Skocz do zawartości
gary44

Ekran sam zmienia jasność na [PC]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dzisiaj dotarł do mnie nowy pc (i5 9400f , RTX 2060 S) i mam problem z samozmieniającą się jasnością ekranu. Gdy przeglądam coś ciemniejszego np. stronę STEAM to ekran staje się strasznie ciemny, a gdy jestem na jasnej stronie jak to forum to ekran jest jasny. Monitor to Eizo Foris FS2333 (podpięcie przez kabel HDMI) , Windows 10. Na starym PC korzystałem z tego monitora i wszystko było ok. W czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączone w windowsie wyświetlanie nocne albo coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poszukać w ustawieniach win10 mam to samo na lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlanie nocne włączone daje efekt jak program f.lux - fajna opcja ale i przy włączonym i wyłączonym problem ten sam

 

@e2140 a jeśli chodzi o opcję adaptacyjnej jasności to już też o tym poczytałem i nie widzę u siebie tej opcji , możliwe ze jest to tylko w laptopach

 

Mozliwosc podłączenia komputera pod telewizor będę miał dopiero w Poniedziałek to będę wiedział czy to problem ze strony monitora

Edytowane przez gary44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor ma czujnik oświetlenia i potrafi automatycznie regulować jasność. Szukaj w opcjach funkcji EcoView.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik oświetlenia dostosowywuje chyba jedynie jasność do jasności pomieszczenia w którym znajduje się monitor , a tutaj ekran przyciemnia się jeśli oglądam coś ciemniejszego lub gram w ciemniejszą grę. Ktoś wie czego to może byc problem? Windows 10 , PC nie laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gary44

 

Funkcja Smart Insight w sposób automatyczny identyfikuje ciemne obszary obrazu i poprawia ich jakość. Ważne detale w zacienionych miejscach, na przykład przeciwnicy, stają się łatwiejsze do wychwycenia i gracz może szybciej reagować. Ponieważ Smart Insight wykorzystuje mapowanie po odcieniach, obraz staje się czytelniejszy w ciemnych częściach przy zachowaniu szczegółów, bez zmniejszania kontrastu.

 

Trochę szukania we własnym zakresie i sprawdzenia choćby pobieżnie opcji w menu monitora by nie zaszkodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik oświetlenia dostosowywuje chyba jedynie jasność do jasności pomieszczenia w którym znajduje się monitor , a tutaj ekran przyciemnia się jeśli oglądam coś ciemniejszego lub gram w ciemniejszą grę. Ktoś wie czego to może byc problem? Windows 10 , PC nie laptop.

 

To problem z ustawieniami windowsa z tego co pamiętam. Raz mi się to ustrojstwo włączyło. Oglądanie filmów to była jakaś udręka, bo nie od razu się zorientowałem o co chodzi i myślałem, że oświetleniowiec to jakiś student na praktykach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik oświetlenia dostosowywuje chyba jedynie jasność do jasności pomieszczenia w którym znajduje się monitor , a tutaj ekran przyciemnia się jeśli oglądam coś ciemniejszego lub gram w ciemniejszą grę. Ktoś wie czego to może byc problem? Windows 10 , PC nie laptop.

 

Moze masz wlaczony kontrast dynamiczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ten problem został rozwiązany? Mam dokładnie ten sam problem i prawie ten sam sprzęt na win 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2020 o 22:12, mierzej202 napisał:

Witam! Czy ten problem został rozwiązany? Mam dokładnie ten sam problem i prawie ten sam sprzęt na win 10.

Podbijam pytanie - u mnie identyczny problem i nie znalazłam rozwiązania. Jak sobie z tym poradziliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...