnie gwarancji się nie wypowiem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kablu nie da rady niestety.

Konsole chciałem sprzedać, gdy dokończe gierke, a teraz się zrobił problem - nie będę przecież padła sprzedawał. Także muszę ją wysłać na serwis :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What the...

Zarejestrowałem xbox'a i złożyłem formularz zwrotu... Konsole już pakowałem do wysyłki, a w między czasie podpiąłem drugiego xboxa do TV, bo po co się mam męczyć na małym monitorze jak można na dużym ekranie. I... problem występował także na sprawnym xboxie...

 

Finalnie udało się rozwiązać problem poprzez... zmianę kabla HDMI.

Nie mam pojęcia czemu kabel, który przesyła obraz i dźwięk blokował połączenia z siecią WiFi... Żeby było jasne, do TV mam wpięte kilka kabli HDMI i nie używam konkretnego tylko takiego, który mi wpadnie w ręce. Także niedziałający kabel podłączyłem do konsoli PS4 i... tam wszystko działa normalnie, a po przełożeniu na xbox sieć nie działa. Dziwna sprawa. Nie wiedziałem, że kable HDMI mogą mieć jakieś "blokady" na konkretnym sprzęcie?

 

Temat do zamknięcia, może się komuś przyda, bo ja zmarnowałem 5 dni na dojście do tego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...