Skocz do zawartości
Polson

Telewizor 2000-2500 do filmów i konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem przed kupnem tv do salonu. Wymagania to by dawal rade z konsola ktora tez dokupuje (prawdopoodbnie ps4). Glownie bedziemy ogladac filmy, seriale, netflix i rzadziej grac na konsoli. Wymagan co do wielkosci nie mam, ale jak najwiekszy w tym przedziale. Bedzie wisial na scianie 4x2,6m. Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bez "zamulonego" androida?;)

W tej cenie nic. Albo jakość obrazu i Android, który nie jest taki zły, albo kiepski obraz (moim zdaniem wręcz tragiczny) i szybki Samsung. Miałem ru8002 i odradzam, kolory to koszmar, nawet po kalibracji. Jeśli zależy Tobie na jakości obrazu, to ten Philips to tak naprawdę jedyny rozsądny telewizor w tej cenie. Ambilight też jest całkiem przyjemnym dodatkiem.

 

Ale ma zamulonego androida :thumbdown:

Zaproponuj coś lepszego zamiast spamować. Twój wpis nic nie wnosi, ot coś sobie napisałeś, ale autorowi tematu nie pomogłeś, nic nie zaproponowałeś. Mi wysraliście kilka stron spamu nt oledów w temacie, w którym wybierałem między dwoma tv Sony. To forum zeszło na psy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie sklaniam sie ku temu Philipsowi, a co powiecie o marce TCL ? Umywaja sie modele w tej cenie do Philipsa? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta manta to dobry żart:) Nie ma nigdzie testów tego telewizora, nie wiemy jaki ma input lag, czas reakcji matrycy, kontrast, jednolitość ekranu etc. Podobnie z TCL, a niestety nie ma ich w dużych sieciówkach i nie widziałem go na własne oczy. Trudno mi polecić coś, czego nie widziałem. Natomiast miałem do czynienia ze wszystkimi telewizorami dużych producentów, czy to u rodziny i znajomych, czy chociażby "bawiłem" się nimi w sklepach. Wg mnie Philips wypada najlepiej w tym budżecie, stwierdzam to po obejrzeniu go na żywo.

Przede wszystkim na ogromny plus zaliczam obecność Dolby Atmos i Dolby Vision, dzięki któremu HDR nawet przy niskiej jasności wygląda ok. To jest generalnie to samo co model 7504, tylko z gorszym dźwiękiem i innym wyglądem samego tv. Input lag poniżej 20ms, równomierne podświetlenie, żywe, ale nie przesycone czy zimne kolory. W tej cenie trudno znaleźć coś lepszego. Model w rozmiarze 55 ma matrycę IPS, ale to akurat zaleta, jeśli telewizor ma stać w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG UE55RU8002 - CENEO

Do kupienia już za 2399zł. Świetna czerń i największy plus tego TV to odświeżanie 120Hz, a to już rzadkość w obecnych czasach.

Poleciłeś największe badziewie jakie można kupić. Miałem, sprzedałem. Same cyferki to nie wszystko, może mieć 240Hz i nic to nie zmieni. Świetna czerń? Nie, świetna szarość, ale ja nie o tym. Ten telewizor ma ogromną wadę w postaci ekstremalnie podbitego kontrastu... nie chce mi się drugi raz pisać. Proszę poczytać moje posty z tego tematu: https://forum.pclab.pl/topic/1303992-Input-lag-TV-gry/

Kolory tragiczne, hdr dający efekt mgły i brak możliwości wyłączenia hdru. Ten telewizor może zadowolić tylko ludzi totalnie nieświadomych, którzy widząc logo Samsung i napis premium tv oraz 120Hz na pudle będą myśleć, że mają super telewizor. Jeśli chodzi o model Samsunga z 2019 roku, to wszystko do Q60R włącznie to tragedia.

 

największy plus tego TV to odświeżanie 120Hz

Wytłumacz mi jeszcze co to za plus, jeśli tv ma służyć głównie do oglądania filmów, netflixa i ewentualnie grania na konsoli, gdzie zazwyczaj gry śmigają w 30fps? Gdzie ta zaleta w postaci 120Hz matrycy się uwidacznia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Henryk Nowak zjadł zęby na telewizorach ;) Czy gdybym naciągnął budżet do 3000zł to można celować wyżej? Czy pozostać przy tym Philipsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadł zęby? Trochę :) Wynikało to z tego, że mój telewizor w salonie jest często okupowany przez rodzinkę, a ja mogłem podłączyć konsole do monitora albo czekać na swoją kolej :)

No i zaczęły się poszukiwania. Kupiłem LG serii 7000 za ~1800zł, ale nie byłem zadowolony i się zaczęło. Szukałem naprawdę długo, w wolnym czasie zaglądałem do media markt, media expert czy rtv euro, oglądałem telewizory, bawiłem się ustawieniami. Wybór padł na Samsunga, ale mocno wahałem się czy nie brać Philipsa. Wybrałem samsunga tylko i wyłącznie dlatego, że ma freesync, kosztował mniej, a z kolorami miałem poradzić sobie w domu, w końcu kalibracja nie jest taka trudna. No cóż, tego szajsu nie da się skalibrować ;) Poszedłem na całość, był LG C9, a skończyło się na Sony XF9005 i w końcu jestem zadowolony.

