Skocz do zawartości
lukibossss

Jaka klawiatura z niskim skokiem

Rekomendowane odpowiedzi

Taki luźny temat zakładam, bo zastanawiam się nad zmianą wysłużonej klawiatury Sidewinder X6.

Nigdy nie miałem klawiatury mechanicznej, ale i nie za bardzo mi na tym zależy, ponieważ te klawiatury w normalnej cenie, a to są bardzo głośne, a to mają olbrzymi skok.

Tak więc moje wymagania:

- niski skok przycisków - nie wiem czy nazywa się to jako "klawiatury niskoprofilowe" no ale wiadomo o co mi chodzi

- podświetlenie - tutaj nie zależy mi na rgb czy innych laserach, tylko żeby jakiekolwiek podświetlenie było

- w miarę ciche działanie

- część numeryczna mi nie potrzebna - w obecnej klawiaturze ta część była odpinana, więc ja nigdy jej nie użyłem

To co spodobało mi się przeglądając losowe klawiatury, to mięciutka podstawka pod nadgarstki, bardzo fajna sprawa.

Co do ceny to tutaj jestem elastyczny, bo wolę kupić porządny sprzęt na lata (obecna klawiatura służy mi już chyba 7 lat bez żadnego problemu) także mogę wydać 100zł a mogę wydać 500zł jeśli będzie warto.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co, nie ma żadnej płaskiej klawiatury godnej polecenia? W necie widzę że mówią na takie wyspowe.

Nie lubię firmy Razer ale wpadła mi w oko Razer ornata chroma, będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ornata chroma to membrana z plastikowym bolcem, który wydaje klik. Miałem ją przez chwile, przez ten plastik przyciski wymagają dość sporego naciski żeby sie aktywowały. Moim zdaniem nie warto

 

Sprawdź sobie sharkoon purewriter i modecom volcano blade - ja kupiłem modecoma za 170zł na promocji na niebieskich switchach i klika się świetnie - jednakże są głośne. Dla ciebie lepiej brązowe lub czerwone.

 

Co do trwałości to ciężko stwierdzić, mechaniki raczej nie są awaryjne.

 

na x-komie z kodem akcesoria jest k70 low profile na redach za 499zł : https://www.x-kom.pl/p/512422-klawiatura-przewodowa-corsair-corsair-k70-rgb-mk2-cherry-mx-low-profile-red.html

chociaż nie wiem czy jest sens kupować za taką kasę

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ornata chroma to membrana z plastikowym bolcem, który wydaje klik. Miałem ją przez chwile, przez ten plastik przyciski wymagają dość sporego naciski żeby sie aktywowały. Moim zdaniem nie warto

 

Sprawdź sobie sharkoon purewriter i modecom volcano blade - ja kupiłem modecoma za 170zł na promocji na niebieskich switchach i klika się świetnie - jednakże są głośne. Dla ciebie lepiej brązowe lub czerwone.

 

Co do trwałości to ciężko stwierdzić, mechaniki raczej nie są awaryjne.

 

na x-komie z kodem akcesoria jest k70 low profile na redach za 499zł : https://www.x-kom.pl/p/512422-klawiatura-przewodowa-corsair-corsair-k70-rgb-mk2-cherry-mx-low-profile-red.html

chociaż nie wiem czy jest sens kupować za taką kasę

 

Dzięki za odpowiedź, a weź mi doradz jeszcze jeśli chodzi o te przełaczniki, jakbym tego corsaira z czerwonymi kupił to byłoby ok pod moje potrzeby? Bo może rozejrzalbym się za używką

Nie wiem czy czerwone czy brązowe dla mnie byłyby lepsze

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najelepiej pojedz do jakiegos duzego elektromarketu i sprawdz sobie przelaczniki "organoleptycznie". Czerwone od brazowych roznia sie drastycznie. Niebieskie od brazowych roznia sie niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najelepiej pojedz do jakiegos duzego elektromarketu i sprawdz sobie przelaczniki "organoleptycznie". Czerwone od brazowych roznia sie drastycznie. Niebieskie od brazowych roznia sie niewiele.

 

To tak jak mówisz, sprawdzę sobie w sklepie przełaczniki, z tego co czytam to chyba czerwone najbardziej powinny mi pasować, a brązowe najmniej.

