Skocz do zawartości
Maliniak

[Zestaw] 3000-3500 zł/Gry/M-OC/Brak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuję pomocy w zebraniu części do zmodernizowania komputera. Nie ma raczej sensu podawać starej konfiguracji (około 5-6 letnia), i tak większość bebechów do wymiany.

Chciałbym się podpytać, czy zasilacz, który mam da radę - jest to Chieftec Smart Series, zapewne około 500W, niestety nie jestem w stanie zerknąć na tabliczkę znamionową bez wykręcania zasilacza. Nie wiem, czy nie pozmieniały się standardy wtyczek i czy wszystko podepnę. HDD mam 2TB więc obleci jako magazyn, mógłbym dołożyć ewentualnie jakieś SSD jako dysk roboczy. Obudowy wymieniać nie widzę sensu, mam jakiegoś starocia, ale to w końcu tylko kawał blachy do trzymania wszystkiego w kupie. Ewentualnie jakby było trzeba, to poszukam czegoś najtańszego z trochę lepszym chłodzeniem (jakiś wentylator, tunel itp). Problem jaki muszę jeszcze wziąc pod uwagę to to, że używam 3 monitorów i nie wiem, czy do nowych kart graficznych dam radę podpiąć skrzydłowe starocie z wtyczkami DVI. Nowe porty obsłużą stary standard z przejściówkami?

 

Na nowy zestaw chciałbym przeznaczyć 3000 zł, maksymalnie z przekroczeniem do 3500 zł. Komputer używam do internetu i do grania, raczej nie gram w najnowsze głośne tytuły, ale w Cyberpunka chciałbym móc zagrać, w Mechwarriora 5 też bym pograł, a obecnie działa mi poklatkowo. W overclocking nigdy się nie bawiłem i bawić się nie zamierzam (chyba, że dostanę gotowe rozwiązanie typu co jak poustawiać). Przepraszam, że nie wrzucam żadnej swojej propozycji konfiguracji, ale zupełnie wypadłem z obiegu i nawet nie wiem, czego szukać.

 

EDYCJA (16:22/22/02/2020): Ok, skoro dobór grafiki jest powiązana z monitorem, to napiszę, że monitor główny mam o rozdzielczości 1920x1080.

Po wymianie części chcę komputer użytkować jak najdłużej się da, pewnie docelowo też z 5-6 lat bez zmian. Czy w takim razie warto ograniczyć się do GTX1660super/Ti czy próbować celować w RTX2060? Myślę, że na styk bym się zmieścił finansowo, gdybym nie musiał zmieniać zasilacza.

Edytowane przez Maliniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600AF

Mobo msi b450-a pro max/ gaming

2x 8 gb ram ballistix 3000mhz

Zasilacz conajmniej vero 500/600w, a lepiej supremo 550w.

Dysk nvme sx8200pro/cs3030/mp510 250-500gb na system, to co masz na dane.

Grafika to zależy od monitora jak 1080p styknie 1660s, jak więcej to 5700xt/2070s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę poczytałem, pokombinowałem i może to co powiem będzie herezją, ale zaczynam wątpić, czy potrzebuję dysku ssd. Skoro on ma wpływ tylko na czasy ładowania, a nie ogólną wydajność komputera, a ja na czasy ładowania narzekam tylko w jednej grze, która dławi się raczej przez ilość RAMu niż przez dysk (cholerne Unity), to może sobie odpuścić i dorzucić kasy do lepszej grafiki? Poza tym widziałem plotki, że SSD mogą mieć problemy z szyfrowaniem całodyskowym. Poza tym na stronie veracrypt są ostrzeżenia dotyczące SSD - TRIM mogący pozostawiać dane niezaszyfrowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...