Skocz do zawartości
d3m0n1592

Wymiana karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić moją GTX 1060 6GB na coś lepszego za niewielki koszt. Zastanawiałem się nad używaną GTX 1080 8GB, dokładałbym około 600/700 zł. Posiadam procesor I5 8600k. Za około 2 lata będę wymieniał cały komputer, ale chciałbym teraz trochę lepszą wydajność, bo już moja karta graficzna średnio daje radę. Dodam, że nie gram w bardzo wymagające gry. Praktycznie gram w 3 gry - CS:GO, ETS2, GTA V. Czy GTX 1080 jest dobrym wyborem, czy może wybrać coś innego. Nie chciałbym za dużo dokładać pieniędzy mając na uwadze, że będę wymieniał kompa za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do tych gier taki GTX 1060 jest wystarczajacy i calkiem spoko. Dlaczego chcesz zmienic? Jakie odswiezanie ma twoj monitor?

 

GTX 1080 oczywiscie bedzie lepszy i uzyskasz wzrost wydajnosci

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam 144Hz, a chcę zmienić, ponieważ chciałbym jednak trochę więcej fps

Edytowane przez d3m0n1592

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np w GTA V duet 8600K + 1060 kreci bardzo fajne wyniki (oczywiscie nalezy zrezygnowac z MSAA i trawy na ultra)

 

 

Ja gralem w GTA na i5 8600k i GTX 1080. Trawy na ultra i tak nie ustawisz bo ci zajedzie taka konfiguracje. Tyle ze sobie dasz MSAA x4 i reszte podstawowych ustawien wymaksujesz i bedzie nie mniej jak te 80 fps na teranach zielonych bo w miescie bedzie dobrze ponad 100. Oczywiscie zaawansowane opcje wszystko wylacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz tylko w te 3 gry, to nie wiem czy jest sens wymieniać. Jak już jednak masz tyle dokładać, to lepiej dołóż jeszcze trochę i weź nówkę 2060 z pełną gw. 1080 jest nieco wydajniejsza, ale co nowa, to nowa. Ja jednak na twoim miejscu poczekałbym do nowych gpu, spokojnie dociągniesz na 1060. Sam gram w csa i gta5 i spokojnie ta karta ogarnia (gta nie ultra, ale miks v.high z niektórymi opcjami obniżonymi jak właśnie trawa).

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tez szukac GTX 1070/Ti. Dokladka bedzie mniejsza a wzrost wydajnosci tez bedzie. 1070 Ti i lekkie OC i masz GTX 1080 stock za mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wyżej pisali, ja bym nie wymieniał - kupno używki to zawsze ryzyko, a obecny GPU jest wystarczający. To tak jak z używanym autem - nigdy nie wie się, co się kupi :). Za GTX 1060 weźmiesz 400-500 PLN i co dalej? Jeszcze rozumiem, jakby Cię ograniczał vRAM, ale w tym przypadku... Możesz też dalej zbierać i kupić dużo lepszą kartę przy np. porządnych obniżkach lub na premierę Ampere/Big Navi, a potem przełożyć kartę do nowego kompa, ale na chwilę obecną ja bym zostawił status quo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej jesli autor gra w tytuly ktore nie stanowia wielkiego wyzwania dla wspolczesnych kart. Naprawde nawet najciezsza gra z tej trojki czyli GTA V elegancko smiga na GTX 1060 o ile sie nie przegnie z ustawieniami grafiki. Kolejna sprawa to wcale nie trzeba miec 144 fps na 144 hz monitorze. W takim GTA wszystko +60 fps bedzie fajne nawet na tak szybkiej matrycy. Na tym filmie co podeslalem jest wlasnie GTA na duecie 8600k i 1060. Fps jest spoko i detale tez sa prawie maks. Zmienic mozna pewnie ale ....lepiej zbierac na mocniejsze GPU w przyszlosci

 

Co innego gdyby to byl GTX 1060 3GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 3GB też da radę w tych grach.

 

Ale jeśli chodzi o przesiadkę z 1060 6GB na 1080 to jest bardzo duża różnica, tylko czy ci to potrzebne? W sumie dla jednej gry GTA V, aby trochę podbić detale.

 

No chyba, że okazjonalnie grywasz lub zamierzasz zagrać w inne jakieś bardziej wymagające gry to warto, różnicę na pewno odczujesz bo jest znaczna i ja sam na dzień dzisiejszy nie przesiadałbym się z 1060 na nic słabszego od GTX 1080, ewentualnie jeszcze GTX 1070Ti te GPU jeszcze dadzą radę na następne dwa lata w sensownych detalach w grach AAA.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 2 lata będę wymieniał cały komputer

No to prawdziwy prorok się znalazł. Nie dość że wie co sam zrobi to wymaga od innych porady co w związku z tym doradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...