Skocz do zawartości
munio1000

Laptopy z nowymi Ryzenkami

Rekomendowane odpowiedzi

Bry panowie z Xkom.

Kiedy można się spodziewać dostaw laptopów z nowymi ryzenkami? Czy producenci już dystrybuują te sprzęty?

 

mam na myśli Ryzenki serii 4, w szczególności z Ryzen 3 4300U

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w zagranicznych sklepach są?

bo jedyne co na necie znalazłem to HP ProBook x360 435 G7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4300u ma tak samo jak 3300u 4/4, więc nie masz na co czekać. Laptop HP Pavilion 15 z procesorem Ryzen 3300u był w sklepie X Kom za 2,2k, ale wykupili i jest niedostępny. Została wersja z wydajniejszym Ryzenem 3500u 4/8 + Vega8 za 2,6k.

Info o nowych procesorach pojawiło się na Pc Lab-ie już na początku tego roku, ale zanim laptopy z nowymi procesorami trafią na polski rynek minie co najmniej z pół roku i będą w wygórowanej za podatek od nowości cenie, więc moim zdaniem warto brać model z wyprzedaży z nieco starszym procesorem w momencie kiedy na rynek wchodzi nowość.

CES 2020: AMD prezentuje serię mobilnych procesorów Ryzen 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto czekać na laptopy z Ryzenem 4000? Ja potrzebuję lapka do internetu i filmów (czasem do jakiejś starszej gierki) i nie wiem czy taki Ryzen 5 3500 lub Ryzen 7 3700U da radę czy lepiej coś z prockiem i5-1035g1. Zależy mi też na długiej pracy na baterii.

Edytowane przez grzegorz1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, ale aby mieć wybór, to raczej trzeba będzie poczekać do wakacji / po wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ciężko widzę ten rok i czekanie na te procesorki, na razie tylko Razer potwierdził, że Razer Blade 15 będzie z prockiem i7-10850H, ale to Intel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ciężko widzę ten rok i czekanie na te procesorki, na razie tylko Razer potwierdził, że Razer Blade 15 będzie z prockiem i7-10850H, ale to Intel :D

 

Znajdziesz w naszym sklepie kilka modeli z tymi procesorami :)https://www.x-kom.pl/szukaj?q=i7-10850H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Ryzeny 4000 już są w laptopach:

[167744]=1&f[22][167759]=1"]https://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy-notebooki-ultrabooki.html?sort_by=price_asc&f[22][167744]=1&f[22][167759]=1

 

Już w zeszłym tygodniu widziałem, ale teraz doszły jeszcze nowe modele, bardziej budżetowe z GTX 1650 Ti

Edytowane przez brzepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Ryzeny 4000 już są w laptopach:

https://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy-notebooki-ultrabooki.html?sort_by=price_asc&f[22][167744]=1&f[22][167759]=1

 

Już w zeszłym tygodniu widziałem, ale teraz doszły jeszcze nowe modele, bardziej budżetowe z GTX 1650 Ti

 

Jak do gier to spoko, ale tak się zastanawiam i nie widzę sensu brania lapka z nowym Ryzenem i gafiką. Ta VEGA -integra jest przecież na poziomie MX250, a to już niedaleko do takiego GTX 1050.

 

Przy czym czekanie na nowe lapki bez dedykowanych grafik może być dłuższe niż na takie z grafikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...