Skocz do zawartości
Netti

Utrata sygnału Display port

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem (z kartą graficzną?). Raz na jakiś czas komputer się zwiesi (podczas różnych czynności, przeglądanie internetu, odpalenie gry itd) i wtedy na monitorze wyskakuje brak sygnału i jedynie co można to zrestartować komputer. Po restarcie wciąż nie ma sygnału a jedynym rozwiązaniem jakie odkryłem jest zamienienie stronami kabla (ta co była w monitorze przechodzi do karty graficznej). Najczęściej też po restarcie jakiegoś powodu znika windows boot loader (a jak w boot menu daje dysk na którym jest windows to i tak nie odpala) i rozwiązaniem jest podłączenie jakiegoś pendrive do usb.

Karta graficzna: Rtx 2070 Super

Płyta główna: gigabyte aorus x570 elite

Procesor: Ryzen 7 3700x

Zasilacz: xfx 650w

Próbowałem też aktualizacji sterowników, biosu ale nic.

Zapomniałem dodać że dzieje się tak tylko na display porcie, hdmi działa bez problemu

Edytowane przez Netti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel masz porządny czy jakieś no-name? DP występuje w dwóch wersjach - 19-pin i 20-pin, w tej drugiej ten dodatkowy pin jest źródłem wielu problemów.

Problem z bootowaniem raczej nie ma z tym związku, ale przyczyny nie znam. Masz dysk SSD m.2 zapewne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, kabel jest 19pin, więc problemów od tej strony nie ma. Sprawdzałeś wszystkie porty DP w karcie?

Przydało by się też wykonać kompleksowe czyszczenie sterowników z trybu awaryjnego za pomocą DDU, sama aktualizacja często nie naprawia głębszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem porty i dalej to samo, sterownik za pomocą ddu też usuwalem i dalej nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to jest dokładnie karta, chodzi o producenta i wersję chłodzenia/płytki PCB, sprawdzałeś czy nie ma aktualizacji bios do karty?

Inna sprawa co z płytą główną, masz Ryzena i X570, bios na płycie aktualny? Problematyczny sterownik GOP wbudowany w bios płyty czysto teoretycznie może powodować takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta gigabyte windforce, z biosem nic nie grzebalem. Na płycie mam bios najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz monitor z zasilania na minutę i spróbuj ponownie. Też miałem podobny problem właśnie z 2070 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel na pewno dobrze dociśnięty? Tam zdaje się trzeba dość mocno docisnąć, zdaje się że powinno być takie kliknięcie o ile się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...