Skocz do zawartości
DeX1651

Laptop do internetu i filmów [2500 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zostałem poproszony przez członka rodziny o "polecenie" laptopa. Będzie użytkowany przez kobietę, głównie internet + filmy, czasem jakieś programy ale raczej nic co mocno obciąża grafikę, więc myślę że integra starczy.

Budżet to 2500 zł. Jednak widzę teraz promocje typu 2800 za matebooka + jakieś słuchawki, taka opcja myślę że też by weszła więc ten gratis by poszedł na odsprzedaż.

 

Laptop ma być w miarę lekki. Jeśli chodzi o przekątną matrycy to szczerze nie wiem, myślę że standardowe 15.6" nie więcej, ale możecie polecić też jakieś 14 ale musielibyśmy je najpierw sprawdzić na żywo w jakimś sklepie, żeby nie było potem że za mały.

Patrzyłem na Huawei Matebook D 15, kumpel takiego ma i zadowolony - widziałem na własne oczy, całkiem fajnie wykonany. Jednak z nim jest taki problem, że pełno jest wersji, jedne na ryzenie, inne na i5. Do tego wersja 14 calowa jest droższa niż 15 ( i czytałem że niby lepsza?) i sam już nie wiem. Patrzyłem też na lenovo s540-14 ale obawiam się, że te 14 cali to jednak będzie mało, szczególnie że laptop będzie pewnie trzymany aż padnie śmiercią naturalną.

Może coś takiego? https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-s540-i5-10210u-8gb-256pcie-win10-8896092007?utm_feed=5d76ab8c-b4a9-48b1-97d1-84e61c7f8ce3&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

Szczerze to jestem w kropce.

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez DeX1651

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej samej cenie co S540 dostaniesz:

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 Silver 2599zł

Oferuje podobną wydajność i wykonanie jak w/w Lenovo, również design i kolorystka jest praktycznie taka sama. Zintegrowana karta w Ryzenie 5 będzie jednak wydajniejsza od tego co oferuje Intel. Moim zdaniem jest to ciekawa alternatywa dla w/w Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej samej cenie co S540 dostaniesz:

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 Silver 2599zł

Oferuje podobną wydajność i wykonanie jak w/w Lenovo, również design i kolorystka jest praktycznie taka sama. Zintegrowana karta w Ryzenie 5 będzie jednak wydajniejsza od tego co oferuje Intel. Moim zdaniem jest to ciekawa alternatywa dla w/w Lenovo.

 

Dzięki za odpowiedź.

A co powiesz na coś takiego?

https://www.x-kom.pl/p/515269-notebook-laptop-156-hp-15-ryzen-5-3500-16gb-512-win10.html#Specyfikacja

Też HP, ten sam procek ale nie dość że tańszy, to jeszcze więcej ramu i większy dysk

Ewentualnie taniej taki asus, można by ew. dołożyć za ekstra stówkę 4 gb ram

https://www.x-kom.pl/p/543200-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-x509da-r5-3500u-8gb-256-w10.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te laptopy co podałeś nie mają matrycy IPS. W przypadku HP (podanego przez Ciebie), to jest taki podstawowy model.

Jak już miałby być Asus, to wolałbym wersję z i5, przy czym nie chodzi tu o procesor, a o matrycę- w wersji z procesorem intela jest tam AHVA, która jest odpowiednikiem IPS'a, ale produkowanym przez AuOptronics.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niższa cena za laptop z większą ilością RAM i pojemniejszy i dyskiem, to tak nie działa. Im wyższy model z lepszej jakości matrycą, tym otrzymasz mniej pamięci i mniejszą pojemność dysku za tyle samo, lub nawet drożej.

HP 15s i5-1035G1/8GB/256/Win10 - 2449zł

Lepszą matrycę z węższym obramowaniem ma Pavilion i nowsza wersja HP-15s (s-smuklejsza wersja modelu który wybrałeś).

 

W tym budżecie można też dostać wysokiej klasy 14-stkę.

MSI PS42 i5-8265U/8GB/256 - 2499zł

MSI PS42 to prestiżowy model dla wymagających od wyglądu i jakości wykonania użytkowników.

 

Miałem Matebooka 14 i 15 w rękach, to D14 jest ładniejszy i ma podświetlenie klawiszy, tylko ma wlutowany ram. Nie będzie to laptop taki jak bezbłędnie wykonany MSI, który waży 1,18kg i ma matrycę IPS z niespełna 100% pokryciem barw, ale jest z metalu i też ma dosyć dobrą matową matrycę, więc też jest ok. Do wybranego przez Ciebie Lenovo S530 też nie mam zastrzeżeń.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...