Skocz do zawartości
sting3572

Wymiana gwarancyjna.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,niestety laptop który mi poleciliście zakończył żywot i x-kom zaproponował wymianę na nowy, do wydania mam 3300(budżet nie do przekroczenia), możliwy zwrot różnicy, więc najlepiej jak będzie dobrze i tanio ;).

Laptop będzie używany do multimediów, internet, filmy, muzyka, odrabianie lekcji z synem.

Potrzebuje:

-podświetlaną klawiaturę, najlepiej gdyby podświetlenie można było włączyć na stałe.

-matrycę ips.

-dysk ssd min 240-250 gb.

Nie potrzebuje:

-systemu.

-dysku hdd.

-dodatkowej karty graficznej.

Bardzo proszę o niebranie pod uwagę laptopów HP.

 

Moja propozycja:

https://www.x-kom.pl/p/522548-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-10210u-8gb-512-mx250-czarny.html.

Gdyby nie było dodatkowej karty, to byłoby idealnie, no ale niestety :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego z i7 6/12, 16gb ram. https://www.x-kom.pl/p/507908-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-l340-15-i7-9750h-16gb-256-gtx1050.html

Tak jak ty piszesz, ze tylko nie hp to zaraz ktoś może napisać, ze tylko nie Acer, Asus, czy Lenovo :)

Z kodem lenovo-iem cena 2650zl, można wziąć z dyskiem 480gb to będzie 200zl drożej.

 

Edit: sprawdziłem i kod działa tylko na laptop z dyskiem 240gb. Ten z 480gb wychodzi 3250zl.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj nic od lenovo serwis dupa i sama firma też dupa

 

Ważne jest zaproponować produkt :) - współpraca itp.

Zauważyłem, że "ruch" jest tylko w tematach nowych laptopów, używanymi nikt nie zawraca sobie głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest zaproponować produkt :) - współpraca itp.

Zauważyłem, że "ruch" jest tylko w tematach nowych laptopów, używanymi nikt nie zawraca sobie głowy.

Może ty z kimś współpracujesz, bo ja nie. Reflinkow tez nie używam.

Zaproponuj sprzęt w budżecie, bo offtop robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego z i7 6/12, 16gb ram. https://www.x-kom.pl/p/507908-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-l340-15-i7-9750h-16gb-256-gtx1050.html

Tak jak ty piszesz, ze tylko nie hp to zaraz ktoś może napisać, ze tylko nie Acer, Asus, czy Lenovo :)

Z kodem lenovo-iem cena 2650zl, można wziąć z dyskiem 480gb to będzie 200zl drożej.

 

Edit: sprawdziłem i kod działa tylko na laptop z dyskiem 240gb. Ten z 480gb wychodzi 3250zl.

Nie HP, bo właśnie miałem :D, podświetlenie działało jak chciało i jeszcze jakiś geniusz wyłączył możliwość stałego podświetlenia, 20 sekund i tyle, jak dla mnie klawiatura w HP bez podświetlenia jest mało czytelna nawet w dobrym świetle, trzeba patrzeć centralnie od góry bo pod kątem to katastrofa, litery są mało czytelne, przynajmniej dla kogoś z wadą wzroku, miałem niebieską wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio :hahaha: ?,laptop kupiony w grudniu a w styczniu już na serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie HP, bo właśnie miałem :D, podświetlenie działało jak chciało i jeszcze jakiś geniusz wyłączył możliwość stałego podświetlenia, 20 sekund i tyle, jak dla mnie klawiatura w HP bez podświetlenia jest mało czytelna nawet w dobrym świetle, trzeba patrzeć centralnie od góry bo pod kątem to katastrofa, litery są mało czytelne, przynajmniej dla kogoś z wadą wzroku, miałem niebieską wersje.

U mnie w Lenovo Yoga 3 można podświetlenie włączyć na stałe, nie wiem jak w tym modelu co podałem wyżej. Ikona podświetlania na spacji jest taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czcionka wyraźna nawet bez podświetlania.