Wg mnie ten philips jest w tej cenie naprawdę fajnym wyborem, jest to telewizor uniwersalny, ma Dolby Vision i nawet HDR wygląda na nim przyjemnie, kolory wyglądają naturalnie i nie gryzą w oczy, nie są też wyblakłe czy zimne. Generalnie obraz jest dobry, naprawdę dobry w tej cenie. Patrzyłem teraz i nie ma ich prawie nigdzie, a jak są, to dużo kosztują, ale w Media widziałem za chyba 2699zł Panasonica TX830 (to samo co TX810) i moim zdaniem obraz był troszkę lepszej jakości, jaśniejszy z lepszą czernią (VA), ale niestety kąty widzenia były słabe, nawet jak na VA. Jakby to nie miał być tv do salonu, tylko typowo do konsoli i oglądania siedząc na wprost, to bym go polecił, ale jak więcej osób będzie oglądać na nim filmy, to jednak Philips w tej cenie jest najfajniejszy. Następny przystanek to dopiero Sony XF9005, czyli musiałbyś dopłacić dość sporo. Ambilight wydaje się fajnym bajerem, po obejrzeniu tego na żywo nawet żałuję, że tylko Philips to ma;)

Ja bym już za dużo nie rozmyślał, kupił tego Philipsa i ewentualnie jakieś głośniki albo soundbar.

Jeszcze jedna kwestia. Dla mnie w tv liczy się praktycznie tylko jakość obrazu i input lag. Cała reszta, czyli funkcje smart itp mam gdzieś, nie sprawdzałem tego, nie korzystam. Jeśli to jest dla Ciebie ważne, to doczytaj co trzeba. Wg mnie mimo wszystko najważniejsza jest jakość obrazu i dziwi mnie jak ktoś kupuje telewizor oferujący gorszy obraz, ale z szybkim procesorem, większą ilością pamięci i lepszą funkcjonalnością smart. Wolę podpiąć pc/laptopa i cieszyć się dobrymi kolorami, a Philips zdecydowanie takie oferuje.

 

Ewentualne naciągnięcie budżetu miałoby sens w tym przypadku: https://mediamarkt.pl/rtv-i-t

350zł na karcie Media Markt na późniejsze zakupy, telewizor kosztuje wtedy 3,3k. Warto, bo to już inna półka jakościowa, "prawdziwy" hdr, bardzo wysoka jasność SDR, dzięki czemu nawet w słoneczny dzień w jasnym pokoju ogląda się przyjemnie. Ja bym dołożył, warto, ale dokładać można w nieskończoność, więc jak nie zależy Tobie aż tak bardzo na super jakości, będziesz zadowolony z wiernego odwzorowania barw i generalnie porządnej, ale nie wybitnej jakości obrazu, to może nie ma sensu dokładać.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś budżet i kup raz porządnie. Wiem że łatwo się mówi ale to jest najlepsze rozwiązanie.

 

https://www.mediaexp...-pilot-magic-tv

 

A jakbyś chciał zaszaleć i dodać jeszcze 500zl:

 

https://www.mediaexp...esor-x1-1000-hz

 

 

Powyżej tego Sony już sensownie można myśleć nad OLED'em który będzie w cenie 4500-5000zl

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poleca tv na ipsie to z miejsca dałbym go do ingorowanych.

Człowieku, przestań spamować. Telewizor do salonu, a Ty chyba myślisz tylko o graniu. Słoneczny dzień, ludzie chcą obejrzeć film na tanim va ze słabymi kątami i co? Wyjdź poza świat playstation i pomyśl o tym jak normalni ludzie oglądają filmy. IPS po coś istnieje i w przypadku tańszych telewizorów do oglądania filmów w salonie jest lepszy, niż va bez szerokich kątów widzenia.

 

Pierwsze zdanie autora z pierwszego postu:

Witam serdecznie, jestem przed kupnem tv do salonu.

 

Podnieś budżet i kup raz porządnie. Wiem że łatwo się mówi ale to jest najlepsze rozwiązanie.

