Skocz do zawartości
ArturO03

Problemy z biosem msi x470 gaming pro carbon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z biosem mojej płyty głównej msi x470 gaming pro carbon. Od dłuższego czasu mój komputer miał problemy ze startem i z restartem z poziomu Windowsa. Więc postanowiłem zaktualizować biosa płyty głównej. Aktualizacja przebiegła normalnie. Wsadziłem pendrive po czym pasek aktualizacji dobiegł do końca i wyskoczyło okienko że aktualizacja przebiegła pomyślnie i komputer się zresetuje. Po restarcie był tylko czarny ekran i nic więcej i tak kolejne pół godziny i nic. Po ponownym uruchomieniu dalej to samo. Klawiatura i mysz się też nie podświetla. Wydaje mi się że bios jakimś cudem się zbrickowal.Zaznacze też że poprzednie aktualizacje biosa były normalne i wszystko działało. Czy jest jakieś rozwiązanie, czy można oddać do serwisu czy trzeba nową płytę kupić? Co robić? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ma opcję ładowania BIOSu bez konieczności startu/wchodzenia do BIOSu (przycisk z tyłu) NIe wiem czy to przejdzie i czy pomoże ale spróbować nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ma opcję ładowania BIOSu bez konieczności startu/wchodzenia do BIOSu (przycisk z tyłu) NIe wiem czy to przejdzie i czy pomoże ale spróbować nie zaszkodzi.

 

Jeżeli chodzi o przycisk cmos to próbowałem i nieć nie pomaga.

Edytowane przez ArturO03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie reset cmos, chodzi o wgranie BIOS od nowa.

 

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie reset cmos, chodzi o wgranie BIOS od nowa.

 

Ale tam nie ma takiego przycisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nie ma takiego przycisku

Teraz jak rzuciłem okiem na instrukcję, to ten przycisk w przypadku tej płyty chyba faktycznie tylko od resetu jest. :/ No to pozostało odesłanie na gwarancję/do serwisu.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak rzuciłem okiem na instrukcję, to ten przycisk w przypadku tej płyty chyba faktycznie tylko od resetu jest. :/ No to pozostało odesłanie na gwarancję/do serwisu.

Nic się już nie da więcej zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, jeśli nie było nic grzebane, robiona była tylko aktualizacja, to wszystko wskazuje na to ze coś poszło nie tak, choć tu też dziwne zachowanie skoro aktualizacja przebiegła pomyślnie. Nie wiem, możesz próbować wystartować na tylko jednej kości pamięci, posprawdzać czy nic przypadkiem się nie wypięło, takie standardowe rzeczy.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, jeśli nie było nic grzebane, robiona była tylko aktualizacja, to wszystko wskazuje na to ze coś poszło nie tak, choć tu też dziwne zachowanie skoro aktualizacja przebiegła pomyślnie. Nie wiem, możesz próbować wystartować na tylko jednej kości pamięci, posprawdzać czy nic przypadkiem się nie wypięło, takie standardowe rzeczy.

Sprawdziłem wszystko jest jak należy to musi być ten bios. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...