Skocz do zawartości
luki174

Temperatura laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie. Od wczoraj jestem posiadaczem laptopa HP OMEN-15(i7 9750h, gtx 1660ti, 8gb RAM, 512gb SSD). Dzisiaj zainstalowałem grę World of Tanks. Grafika automatycznie ustawiła się na ULTRA, jednak po grze (1 bitwa), włączyłem menu OMENa i tam odczytałem wartość temperatury procesora - 90*C. Po chwili (gra zminimalizowana) spadła do ok 60*C. Czy to jest normalna temperatura i nie mam się czego obawiać? Czy też coś jest nie tak i w jakiś sposób powinienem reagować na te sytuacje?

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu to laptop więc i temperatury wyższe...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu to laptop więc i temperatury wyższe...

Ja rozumiem, że wyższe. Ale czy takie są normalnością? Czy też są za wysokie, jak na nowy laptop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz testy na konkurencyjnych portalach i wynika z nich jasno iż laptop ma problemy z temperaturami

Częściowo aluminiowa obudowa

Wygodna klawiatura

Całkiem nieźle grające głośniki stereo

Obecność Thunderbolt 3

Satysfakcjonująca wydajność GeForce'a GTX 1660 Ti

Stosunkowo niski pobór mocy

Konkurencyjna cena w stosunku do ASUS FX505DU

Niezły czas pracy na baterii, ale...

 

...nie w grach

Nieco zbyt odpustowy wygląd (choć to subiektywna ocena)

Fatalny touchpad

Wysokie temperatury podzespołów

Obniżona wydajność procesora wskutek throttlingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz testy na konkurencyjnych portalach i wynika z nich jasno iż laptop ma problemy z temperaturami

Okej, czy nie łatwiej było napisać, że tak w tych modelach jest i tyle?

Nie znam się na elektronice nadto dobrze, więc wolę zapytać na forum, gdzie powinny być osoby, które wiedzą więcej na ten temat i chcą pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, czy nie łatwiej było napisać, że tak w tych modelach jest i tyle?

Nie znam się na elektronice nadto dobrze, więc wolę zapytać na forum, gdzie powinny być osoby, które wiedzą więcej na ten temat i chcą pomóc.

Tak w ciemno?

Nie zajmuję się ich testowaniem,wpisałem model lapka w google+magiczne słowo "test"

Ja też się nie znam ale jest wujek google

Więcej samodzielności

 

Skoro ja to znalazłem to Ty też mogłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ciemno?

Nie zajmuję się ich testowaniem,wpisałem model lapka w google+magiczne słowo "test"

Ja też się nie znam ale jest wujek google

Więcej samodzielności

 

Skoro ja to znalazłem to Ty też mogłeś

Ależ owszem że znalazłem takowe informacje. Ale czy czytając 1 wiadomość na jakiejś platformie/serwisie można (albo trzeba) w to od razu wierzyć, że faktycznie tak jest? Nie lepiej się upewnić u 2, 3 osoby i wówczas wyciągnąć sensowne wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ owszem że znalazłem takowe informacje. Ale czy czytając 1 wiadomość na jakiejś platformie/serwisie można (albo trzeba) w to od razu wierzyć, że faktycznie tak jest? Nie lepiej się upewnić u 2, 3 osoby i wówczas wyciągnąć sensowne wnioski?

Znamy te wyniki z konkurencji i Twoje...coś się nie zgadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znamy te wyniki z konkurencji i Twoje...coś się nie zgadza?

Wszystko się zgadza.

Szkoda mojego i Twojego czasu na dalsze rozszerzanie (chyba niepotrzebne) tego tematu.

Dzięki za wskazanie "właściwej drogi" ;)

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o undervoltingu procesora w laptopie, pozwala to zbić kilka stopni. Warto też pomyśleć o dobrej podkładce chłodzącej - lapek zasysa powietrze od spodu i w trakcie grania blat biurka się nagrzewa, więc temperatury robią się coraz gorsze, bo zasysane jest coraz cieplejsze powietrze. Podkładka + undervolting pozwalają często zbić 10-15 stopni z CPU, czasem trochę mniej, ale nawet zejście z 90 stopni do 85 stopni to dobra obniżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty sie ciesz że masz tylko 90 stopni. U mnie w r2d2 czy batliefield potrafi dochodzić do 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o undervoltingu procesora w laptopie, pozwala to zbić kilka stopni. Warto też pomyśleć o dobrej podkładce chłodzącej - lapek zasysa powietrze od spodu i w trakcie grania blat biurka się nagrzewa, więc temperatury robią się coraz gorsze, bo zasysane jest coraz cieplejsze powietrze. Podkładka + undervolting pozwalają często zbić 10-15 stopni z CPU, czasem trochę mniej, ale nawet zejście z 90 stopni do 85 stopni to dobra obniżka.

