Skocz do zawartości
Phate25

Przesiadka z ddr3 (800MHz) na lepsze. Jest sens ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że to mój pierwszy post na forum to chciałbym się przywitać ze wszystkimi.

Aktualnie wybieram podzespoły do rozbudowy mojego starego laptopa. Chce wymienić dysk na SSD - to w innym temacie.

 

Chciałbym się jednak dowiedzieć od Was czy jest sens wymieniać RAM'na nowe.Czy to wogóle ma jakiś sens jeśli chodzi o komfort pracy (zwłaszcza interesują mnie gry bo obecnie przy pracy na excelu czy przeglądaniu internetu nie mam żadnych problemów). Obecnie mam zainstalowane 2x takie coś:

 

RAM DDR3 800MHz

 

Laptop to Lenovo Y50-70 z kartą graficzną:

Grafika

 

i procesorem:

Procesor i-7

 

Z wymianą raczej poradzę sobie sam bo to żadne problem ale nie znam się aż tak dobrze na obecnie dostępnych na runku podzespołach.

Zdaje sobie sprawę że teraz pewnie już są dużo lepsze kości do instalacji.

Jeśli dobrze było by wymienić te RAM'y to jaka opcja jest najlepsza:

1) Dołożyć jeszcze 2x po 4 GB (bo chyba mam 4 sloty na kości - przynajmniej tak rozumiem z CPU-Z) takie same jak mam obecnie zainstalowane żeby się nie gryzły

2) Wymienić stare na 2x po 4GB DDR3 ale o wyższym taktowaniu np. 1600 MHz

3) Wymienić stare na 2x po 4GB ale DDR4 - Tylko czy ja mogę zainstalować coś w nowszej technologii niż DDR3

 

Za pomoc z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu takiej zmiany - jak masz je w dualu to jest to optymalne rozwiazanie. Masz dwa banki i oba zapełnione. Działają w dualu na 1600 MHz. O ddr4 zapomnij. Moja rada skup się na dysku SSD dzięki niemu zrobisz z niego petardę.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i takiej odpowiedzi oczekiwałem :) Bardzo dziękuje - zaoszczędziłeś mi Pewnie trochę siana.

 

Chciałem założyć nowy temat w dziale o dyskach twardych ale może uzyskam od Ciebie też szybkiej porady w tej kwestii ?

 

Chcę wymienić na SSD 500GB i myślałem o takich modelach:

Samsung SSD 860 EVO MZ-76E500B

Crucial SSD MX500 500GB 2.5

GOODRAM SSD CX400 2,5" 512GB SSDPR-CX400-512

 

Pierwsze pytanie: Czy wielkością te dyski będą u Mnie pasowały ? Nie wiem jakie są wymiary obecnego dysku a nie chce jeszcze lapka rozkręcać żeby pomierzyć. Te mają 7mm

Drugie: Który z nich to najlepszy wybór ? Samsung najdroższy ale czy to znaczy, że lepszy od pozostałej dwójki ? A może w tej cenie ok +/-350 zł możana kupić coś lepszego ?

 

Jeśli złamałem regulamin forum to poproszę adminów o takie info - założę osobny temat w dziale z dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował

Crucial SSD MX500 500GB jest pewnym wyborem lub

https://allegro.pl/oferta/nowy-ssd-micron-1300-1tb-3d-nand-530-520-8610225071?fromVariant=8610298392

 

Ale coś za coś...Crucial 5 lat gwarancji a Micron 2 lata

 

Oba dyski są świetne w swojej cenie

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wezmę w takim razie Cruciala. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...