Skocz do zawartości
Helldude

RTX 2060 OC 6GB/ Gigabyte problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłem komputer ale coś jest nie tak z kartą graficzną. W poniższym screnie załączam co się dzieje z karta chwile po odpaleniu komputera i siedzeniu w pulpicie. Wczoraj sprawdzałem czy nie mam żadnego syfu typu adware ale czyściutko.

S29qQQh.png

Chwile po odpaleniu komputera wiatraki zaczynają chodzić jak szalone - pomimo, ze komputer w spoczynku a w grach osiąga w chwile 83 stopnie.

 

Poniżej specyfikacje sprzętu

N1GlAu0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj, niech nowa sztuke dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo nie zniknie. To ewidentna wada sprzętu albo softu tak czy siak. Zwrot 14 dniowy, rękojmia, gwarancja. Ustawienia panelu NVIDIA domyślne czy przestawiałes coś z zasilaniem np na wydajność ?

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem panel nvidi wszystko ok, no nic usunę i zainstaluje na nowo sterowniki do karty a jak to nic nie da to zgłoszę reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temp to masz zabudowany przód i to podnosi temperatury GPU o kilka stopni. Jak nie spadnie o min 5st to znaczy ze coś nie tak z karta jest. Otwórz bok i sprawdź ile masz stopni podczas grania na GPU.

Sterowniki odinstaluj ddu i zainstaluj ponownie. W gigabytach często trzeba ustawić krzywa wentylatorów po swojemu jak komuś ich standardowa praca przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy się trochę pospieszyli z diagnozą.

 

Według ciebie karta ma wysoką temperaturę przy wyświetlaniu puliptu, jednak wysoka częstotliwość GPU świadczy o tym, że jest ona aktualnie używana (chyba, że zmieniłeś tryb zarządzania energią w ustawieniach NVidia).

Możesz to potwierdzić uruchamiając GPU-Z, zakładka Sensory.

Jeżeli chcesz sprawdzić, które programy korzystają z karty graficznej to Afterburner wyświetla ich listę w Information.

Możesz też w Menedżerze zadań w zakładce Szczegóły dodać odpowiednie kolumny.

 

Wysoka temperatura podczas gry jest normalna dla tej karty, ponieważ ma ona słabe chłodzenie.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na nowo sterowniki i bez zmian w menadżerze zadań w kolumnie "procesor graficzny" wszystko jest na 00 z wyjątkiem crss.exe i dwm.exe który skacze z 00 do 03

 

screen z GPU-Z

kkVIrnk.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc widzisz, skoro karta jest obciążona w 89% to nie dziwne, że ma taką temperaturę. W Afterburner wciśnij Ctrl + I i sprawdź, jakie ci wyświetla aktywne procesy 3D. Zastanawiam się, czy nie zainstalowałeś sobie jakiegoś minera, ponieważ GPU-Z pokazuje bardzo wysokie obciążenie kontrolera pamięci, raczej nietypowe dla gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie, że obciążona tylko nie mogę namierzyć co to powoduje, komputer sprawdzałem programem adware i jest czysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób czysty start windowsa i sprawdź czy problem występuje.

Tu masz poradnik.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows

Jak występuje, to karta uwalona, jak nie, to masz syfa w kompie.

Jakim programem sprawdzałeś? Użyj Malwarebytes Antimalware. Masz program antywirusowy i zaporę (mam nadzieję), czy używasz windowsowej kupy?

Może, jak nie masz zapory, stałeś się kawałkiem botnetu?

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem wszystkie procesy z wyjątkiem avasta bo nie było możliwości. Po odpaleniu komputera był ten sam problem no i doszedłem do wniosku, że wywalę też avasta i po odinstalowaniu avasta nagle komputer się uspokoił i karta trzyma temperature 48 stopni.. czyżby avast był walnięty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że wszyscy już wiedzą, że Avast to dziadostwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie narzekałem :) tylko teraz nie wiem jakiego antywira wgrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stać cię na sprzęt za parę tysiaków, to nie cebulacz na darmowych, tylko kup sobie jakiś rozsądny Internet Security. Licencja na 2 lata to teraz max 200-300zł. Ja osobiście korzystam z Kaspersky, miałem Nortona ale zamula system. Testów i recek jest co niemiara, zawsze 2-3 programy dostają max punktów (w tym często Kaspersky) więc masz wybór. Eset, Kaspersky, Bitdefender...

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady, kaspersky już zakupiony

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady, kaspersky już zakupiony

 

pozdrawiam

 

Rozumiem że wszystko działa jak należy :) Życzę udanego korzystania ze sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ich obchodzi taki pionek jak ja czy ty? Poza tym napisałem kilka programów i wcale Kaspersky nie był na pierwszym miejscu. Napisałem że ja go używam i jestem zadowolony, nie zamula i blokuje wirusy. Koniec, kropka.

Chcesz szukać spisków, masonów, illuminati, szpiegów i innych Rotshieldów - szukaj. Beze mnie. Nie mam czasu na paranoję.

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się jeszcze zapytam czy temperatura w spoczynku 50 stopni jest ok ? wentylatory oczywiscie trzymaja poziom 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ten typ tak ma, idle 45-50. Możesz krzywą wentylatorów zmienić jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 970 strix 40 stopni idle. Te nowe karty tak mają czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...