Skocz do zawartości
Siematoja

Blue Screen inaccessible_boot_device

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji sterownika do NVME nie jestem w stanie uruchomić windowsa że względu na powyższy blue Screen.

Windows 10 home. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nośnika instalacyjny włożyć i spróbować "naprawic komputer". W biosie jest dysk widoczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można chyba? podmienić aktualizcję na stary sterownik za pomocą dism - ale skomplikowane i jeśli nie masz doświadczenia raczej sobie nie poradzisz

 

jeśli masz płytkę na innym komputerze rozpakuj za pomocą 7z plik boot.wim z folderu sources, będzie tam raczej na pewno sterownik nvme - podmień nowy sterownik w system32\drivers na ten stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawia komputera za pomocą nośnika USB nic nie daje, dysk w bios widoczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym korzystać z nowego sterownika bez podmiany na stary który jest z 2006 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może 2016 - w 2006 byłby już do nvme? - jeśli tak miałby go i 7

 

albo jakiś "firmowy" - no ale co możesz zrobić? - to sterownik ładowany już przez bootmgr - albo zadziała, albo nie

 

a poprzednio chodził na domyślnym 10 - w ogóle chodzi o sterownik 10, czy jakiś inny - jeśli inny wystarczyłoby przywrócić 10 jako domyślny, można to zrobić w rejestrze z instalatora

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może opiszę problem nieco dokładniej bo za mało się wypowiedziałem .

Dziś zlożyłem Budę, dysk SSD jaki w nią wlożyłem to https://proline.pl/adata-ssd-xpg-sx8200-pro-512gb-m-2-nvme-2280-asx8200pnp-512gt-c-p1319387

I jest to jedyny dysk.

W trakcie aktualizacji sterowników, po aktualizacji nvme zaczęły się te problemy.Wczesniej nic się nie działo .

Pewnie i bym mógł wrócić do bazowego sterownika ale mam bzika na punkcie aktualnych sterowników . Dlatego zależy mi by go mieć.

Edytowane przez Siematoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jak napisałem, nic nie zrobisz - albo zadziała albo nie; ewentualnie możesz sprawdzić, czy właściwie wpisany do rejestru, może jakiś błąd podczas aktualizacji; szybko sprawdziłem ten sterownik - 2006 to błąd, jest z 18 - to stornvme.sys; w wierszu załaduj regedit, zaznacz klucz local machine, w menu plik wybierz załaduj gałąź, wskaż plik windows\system32\config\system, wpisz nazwę, np Windows_system, jak załaduje znajdż ten klucz, jest w

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services

 

i sprawdź, czy ok, tzn czy ścieżka do drivers ok, czy start 0, itp

 

uwaga - w załadownym system nie będzie current control set, będzie control set 1, itd - żeby sprawdzić, który jest aktualny kliknij poniżej na klucz select- w current będzie numer aktualnego control set; jak skończysz zaznacz ten windows-system, i w menu plik wybierz zwolnij gałąź

 

ewentualnie sprawdż, czy jest w system32\drivers, w wierszu wpisz

 

c:

 

cd windows\system32\drivers

 

i sprawdż

 

jeśli ok nic nie zrobisz, tylko jak napisałem możesz wrócić do starego; jak ładujesz instalator to ten stary jest właśnie ładowany z pliku boot.wim, dlatego ewentualnie? z dyskiem działa

 

jeślibyś podmieniał umieść ten stary na penie, i w wierszu polecenia

 

copy pen:\sterownik c:\windows\system32\drivers

 

literę pena sprawdź w notatniku - wpisz notepad, menu plik - otwórz, i sprawdź literę pena, i ewentualnie systemu (jeśli nie c:)

 

ps - możesz też przekopiować w notatniku - plik- otwórz, powędruj na pena, na dole wybierz pokaż wszystkie pliki zamiast pliki tekstowe, zaznacz sterownik, ctrl+c, powędruj z powrotem w góre, potem c:...itd, aż do drivers, otwórz drivers, i ctrl+v

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości, co za sterownik próbowałeś wgrać? To nie jest Samsung do którego zaleca wgrać się dedykowany sterownik secnvme.sys.

Do Adaty nie ma dedykowanych sterowników i te dyski mają być obsługiwane przez standardowy sterownik stornvme.sys zawarty w systemie Windows.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę z faktu iż sterowniki ze strony MSI służą do budowania macierzy RAID, i systemu cache AMD StoreMI a nie pojedynczych nośników?

Do nośników Adaty nie instaluje się żadnych dodatkowych sterowników co było już wielokrotnie powtarzane. ;)

 

PS. Sterownik systemowy nie jest z 2006 roku, w tamtych czasach dopiero się popularyzowało AHCI, a gdzie tu myśleć o NVMe, sterownik z tego co widzę jest z roku 2019, odczytywanie dat z menedżera urządzeń nie ma sensu, wiele sterów wbudowanych w system jest opisana jako rok 2006.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem.

Zaintrygowało mnie jeszcze jedno - w momencie zanim zaktualizowałem sterownik to urządzenie nazywało się coś na zasadzie " standardowe urządzenie nvme " .

Jednak po aktualizacji nazwa zmieniła się na "amd raid bottom device"

Czy to może o czymś swiadczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałeś na siłę wcisnąć sterownik od RAID'a do obsługi pojedynczego magazynu NVMe, nie ma prawa to zadziałać skoro nie dysponujesz fizycznie macierzą RAID, a sama płyta główna ma tą opcję wyłączoną w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic na siłę nie robiłem, windows sam chętnie połknął ten sterownik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest uniwersalny sterownik dla kontrolera magazynów, więc tak wgra się, tyle że do jego poprawnej pracy wymagane jest aktywowane rozszerzenia RAID, na poziomie biosu komputera oraz wykonana matryca z co najmniej 2 nośników.

Bez tego system operacyjny nie ma zielonego pojęcia jak wykorzystać ten sterownik i zgłasza BSOD którego treść mówi o tym że system nie może uzyskać dostępu do nośnika danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...