Skocz do zawartości
Lemua

Telewizor - jaka wersja HDMI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Posiadam telewizor Samsung UE55NU7172. Wczoraj podłączyłem go do PC z kartą GTX 1080, na kablu HDMI.

TV jest 4k i podobno 60Hz, ale nie mogłem ustawić więcej niż 30Hz.

Czy to wina kabla HDMI ? Nie mam pojęcia co do jego wersji, kupiony jakieś 2 lata temu. A może TV nie obsługuje HDMI 2.0 ? Nie wiem jak to sprawdzić bo na stronie producenta w specyfikacji nie mogę znaleźć takiej informacji.

 

W necie przeczytałem wzmianki, że wersja HDMI zależy od samego interfejsu urządzenia, a nie kabla. Jak to w praktyce jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel po prostu ma nie być bublem, ale do 4m powinny działać prawie wszystkie. Aby ustawić 60Hz musisz zejść z chromy i/lub bitami przy 4K 60hz HDR.

Ustaw pełny zakres HDMI czy jak to się zwie w Samsungu, jeśli coś takiego jest.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel kupiłem stąd:

Allegro kabel HDMI

 

Kupiłem go jeszcze przed tym telewizorem i sprawował się dobrze (w rozdzielczości FullHD). Teraz gdy czytam opis to wydaje mi się to jakieś sprzeczne ze sobą bo z jednej strony widnieje jako 2.0, a z drugiej "Max rozdzielczość złącza - 4096x2160p24".

 

Czy to właśnie ten "bubel" ?

Edytowane przez Lemua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też w ust.

Domyślne ustawienia odbiornika UHD pozwalają na obsługę HDMI w wersji 1.4. Aby korzystać z portów HDMI w standardzie 2.0 należy w menu użytkownika włączyć tą opcję. W tym celu należy wejść do Menu > Obraz > Opcje Obrazu > HDMI UHD kolor i zmienić ustawienia. Odbiornik zrestartuje się aby zapisać zmiany. Jeżeli standard HDMI 2.0 ma być wykorzystany na różnych złączach HDMI, każde z nich trzeba zmieniać osobno. Po każdorazowej zmianie TV się zrestartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję :D . Rzeczywiście wystarczyło w opcjach zmienić ustawienia i teraz mam pełen tryb 4k 60Hz :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...