 

Undervolting póki co odkładam na bok, nie chce od razu ingerować nieco głębiej w sprzęt - jego domyślne ustawienia.

Jeśli o podkładkę chodzi, to właśnie przeglądam oferty i mam istny mętlik w głowie... Za dużo tego jest, ale mam nadzieję że dokonam trafnego wyboru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup podkładkę za 159 zł. Ma 3 wiatraki które można dowolnie przestawiać. Wierz mi że do omena lepszej raczej nie znajdziesz

Chyba wiem o którą Ci chodzi, ale link byłby lepszym odnośnikiem (bo może być kilka na różnych aukcjach w tej cenie ?)

 

P.S. Dopiero po napisaniu zauważyłem, że edytowałeś post i dodałeś link.

Edytowane przez luki174

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolting póki co odkładam na bok, nie chce od razu ingerować nieco głębiej w sprzęt - jego domyślne ustawienia.

 

Nie jest to ingerencja w sprzęt, zresztą sam producent procesora czyli intel wypuścił program do tego celu.

Temperatury 90 stopni to nie tyle kwestia złego chłodzenia co agresywnego - laptop jest tak ustawiony żeby dawać maksymalną wydajność, mógłby mieć temperatury niższe ale wtedy będziesz miał też niższe zegary co za tym idzie wydajność.

Polecam UV, tutaj masz bardzo dobrze wytłumaczone co i jak: Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to ingerencja w sprzęt, zresztą sam producent procesora czyli intel wypuścił program do tego celu.

Temperatury 90 stopni to nie tyle kwestia złego chłodzenia co agresywnego - laptop jest tak ustawiony żeby dawać maksymalną wydajność, mógłby mieć temperatury niższe ale wtedy będziesz miał też niższe zegary co za tym idzie wydajność.

Polecam UV, tutaj masz bardzo dobrze wytłumaczone co i jak: Link

Myślałem nad tym, jednak HP mnie od tego powstrzymało. Napisałem do Nich i otrzymałem odpowiedź, że wykonanie operacji Undervoltingu spowoduje utratę gwarancji, więc wolę nie ryzykować (dopiero co zakupiony laptop). Czekam na odpowiedź jakie rozwiązania proponują na obniżenie temperatury CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym, jednak HP mnie od tego powstrzymało. Napisałem do Nich i otrzymałem odpowiedź, że wykonanie operacji Undervoltingu spowoduje utratę gwarancji, więc wolę nie ryzykować (dopiero co zakupiony laptop). Czekam na odpowiedź jakie rozwiązania proponują na obniżenie temperatury CPU.

Ciekawe jak Ci to udowodnią i każdemu kto robi UV?

Takie kity to mogą sobie wciskać ludziom którzy nie ogarniają tematu i łykają wszystko jak młode pelikany :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym, jednak HP mnie od tego powstrzymało. Napisałem do Nich i otrzymałem odpowiedź, że wykonanie operacji Undervoltingu spowoduje utratę gwarancji, więc wolę nie ryzykować (dopiero co zakupiony laptop). Czekam na odpowiedź jakie rozwiązania proponują na obniżenie temperatury CPU.

 

 

Nikt Ci tego nie udowodni, a procek od undervoltingu się nie zepsuje. Nie ma się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak Ci to udowodnią i każdemu kto robi UV?

Takie kity to mogą sobie wciskać ludziom którzy nie ogarniają tematu i łykają wszystko jak młode pelikany :E

 

Czyli informacje o wykonaniu tej operacji nie są zapisywane w jakis pamięciach wewnętrznych, bądź tym podobnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli informacje o wykonaniu tej operacji nie są zapisywane w jakis pamięciach wewnętrznych, bądź tym podobnym?

Nie bo jak niby :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym, jednak HP mnie od tego powstrzymało. Napisałem do Nich i otrzymałem odpowiedź, że wykonanie operacji Undervoltingu spowoduje utratę gwarancji,

 

Bullshit totalny. Nie ma ani opcji tego wykryć ani nie ma możliwości spowodować tym uszkodzenia laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo jak niby :hmm:

 

Nie wiem, jakaś pamięć wewnętrzna np. Wspominałem, że elektronika nie jest moją mocną stroną ?

Ale dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakaś pamięć wewnętrzna np. Wspominałem, że elektronika nie jest moją mocną stroną ?

Ale dzięki za informację.

Zdaj się więc na bardziej "obeznanych"

 

Z fartem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...