Jeszcze dopytam, jakbym już był pewny co do tych przełączników czy jest jeszcze jakaś warta zainteresowania klawiatura oprócz tego corsaira K70? Bo ogólnie mi się bardzo podoba, patrzyłem nawet droższą wersję K95, ale ona chyba jedynie ma dodatkowe przyciski do makr a mi to nie potrzebne absolutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w mediamarkt, wybór był całkiem spory, ale większość klawiatur, nawet tych za 600zł to na prawdę nie wiem jakim cudem w ogóle istnieją. Nie wiem jak ludzie potrafią z nich korzystać, a tym bardziej zachwalać. Konkretnie to wszystkie klawiatury, które miały wysokie klawisze (czyli nie low profile) gibały się jak żelki i nie robiło różnicy czy klawiatura to modecom za 150zł, czy razer za 500zł. Switche zielone/niebieskie przy klawiaturach z wysokim klawiszem były tak paskudnie głośne, że na prawdę wolę membranówkę za 50zł niż ten szajs, jeszcze żeby to był sam "click" ale tutaj z racji że klawisz trzeba tak głęboko wciskać to dochodziły jeszcze inne dźwięki. No więc jedyne klawiatury, na które w ogóle mogłem spojrzeć to low-profile, tam klawisze się nie gibały, przez co całe odczucia były sto razy lepsze (po prostu jakby klawiatura była lepiej wykonana). Były takie dwie sztuki, z czego model zapamiętałem jeden bo przypadł mi najbardziej, corsair k70 z switchami linearnymi. Druga sztuka była na niebieskich switchach i choć brzmiała sto razy lepiej, od klawiatur z wysokim skokiem, bo był tylko "click" bez obcych dźwięków to i tak to nie mój styl. Ten corsair był na prawdę spoko, cichutki, pisanie to sama przyjemność, aczkolwiek troszeczkę brakowało mi mocniejszego odskoku klawiszy. Więc podsumowując po moich testach wyszło, że jedyne mechaniki które do czegokolwiek się nadają to te low-profile, a jedyne switche które mi pasują to red/brown (a przynajmniej tak zgaduję, bo konkretnie takich modeli do testowania nie było) no i te linearne od biedy.

Tyle lat minęło, a mechaniki dalej są tak beznadziejne? Dopiero od niedawna widzę, że wchodzą klawiatury z niskim skokiem/klawiszem. Nie wiem co jest takiego pro-gejmerskiego w klawiaturze gdzie klawisz giba się jak joystick na wszystkie strony, skrzypi, a wciskać go trzeba tak głęboko, że nie ma to żadnego odzwierciedlenia w dokładności, chyba powinno być na odwrót i chodzić o jak największą szybkość i prezycję, czy się mylę?

Pójdę jeszcze do innego sklepu gdzie wymacam low-profile red/brown żeby mieć już pełny obraz mechaników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź dla testu modecoma na brownach, kosztuje śmieszne pieniądze a naprawde super się klika. Zawsze możesz je zwrocić, niski profil da się bez problemu używać bardzo wygodnie bez podpórki

 

A często płaci się za dodatkowe bajery w postaci oprogramowania, macro, pamięci, czasami oczywiście za markę ale i też konstrukcję w klawiaturach

 

ogólnie jak trafisz na mechanika pod swój gust (a jest ich taki wybór, że na pewno trafisz) to nigdy więcej nie bedziesz chciał wrócić do membran. Największy atut - switche działają tak samo przez całe życie klawiatury.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź dla testu modecoma na brownach, kosztuje śmieszne pieniądze a naprawde super się klika. Zawsze możesz je zwrocić, niski profil da się bez problemu używać bardzo wygodnie bez podpórki

 

A często płaci się za dodatkowe bajery w postaci oprogramowania, macro, pamięci, czasami oczywiście za markę ale i też konstrukcję w klawiaturach

 

ogólnie jak trafisz na mechanika pod swój gust (a jest ich taki wybór, że na pewno trafisz) to nigdy więcej nie bedziesz chciał wrócić do membran. Największy atut - switche działają tak samo przez całe życie klawiatury.

 

Pójdę jeszcze macać tak jak pisałem. Ogólnie to tematem się zainteresowałem, bo ziomek może mi sprzedać Logitech G915 za 400zł w wersji linearnej, z tego co widzę to cena bdb, no ale co z tego jak okaże się, że to klawiatura nie pode mnie? Muszę jeszcze przetestować red/brown w wersji low-profile, bo może się okazać, że właśnie nawet ten modecom będzie mi bardziej odpowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linearne nie mają nic w sobie "nadzwyczajnego" - prawdziwy feeling mechanika czuje się po switchach "klikalnych" jak niebieskie czy zielone, a to dwa z dziesiątek możliwości (przynajmniej według mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linearne nie mają nic w sobie "nadzwyczajnego" - prawdziwy feeling mechanika czuje się po switchach "klikalnych" jak niebieskie czy zielone, a to dwa z dziesiątek możliwości (przynajmniej według mnie)

 

Mi na razie najbardziej się brązowe podobają, natomiast mogę zrozumieć, że niebieskie w wersji low-profile się mogą ludziom podobać (przy normalnej wysokości są zdecydowanie za głośne), może po jakimś czasie i mi by się spodobały, nie wiem. Jeszcze testy przede mną.

Koniec końców, albo wezmę tego modecoma (ze względu na cenę), albo się rzucę na g915 od ziomka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

 

Na morele ten Modecom jest obecnie za 170zl już z wysyłką, chyba chcąc nie chcąc muszę go wziąć ;) Zamówienie złożyłem, ale nie opłaciłem, jeszcze przejdę się po pracy do sklepu pomacac inne sztuki dla pewności.

