Skocz do zawartości
Glut251

Amd ryzen controller, zmiany tdp laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, otóż tak jak w temacie, Nie wiem jak dokładnie ustawić tdp i napięcia na procesorze.

 

Otóż, w moencie , gdy nie zmieniam ustawień tak naprawdę mój komputer nie jest w stanie uzyskać max taktowania igpu, które dochodzi do max 1100, w moencie , gdy zacznę zmieniać power settings w tym programie to udaje mi się osiągnąć wyższe taktowania, ale gdy temperatura cpu/gpu osiągnie około 68-69 stopni to zaczynają się mocne jednosekundowe dropy taktowań i nie pojawiają się do momentu, aż znów temperatura nie wskoczy na podany poziom.

 

Na stockowych ustawieniach wiem , że tdp osiąga 24w w trybie wydajności i osiąga około 62 stopnie. Pasta była wymieniana , przed temperatury sięgały 72 stopni, oraz dropy na niestockowych ustawieniach zaczynały się od 73-73 stopni.

 

Jakby ktoś wytłumaczył co robią tu pewnie opcje byłbym bardzo wdzięczny, gdyż nie wszystko udało mi się znaleźć na internecie, szczególnie PSI0.

 

Mój laptop to Lenovo s340 w wersji z Ryzen 3500u 15,6 cala.

 

image.png.d3548b4dff620d3c2a62f03b720f5804.pngimage.png.a2a55f8871735a19614d59768f2a1023.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamto już nieważne, coś z baterią było nie do końca tak, albo za mało energii dostaje na zasilaczu, albo bateria się przegrzewa za bardzo gdy jest podłączony.

Teraz jest inny problem, może nie o tyle problem, ale coś dziwnego.

Otóż taktowanie zablokowało się na 2400 na rdzeniach i 1000 na grafice. Myślałem, że to przez plan energii, ale zaktualizowałem czipset i ustawiłem na amd plan, tylko że nadal to samo. Jedyna opcja aby była dynamiczna zmiana taktowania to urochomienie kompa przez opcje uruchom ponownie.

Bardziej mnie interesuje co mogło wywołać takie ustawienie taktowań, bo przyznam, że np w wiedźminie 3 w Nowigradzie zamiast minimum 22 klatek, to nie udało mnie się uzyskać mniej niż 24 klatki. Chętnie bym to wykorzystał do "podkręcenia" procesora w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...