Skocz do zawartości
raff575

Mobilny laptop 14" ~3,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam mobilnego laptopa (najlepiej chyba 14"), będzie służył do pracy biurowej / związanej ze studiami technicznymi w momentach gdy jestem poza domem. Nic poważnego, głównie pisanie/excel, czasami jakiś prosty rysunek w CADzie lub skrypt w matlabie -> ale nie będzie to moje główne narzędzie pracy (w domu mam komputer stacjonarny) Chciałbym coś z naprawdę fajną jakością wykonania, kieruję się bardziej w stronę serii biznesowych. Moją uwagę przykuły głównie 3 modele:

1. Lenovo ThinkPad E14 i5-10210U/16GB/256 lub 512

2. Dell Vostro 5490 i5-10210U/16GB/512

3. HP Probook 440 G6 i5-8265/16GB/256+240

 

Nie ukrywam, że zawsze chciałem mieć ThinkPada - bardzo podoba mi się ich design, więc skłaniam się ku E14, ale nie wykluczam innych opcji.

Wszystkie propozycje wydają mi się dość sensowne, chciałbym poznać niuanse które mogą przeważyć na korzyść jednego z nich.

Edytowane przez raff575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz parametrów ważne jest, aby laptop podobał ci się z wyglądu. Z alternatyw od Lenovo ciekawy jest też ThinkBook.

 

Lenovo ThinkBook 14 i5-10210U/16GB/256/Win10P - 3249zł

ThinkBook to zgrabny 14-sto calowy laptopo z najnowszej generacji podzespołami.

 

MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 - 3499zł

MSI Modern to laptop prestiżowy o eleganckim wyglądzie i wysokiej kulturze pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz parametrów ważne jest, aby laptop podobał ci się z wyglądu. Z alternatyw od Lenovo ciekawy jest też ThinkBook.

 

Lenovo ThinkBook 14 i5-10210U/16GB/256/Win10P - 3249zł

ThinkBook to zgrabny 14-sto calowy laptopo z najnowszej generacji podzespołami.

 

MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 - 3499zł

MSI Modern to laptop prestiżowy o eleganckim wyglądzie i wysokiej kulturze pracy.

 

Jak wyglada kwestia wymiany kosci RAM na 16tke w tym MSI? Bez problemu, czy dostep jest jakos utrudniony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się rozbudować. To poprzedni model PS42. Została jeszcze ostatnia sztuka bez Windowsa za 2499zł z procesorem i5-8265u,8GB RAM i SSD256GB. (tym co wybrałeś w Probooku). Polecam, bo to technicznie zbliżony sprzęt do Moderna, tylko ze starszym procesorem i5-8Gen. Polecam, bo zapewne ktoś kupi a dostaw modelu PS42 nie będzie, bo zastąpił go Modern.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale chyba jednak postawie na cos ze stajni Della/Lenovo (czyli Vostro 5490/ThinkPad E14/ThinkBook 14). Jakie są niuanse miedzy nimi, ktore moga pomoc zadecydowac (poza 3 letnia gwarancja na Della)? Ogladalem w sklepie cala trojke i kazdy wydaje sie naprawde konkretnym sprzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap linki do testów.

Dell Vostro - dobrze wykonany ale matryca średnia: Dell Vostro 5490 review – a hodgepodge between an XPS and a ZenBook

 

HP 440 G6: HP ProBook 440 G6 review – budget device for the workaholics

 

 

Ja od siebie polecam wspomnianego MSI PS42 - jeśli nie potrzebujesz systemu to jest aktualnie w absurdalnie niskiej cenie jak na to co oferuje pod względem wykonania, jakości chłodzenia i matrycy ( 99% sRGB! ). Test wersji z dodatkową grafiką tutaj: Link

 

MSI PS42 i5-8265U/8GB/256 - 2499 zł

 

Zostaje Ci bardzo dużo budżetu na rozbudowę RAM czy wymianę dysku / ew. zakup systemu. A "baza" będzie najlepsza z tu wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap linki do testów.

Dell Vostro - dobrze wykonany ale matryca średnia: Dell Vostro 5490 review – a hodgepodge between an XPS and a ZenBook

 

HP 440 G6: HP ProBook 440 G6 review – budget device for the workaholics

 

 

Ja od siebie polecam wspomnianego MSI PS42 - jeśli nie potrzebujesz systemu to jest aktualnie w absurdalnie niskiej cenie jak na to co oferuje pod względem wykonania, jakości chłodzenia i matrycy ( 99% sRGB! ). Test wersji z dodatkową grafiką tutaj: Link

 

MSI PS42 i5-8265U/8GB/256 - 2499 zł

 

Zostaje Ci bardzo dużo budżetu na rozbudowę RAM czy wymianę dysku / ew. zakup systemu. A "baza" będzie najlepsza z tu wymienionych.

 

Kusicie tym MSI, naprawdę wydaje się być świetnym wyborem + trzymałem w łapkach Modern 14 w jednym ze sklepów i byłem pod wrażeniem jaki jest leciutki i cieniutki.

 

Jaki konkretnie RAM polecacie? Coś takiego byłoby ok? https://www.x-kom.pl/p/335460-pamiec-ram-sodimm-ddr4-hyperx-16gb-2400mhz-cl14-impact-black.html

 

+ korzystał może ktoś z usługi montażu RAM w laptopie w x-kom i ma jakieś opinie? bo widzę, że nie jest to drogie - 49zł, a osobiście mam doświadczenie w składaniu pecetów, ale w składaniu laptopów żadnego ;p Rozumiem, ze takie cos nie narusza gwarancji?

Edytowane przez raff575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki konkretnie RAM polecacie? Coś takiego byłoby ok?

 

Tak, tylko dorzuć 10 zł do wersji 2666 Mhz:

 

HyperX 16GB 2666MHz Impact Black CL15 - 319 zł

 

Jak wygląda wymiana RAM w tym laptopie możesz zobaczyć na filmie wrzuconym kilka postów wcześniej - będziesz wiedział czy sam ogarniesz. Co do gwarancji nie mam pewności ale plomb gwarancyjnych w laptopach nie widziałem już od dawna. Jeśli zrobisz to przez x-kom to gwarancji nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, to chyba będzie idealny wybór dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...