Skocz do zawartości
voltq

Awaria Awaria czy zmiana/aktualizacja ustawien ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Komputer w sygnaturce

 

Od dwóch dni posiadam sprzęt który mam w sygnaturce i problem jest następujący , wentylatory karty graficznej przy starcie systemu rozkręcają się na 100% tak na około 3 sekundy po czym jak monitor wstaje i włącza się pierwsze ładowanie windowsa to wentylatory wracają do normalnych prędkości i ustawień ?

 

Jest to jakaś awaria czy brak sterowników? może update bios?

 

Na poprzedniej plyce msi b250 pro vd nie wystepowal ten problem

 

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wstawania systemu, zanim wczyta się sterownik, wentylatory nie mają czym być regulowane. Jak sterownik się wgra, wszystko wraca do normy.

Może to być też sztywne ustawienie w biosie karty, przedmuch układu chłodzenia albo taki krótki selftest.

Nie szukaj problemów gdzie ich nie ma.

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wstawania systemu, zanim wczyta się sterownik, wentylatory nie mają czym być regulowane. Jak sterownik się wgra, wszystko wraca do normy.

Może to być też sztywne ustawienie w biosie karty, przedmuch układu chłodzenia albo taki krótki selftest.

Nie szukaj problemów gdzie ich nie ma.

 

 

ok dzieki za info po prostu zdarzylo mi sie to 1 raz dlatego pytam , a czy jest mozliwosc ustawienia przy starcie zeby tego nie robilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo od początku posiadania płyty B450 z ryzenem 3600, a na starej platformie przy tej samej karcie tego nie było więc tu nie jest winna grafika nie masz się co martwić bo sporo osób ma to samo, jak do tej pory żadnego fixa na to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak ale na starym biosie z pół roku temu, zaaktualizujcie sobie i sprawdźcie czy jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak dziczała karta na płycie Asusa M5A99X, teraz na MSI B450 Tomahawk nie. U znajomego za to karta (MSI) od zawsze tak robiła, nawet jak zmienił płytę. Czyli BIOS płyty lub karty. To nie usterka, tylko przypadłość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak ale na starym biosie z pół roku temu, zaaktualizujcie sobie i sprawdźcie czy jest ok

Ja mam premierówkę R5 3600 więc biosów już przerobiłem 6 (mam najnowszy) i na każdym z nich tak było, podobno to jest kwestia jaki cpu siedzi a nie samej płyty, bo na tej samej płycie na starszym ryzenie się to nie działo a na 3600 owszem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wielu z nas się z tym spotkało w różnych warunkach. Co najważniejsze, dla autora i dla nas, nie jest to żadna usterka i nie ma się czym przejmować.

No chyba że ktoś ma totalny cichofilski odchył,to platforma do wymiany :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...