Skocz do zawartości
KUBATRIX

Telewizja przez Światłowód ile zżera łącza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zrezygnować z kablówki w bloku na rzecz telewizji w Orange.

Czy kto wie ile spadnie prędkość internetu gdy włączymy dodatkowo telewizję w jakości HD ?

Aktualnie mam światłowód o prędkości 100MB :cool:

Edytowane przez KUBATRIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ta telewizje przez jakis tydzien, zrezygnowalem z niej, jakosc byla fatalna, bez porownania do kablowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz łącze 800Mb to raczej nie masz się co przejmować, nie ma szans że zapchasz to telewizją. Internet nie zwolni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz łącze 800Mb to raczej nie masz się co przejmować, nie ma szans że zapchasz to telewizją. Internet nie zwolni.

 

 

Nie mam 800MB tylko 100MB. Najtańsza opcja światłowodu która kosztuje mnie 69,99zł za miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 800MB tylko 100MB. Najtańsza opcja światłowodu która kosztuje mnie 69,99zł za miesiąc.

Kaktuch miał na myśli, że 100 MB/s = ~800Mb/s ;)

 

ps. a naziemnej nie odbierasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaktuch miał na myśli, że 100 MB/s = ~800Mb/s ;)

 

ps. a naziemnej nie odbierasz?

Dokładnie. Kup sobie antenkę za 30 zł i po problemie. Ja szczerze nie pamiętam kiedy oglądałem coś w tv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W orange kanały sd biorą jakieś 3.5Mbit, full hd jakieś 7-8Mbit. Jak weźmiesz multiroom no to max 16Mbit z dwoma dekoderami odpalonymi na kanałach full hd. Jak nie korzystasz z tv w danym momencie (dekoder na stand by) to cały transfer idzie na neta. Nie wiem czy już mają kanały 4k i ile one biorą.

Pamiętaj, że będziesz skazany na ich router chyba, że masz sprzęt z możliwością konfiguracji vlanów i potrafisz to wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć - telewizja i internet nadawne są na innym świetle, tzn chyba? 1,3 i 1.5 mikrona, pytanie tylko, czy jednym urządzeniem, tzn laserem lub diodą, czy 2 - jeśli 2 nie przeszkadzają sobie, bo światłowód ma wystarczającą szerokość pasma, żeby je zmieścić bez problemu; jeśli 1 to szybkość w wypadku przeskakiwania między falami chyba może się zmniejszyć - musiałbyś zadzwonić do dostawcy i zapytać, jak to z tym jest

 

antenka nie da oczywiście tyle kanałów co światłowód (choć na 100 będzie mało - ponieważ ilość kanałów zależy w ofercie od przepustowości wychodziłoby na to, że tv może zmniejszyć internet - choć może zależy tylko od ceny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmniejszy.

Niby dlaczego?

 

Już nie będę wyjaśniać tego od strony technicznej bo nie ma sensu.

Owszem jeśli macie Internet i prędkości 2,5gbit to będzie wolniej na tyle że nie wylapiecie tego speedtestem bo błąd pomiarowy jest wiekszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się ostatnio monterów jak to z tym jest. Bo w ich ofercie było tak, że jak weźmiesz internet z telewizją to dostajesz w gratisie +10Mb/s lub więcej w zależności od oferty.

Zapytałem więc, czy to nie jest tak, że niby dostaję większą prędkość internetu ale ten gratis i tak zostanie zużyty na odbieranie TV. Powiedzieli że nie, że to działa na zasadzie VLAN'ów i nie "koliduje" z tą prędkością którą powinienem posiadać.

 

Ile w tym prawdy - nie wiem.

 

Kolega wyżej chyba ogarnia. Możesz to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :)

 

Tak vlanami jest to oddzielone.

Odnośnie prędkości.

W przypadku GPON prędkość interface światłowodowego wynosi 2,5gbit na download.

Interface Ethernet ma 1gbit. Więc sama TV by musiała zabierać ponad 1,5gbit transferu aby zmniejszyć prędkość dla internetu 1gbit.

 

Oczywiście pasmo jest współdzielone ale aż w takie detale nie będziemy się zaglebiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orange kanał 4k bierze około 24Mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...