 

a dobra nie skminiłem że to laptop na gwarancji myślałem że mówisz o jakimś starszym bez gwarancji

 

no to zwrot i kup sobie któryś z tych ja lenovo miałem i nie polecam to co sie działo z laptopem i jego serwisem woła o pomstę do nieba do tego czytałem kiedyś tematy że w lenovo robi się reballing to znaczy z laptopów jakichś pogwarancyjnych albo zużytych wyciąga się to co sprawne i montuje w sztuki sprzedawane jako nowe dlatego lenovo ma konkurencyjne ceny w stosunku do innych laptopow co by nie powiedziec ich laptopy sa z reguly jednymi z najtanszych z lepszymi bebechami ale co z tego jak jest wiele problemow u mnie ciagle dysk 100% obciazenia laptop cial, uszkodzila sie tasma od monitora i były kolorowe paski naprawili to znów klapa chodziła poluzowana a dysk do dzisiaj ciągle na 100% z czegos oni maja te oszczednosci jak daja laptopy taniej

 

nie polecam a jeżeli prawdą jest ten reballing to tym bardziej nie polecam ja sie na nich zawiodlem

 

w ich serwisie naprawa dysku to był całkowity format kompa po czym uznali że naprawione :E :E beka

Jaki miałeś model Lenovo?

Mam w domu 2 yogi i 4-5 lat działają bez problemu, w tym jeden jest codziennie w drodze. Za to miałem Acera, którego obudowa pękała, W toshibie padła karta dedykowana w 3 roku działania, a kiedyś w Samsungu, dysk Samsunga kilka tygodni po gwarancji... każdy ma jakies przejścia z laptopami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u mnie samsung 9 lat żył aż zdechł a raczej bateria bo bebechy procek płyta gpu dalej żyją bateria ledwo dychała

 

modelu lenovo nie pamiętam ale wiem że laptop był kupiony ok 2014 roku za kwotę 2500

 

z lenovo słyszałem tylko że thinkpady są nie do zajechania reszta meh może teraz poprawili jakość? nie wiem ja sie o tym nie przekonam osobiście

 

co do przejść to ze wszystkim są, nic nie ma dobrej kontroli jakości i wszystko teoretycznie jest w stanie sie rozwalić nawet produkt mający 5000 ocen i 5 negatywów ale sa producenci którzy sprawiają wrażenie jakby lepili towar ze śmietnika

Każdy sprzęt idzie zajechać jak ktoś nie szanuje laptopa -> swoich pieniędzy -> swojej pracy to co poradzić :Crash: u znajomej nowy Ideapad wytrzymał dwa miesiące. (Nie wiem co ona z nim robiła)

Jakość dzisiejszych Lenovo jest tragiczna fajne podzespoły, lecz obudowa krok w tył dużo laptopów pęka przy zawiasach jeśli są wykonane z plasticu. Autorowi zalecałbym zakup stacji roboczej na bank taki laptop będzie wytrzymalszy ;)

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pękały zawiasy i obudowa obok nich „Acer”. Tego Samsunga co padł dysk mam do tej pory, już 9 lat ale od początku jest na kablu. Zmieniony CPU, ram i dysk na Ssd.

W Lenovo zmieniałem dysk z sshd na Ssd i teraz ram z 4 na 8. Na razie dzielnie znoszą prace na nich. Chyba najmniej ludzie narzekają na della ale tez się problemy tu na forum pojawiały.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czcionka wyraźna nawet bez podświetlania.

 

Niestety nie u u mnie, nie wiem jak w srebrnych wersjach, ale w niebieskiej czcionka była dla mnie bardzo słabo widoczna, oczywiście wpływ też ma niemała wada wzroku, ale my tu nie o tym, co do lenovo, też za bardzo nie jestem przekonany, mam z500 z którego właśnie piszę, syn miał jeszcze telefon i tablet i powiem że pod względem wykonania niewiele się zmieniło, przynajmniej w segmencie budżetowym.

Jak na razie nie widzę lepszej opcji od tego Acera, więc chyba pozostanę przy niej plus zwrot części pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wybierasz :) z serii Yoga jestem bardzo zadowolony ale to 14 calowe ultrabooka https://www.x-kom.pl/p/547908-notebook-laptop-141-lenovo-yoga-s740-14-i5-1035g4-8gb-256-win10.html

Ideapad jest trochę gorzej wykonany to fakt.

Co do dedykowanych kart to mogę napisać, ze żaden Radeon nigdy mi nie padł, a Geforce już 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się też nad tym:

https://www.x-kom.pl/p/544593-notebook-laptop-156-lenovo-thinkbook-15-i5-10210u-16gb-256-win10pro.html

 

Tylko win10 pro to do niczego mi nie potrzebny, jakby nie patrzeć, nie ma opcji optymalnej, jak nie dodatkowa karta to znowu windows :mad2:.

Edytowane przez sting3572

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...