Skocz do zawartości
Titobarbaro

Karta Graficzna Gigabyte R9 270x oc 4gb Windforce Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Uszkodzenie polega na wyświetlaniu się dwóch pasów artefaktów (1024x780),Windows 10 wykrywa kartę, ale nie da się zainstalować sterownika, bo przy kilkudziesięciu procentach instalacji ekran robi się czarny i nic się nie dzieje dalej. Wiatraki działają dobrze. Wygrałem ja w licytacji, i moje pytanie brzmi..co mogę zrobić i czy wogole warto coś robić z ta kartą? Jestem laikiem,do tego bez kasy. ale czytałem coś o "undervoltingu" albo wypiekaniu. Z góry Dziekuje Wam za wszystkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolting to obniżenie napięcia,przy starszych kartach Nvidia gtx np.moja 670 nie umożliwia tego(za pomocą programów,zapewne się da,ale to wyższa szkoła jazdy),więc nie wiem jak jest u czerwonych/AMD,może ktoś wie.Nie wiem czy to coś da,raczej wątpię.

A co do wypiekania to nie naprawia to kart graficznych,większość kart potraktowanych takim zabiegiem działa przez krótki okres czasu dobrze,ale na chwilę,potem padają,więc jednym słowem nie naprawia to sprzętu.Na kanale na yt Forest może być rozwiązanie twojego problemu,facet się w tym specjalizuje i na pewno wspomniał o takich objawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj inne wersje sterowników, ale pewnie raczej do naprawy skoro nie przyjmuje sterownika. Jeśli wygrałeś na licytacji allegro jako sprawne GPU to załóż dyskusję i żądaj zwrotu. Nic nie obejrzy bo ostatnio forest otrzymywał tyle hejtu że zawiesił kanał na jakiś czas i pokasował wszystkie filmiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj numer błędu który generuje system windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych przypadkach, karty po pieczeniu potrafią trzymać naprawdę długo, mimo wszystko i tak domagał bym się zwrotu pieniędzy.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, stan karty był nieznany na licytacji. Postanowiłem zaryzykować, ale wychodzi na to , że chytry 2 razy traci. A kod błędu, to może być ciężkie do zdobycia bo.. wpinam kartę A do niej hdmi i do monitora , gdy sterowników nie ma obraz działa na 1024x780 Ale ma 3 paski o lekko zielonej barwie. Zaczyna się jak instaluje sterowniki, w momencie gdy rozdzielczość próbuje się przeskalowac ekran czarny, po resecie tez . Zdjalem z niej chlodzenie i jedno miejsce przykuło moja uwagę

 

https://m.imgur.com/a/7uRJM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia faktu. Karta do naprawy lub zwrotu lub na części lub na śmietnik. 99 procent kart z stanem karty nieznany to karty niesprawne. Praktycznie każdy potrafi kartę graficzną włożyć do PC i sprawdzić stan, a jak nie to w sklepie komputerowym sprawdzą za 10-30 zł czy się uruchamia, a za 30-70 zł zrobią dokładną analizę co dolega GPU. Ten 1 procent to jelenie i śmierdzące lenie jednocześnie, a takiej kombinacji bardzo ciężko znaleźć ponieważ zazwyczaj tacy ludzie wyrzucają takie GPU na śmietnik zamiast na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...