 

https://www.mediaexp...-pilot-magic-tv

 

A jakbyś chciał zaszaleć i dodać jeszcze 500zl:

 

https://www.mediaexp...esor-x1-1000-hz

 

 

Powyżej tego Sony już sensownie można myśleć nad OLED'em który będzie w cenie 4500-5000zl

Ten Sony jest wyraźnie gorszy od XF9005, generalnie nie jest wyraźnie lepszy od Philipsa. Ten LG to dobra propozycja, ale radziłbym autorowi obejrzeć go najpierw w sklepie i pobawić się ustawieniami. Sam nie miałem z nim do czynienia, a wydaje się, że może to być naprawdę dobry wybór :thumbup: Recenzja na HDTV też jest zachęcająca. Pytanie czy warto dokładać 500zł względem philipsa, ale to już trzeba samemu zdecydować widząc je na żywo. Tak naprawdę matryca 120Hz w praktyce się nie za bardzo przydaje.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF9005 zdecydowanie lepszy a nie sprawdzałem jego ceny bo raczej zawsze chodził w okolicach 4 tys... a tu takie miłe zaskoczenie:

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd-55xf9005baep-uhd-4k-hdr-android-x1-extreme-tv-1000hz?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=880854&utm_campaign=2020-02&utm_term=Telewizory&ceneo_spo=true

 

Osobiście TV Philipsa nie polecam, może i po ustawieniach graja ładnie a i ambilight robi fajną robotę to niestety wiele do życzenia pozostawia ich prędkość działania jak i problemy z oprogramowaniem. W czasach kineskopów to była potężna marka dziś pozostał po niej tylko znaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie wiem jak z oprogramowaniem w Philipsach, z funkcji Smart nie korzystam, ale obraz jak na tę półkę cenową jest bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie będzie nic oglądał w słonecznym salonie oprócz tvn24.

Na va chociaż będzie miał czerń.

Jasne, nikt nie ogląda w dzień filmów. Podziel się ze mną swoimi danymi statystycznymi. Oprócz tego w salonie niekoniecznie siedzi się na wprost tv, a tanie va tracą kontrast (i swoją cudowną czerń) już przy odchyleniu około 20 stopni, a przy tym kolory robią się sprane. Wracaj do pleja.

Podsumowując: w budżecie do 3000zł albo Philips (z kiepskim smartem) albo LG 8600 (do sprawdzenia w sklepie). Póki co nie ma lepszych propozycji i chyba nic lepszego się nie znajdzie.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najwiekszy w tym przedziale. Bedzie wisial na scianie 4x2,6m. Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc :)

nic większego nie kupisz w tej cenie

https://www.x-kom.pl/p/416274-projektor-optoma-hd27e-ekran-reczny-92-203x114-169-bialy-matowy.html :E

ale o oglądaniu w letni słoneczny dzień bez zaciemnionych okien - zapomnij

Edytowane przez przemekkwiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nikt nie ogląda w dzień filmów. Podziel się ze mną swoimi danymi statystycznymi. Oprócz tego w salonie niekoniecznie siedzi się na wprost tv, a tanie va tracą kontrast (i swoją cudowną czerń) już przy odchyleniu około 20 stopni, a przy tym kolory robią się sprane. Wracaj do pleja.

Podsumowując: w budżecie do 3000zł albo Philips (z kiepskim smartem) albo LG 8600 (do sprawdzenia w sklepie). Póki co nie ma lepszych propozycji i chyba nic lepszego się nie znajdzie.

 

Pobaw się tym smartem Philipsowym na sklepie i sam się przekonaj czy jest kiepski. Działa sprawnie i szybko to raz, a dwa nie ma większej bazy aplikacji niż na AndroidTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najlepszy będzie 55RU8002, oczywiście wersja v2.

https://www.rtings.c.../samsung/ru8000

pytanie do henryk nowak, pisałeś o nim, że Kontrast jest bardzo podbity, kolory przejaskrawione a czy wyłączyłeś na wejściu hdmi WGC ( rozszerzenie sygnału wejściowego) mając go w trybie pc i włączonym trybie gra? Z tego co patrzyłem to rzeczywiście kolory i kontrast są podbite ale właśnie gdy jest włączony szerszy zakres kolorów . Efektu HDR w nim nie uświadczymy ale do SDR czy grania ten tv nadaje się świetnie.

 

edit. test z poprawioną matrycą

https://geex.x-kom.pl/recenzje/samsung-55ru8002-test-i-recenzja-telewizora-z-odswiezona-matryca/

 

Edytowane przez patoshikkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ponad budżet, ale z tanich telewizorów nie ma nic lepszego: https://www.ceneo.pl...18552#tab=click

Ten telewizor charakteryzuje się przede wszystkim wyraźnie lepszym odwzorowaniem kolorów od Samsunga 8002, LG 7xxx czy tanich Sony.