Jedyna rzecz mnie martwi, ślizganie się tej klawiatury, w każdej recenzji o tym mówią, jest jakiś sposób na to? Nie mogę korzystać z klawiatury która mi ucieka.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

 

Na morele ten Modecom jest obecnie za 170zl już z wysyłką, chyba chcąc nie chcąc muszę go wziąć ;) Zamówienie złożyłem, ale nie opłaciłem, jeszcze przejdę się po pracy do sklepu pomacac inne sztuki dla pewności.

Jedyna rzecz mnie martwi, ślizganie się tej klawiatury, w każdej recenzji o tym mówią, jest jakiś sposób na to? Nie mogę korzystać z klawiatury która mi ucieka.

 

no gumy ma słabe, ale nie jest to takie ślizganie że przy pisaniu ona lata, bez przesady. Btw morele nie ma sklepów tylko punkty odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest takiego pro-gejmerskiego w klawiaturze gdzie klawisz giba się jak joystick na wszystkie strony, skrzypi, a wciskać go trzeba tak głęboko, że nie ma to żadnego odzwierciedlenia w dokładności, chyba powinno być na odwrót i chodzić o jak największą szybkość i prezycję, czy się mylę?

 

Hahaha, mam podobne odczucia względem mechaników, kompletnie nie rozumiem mody na nie, z mojej perspektywy mają więcej wad jak zalet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

Zamówiłem już tego modecoma ze switchami brown, bo do czegoś w teorii lepszego musiałbym dorzucić 2 albo 3 razy tyle pieniędzy.

A macać klawiatury byłem w rtv euro agd to ani jednej klawiatury nie było rozpakowanej... Także decyzję bazowałem na wczorajszych testach.

Zapoda ktoś jakąś podkładkę pod nadgarstki? Nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, mam podobne odczucia względem mechaników, kompletnie nie rozumiem mody na nie, z mojej perspektywy mają więcej wad jak zalet.

 

bo panowie macacie tylko te co są wystawione na sklepach - a wiadomo, że w większości będą tam modele na których najlepiej się zarabia. Jest mnóstwo klawiatur mechanicznych za sensowne pieniądze, które mają więcej zalet - zwłaszcza w swoich cenach.

 

@fliperpl

Zamówiłem już tego modecoma ze switchami brown, bo do czegoś w teorii lepszego musiałbym dorzucić 2 albo 3 razy tyle pieniędzy.

 

 

w tym rzecz, jest tania i dobra.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi ten modecom, ogólnie wszystko ok, może wolałbym jeszcze minimalnie mocniejsze odbicie, ale jeśli chodzi o sam dźwięk/click to idealny. Pozostało przyzwyczaić się do nowej klawiatury, bo poprzednia (sidewinder x6) miała dosyć dziwny "gejmerski" rozstaw klawiszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Modecoma Volcano Blade na brownach już prawie rok czasu. Kupiłem ją za 160 zł i potwierdzam, że za te pieniądze jest świetna. Używam jej głównie do pisania (pracuję na niej cały czas i mocno eksploatuję) i od czasu do czasu do grania. Kupowałem ją z nastawieniem, że po roku, max. po 2 latach wymienię na nową. Po niecałym roku wygląda i działa, jakby ją wyciągnął pierwszy raz z pudełka. Już nie wrócę do klawiatury membranowej. Klawiatury membranowe już po roku użytkowania posiadały ślady zużycia.

 

Typowe wysoko profilowane mechaniki są dobre do grania, ale do pisania i codziennego użytkowania średnio się nadają, poza tym są głośne - szczególnie po przejściu z membranówek.

 

Kupiłem sobie dużą podkładkę pod klawiaturę i myszkę - problem ze ślizganiem się klawiatury u mnie praktycznie nie występuje.

 

Z wad oprócz wspomnianych wcześniej małych problemów ze stabilnością na biurku, wymienię brak bloku numerycznego, który do pisania by się przydał (za to klawiatura jest kompaktowa i lekka). Dla graczy będzie to chyba nawet zaletą. Klawiatura ma też słyszalny w ciszy metaliczny dźwięk. W ubiegłym roku był test tej klawiatury na PC Labie i wypadła w nim bardzo dobrze.

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście jak dam ucho do przycisków to niektóre mają taki metaliczny dźwięk, ale u mnie pewnie z racji niebieskich switchy nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, każdy nawrócony na Kailch Choc to miód na moje oczy :E

Wszystkie mechaniki powinni juz na tym klepać, wysokie Cherry MX i inne klony to jest przecież przy niskich Kailch dramat.

 

O ironio, zdaje się, że Chińczycy zerżnęli po prostu stary projekt Cherry wykorzystywany w urządzeniach innych niż klawiatury :lol2:

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...