 

Jak pus7304 może mieć lepsze odwzorowanie kolorów skoro model ma bardzo niskie pokrycie szerokiej palety barw: https://www.pcworld.pl/testy/Philips-7300-55PUS7304-12-4K-Ambilight-i-Android-w-rozsadnej-cenie,415689.html"Pewnym ograniczeniem może być również stosunkowo niskie pokrycie palety DCI P3 osiągające 66,8% przestrzeni barwowej."Dopiero model 8804 sięga pokryciem prawie 90% ale matryca 60hz go dyskwalifikuje do grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najlepszy będzie 55RU8002, oczywiście wersja v2.

https://www.rtings.c.../samsung/ru8000

pytanie do henryk nowak, pisałeś o nim, że Kontrast jest bardzo podbity, kolory przejaskrawione a czy wyłączyłeś na wejściu hdmi WGC ( rozszerzenie sygnału wejściowego) mając go w trybie pc i włączonym trybie gra? Z tego co patrzyłem to rzeczywiście kolory i kontrast są podbite ale właśnie gdy jest włączony szerszy zakres kolorów . Efektu HDR w nim nie uświadczymy ale do SDR czy grania ten tv nadaje się świetnie.

 

edit. test z poprawioną matrycą

https://geex.x-kom.pl/recenzje/samsung-55ru8002-test-i-recenzja-telewizora-z-odswiezona-matryca/

Wyłaczałem i poprawa była niewielka, wciąż obraz wyglądał jak z bajki. Do sdr nie nadaje się do tytułów z hdr. W telewizorze nie można wyłaczyć HDR, a więc jeśli gra wspiera hdr, a telewizor ma tragiczną jasność hdr, to obraz robi się mocno szary i sprany. Nie wiem za kogo mnie masz ;) Miałem ten badziewny telewizor i testowałem każde ustawienie, spędziłem bardzo dużo czasu kalibrując go, nie dało rady. Sony XF9005 skalibrowałem w ~1h. Test w rtings jest nic nie wart, nie piszą o zimnych barwach, których nie da się skalibrować. "Test" sklepu xkom to same pochwały, żeby sprzedać telewizor.

https://www.techhive.com/article/3406376/samsung-ru8000-review.html

 

exhibits old-school blue-skew color, it's overpriced in 2019

 

Cons

Lacks the brightness to do HDR justice

Cool color skew looks washed out compared to the competition

Some less-expensive TVs deliver higher performance

 

Pobaw się tym smartem Philipsowym na sklepie i sam się przekonaj czy jest kiepski. Działa sprawnie i szybko to raz, a dwa nie ma większej bazy aplikacji niż na AndroidTV.

Nie korzystam ze smarta w ogóle, w tym przypadku bazuję tylko na opiniach.

 

Jak pus7304 może mieć lepsze odwzorowanie kolorów skoro model ma bardzo niskie pokrycie szerokiej palety barw: https://www.pcworld.pl/testy/Philips-7300-55PUS7304-12-4K-Ambilight-i-Android-w-rozsadnej-cenie,415689.html"Pewnym ograniczeniem może być również stosunkowo niskie pokrycie palety DCI P3 osiągające 66,8% przestrzeni barwowej."Dopiero model 8804 sięga pokryciem prawie 90% ale matryca 60hz go dyskwalifikuje do grania

Kolory są dużo bardziej naturalne, niż na jaskrawym Samsungu. W jaki sposób matryca 60Hz dyskwalifikuje go do grania? W jakich grach konsolowych masz więcej niż 60fps? Na pc w 4k też będzie trudno, nawet mój sprzęt ma z tym spore trudności.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Samsunga bym nie bral. Jesli tv do ogladania dla kilku osob to tylko IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo va wide angle, ale to już inna cena niestety.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pus7304 może mieć lepsze odwzorowanie kolorów skoro model ma bardzo niskie pokrycie szerokiej palety barw: https://www.pcworld.pl/testy/Philips-7300-55PUS7304-12-4K-Ambilight-i-Android-w-rozsadnej-cenie,415689.html"Pewnym ograniczeniem może być również stosunkowo niskie pokrycie palety DCI P3 osiągające 66,8% przestrzeni barwowej."Dopiero model 8804 sięga pokryciem prawie 90% ale matryca 60hz go dyskwalifikuje do grania

 

Warto zaznaczyć, że 8804 jest niewiele droższy od 7304, a poza tym co piszesz to jeszcze model serii 8 ma o wiele lepszą jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...