Skocz do zawartości
DeXterro94

RTX 2080 SUPER - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem RTXa 2080 SUPER w wersji20 od Gigabyte. Kartę kupiłem ponieważ komputera używam głownie do projektowania, oraz renderowania grafiki 3D. Nadszedł jednak czas że postanowiłem sobie sprawdzić jak gra radzi sobie w grach; a wiem że robi to bardzo dobrze. Odkopałem Battlefielda 1 i nieco się zdziwiłem. Gra potrafi chrupnąć do 50 fps oraz mam sporo mniej fpsów niż powinienem. Według filmików z yt przy takim zestawie jak mam powinienem wyciągać dużo więcej niż ok 70-80 fps na full hd, tutaj ktoś ma dużo więcej (stale ponad 100fps) przy 1440p - https://www.youtube.com/watch?v=Xuf52Hif-EQ. Czy ktoś wie w czym może być problem? Załamuję rece...

 

Mój komputer:

 

rtx 2080 super

i7 6700k

16gb Corsair Vengeance DDR4, 16 GB 3000mhz

gra zainstalowana na ssd mx500 crucial

 

Pozdrawiam, Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan zasilania masz na wysoka wydajność?

 

Ramy w dualu?

 

Cześć ODIN, dzięki za szybką odpowiedź. W kwestii planu zasilania; chyba nie bardzo wiem o co chodzi przyznam :/ Co do ramu - są to 2 kości po 8 gb.

 

Pozdrawiam, Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje zasilania wpisz w wyszukiwarce windowsa i tam zmień.

 

Ramy w dualu ale chyba nie chodzą na fullu :hmm:

Nawet na pewno. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wbitego porfilu xmp do ramow, pracuja 21330Mhz a powinny 3000Mhz stad masz dropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODIN - Czy opcje zasilania nie były dedykowane laptopom i sprzętom przenośnym? Nigdzie nie mogę tego znaleźć, jestem zupełnie zielony. Co do modelu płyty głównej: Gigabyte GA-Z170-D3H.

Phoenixsuple - Czy można odblokować w jakiś sposób by kości działały z prawidłowym taktowaniem?

 

+przyznam że znalazłem coś ciekawego: https://static.pokazywarka.pl/e/i/f/32c633e4074019e87b5d1c393f1a1050_orig.jpg Bardzo możliwe że gra odpala mi w skali 175%; czyli prawie w 4k. Czy to możliwe? Nie nic nie zmieniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuść opcje zasilania i nic nie zmieniaj, tak samo jak nie zmieniaj opcji zasilania GPU - skup się na pamięciach - włącz opcja XMP w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien skalowanie bo teraz masz pow 4k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie udało mi się wycisnąć nic więcej z karty. Myślicie że jest to wada produktu? Oddawać na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij MSI Afterburner razem z rivatuner i zobacz jak wygląda użycie karty i procesora. A co do planu zasilania to w tym "menu" gdzie wyłączasz komputer wpisz "wybierz plan zasilania" i będziesz miał choć nie sądzę żeby to było problemem.

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij MSI Afterburner razem z rivatuner i zobacz jak wygląda użycie karty i procesora. A co do planu zasilania to w tym "menu" gdzie wyłączasz komputer wpisz "wybierz plan zasilania" i będziesz miał choć nie sądzę żeby to było problemem.

 

Hej, dzięki za odpowiedź. Udało mi się uruchomić programy, oto prt screen po kilku minutach grania: https://imgur.com/a/4cfwVTE Nie wiedziałem co odhaczyć w programie, dałem opcje które wydawały mi się potrzebne (czyli większość, jednak bez wszystkich rdzeni cpu).

 

Edit: oczywiście gra odpalona w oszałamiającym 1080p xd

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeXterro94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz blokadę na 70 fps?

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz blokadę na 70 fps?

 

Mam blokadę na 144fps. Screen po prostu powstał w takim momencie. Dodam również że jest mały progress. Gra teraz działa w ok 100 fps po przełączeniu na DX11 oraz przeinstalowaniu na nowo sterowników. W desperacji użyłem również narzędzia mojego antywirusa - TuneUp od avg. Osobiście chyba się poddaję. Nie mam za dużej wiedzy na ten temat i nie potrafię się z tym uporać. Niestety; jestem zaledwie niedzielnym graczem, jednak trochę nie daje mi spokoju że coś może być nie tak z komputerem :P Wszystkim dziękuję za pomoc. Jednak gdy ktoś wpadnie na jakiś pomysł co może być przyczyną - chętnie sprawdzę.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam blokadę na 144fps. Screen po prostu powstał w takim momencie. Dodam również że jest mały progress. Gra teraz działa w ok 100 fps po przełączeniu na DX11 oraz przeinstalowaniu na nowo sterowników. W desperacji użyłem również narzędzia mojego antywirusa - TuneUp od avg. Osobiście chyba się poddaję. Nie mam za dużej wiedzy na ten temat i nie potrafię się z tym uporać. Niestety; jestem zaledwie niedzielnym graczem, jednak trochę nie daje mi spokoju że coś może być nie tak z komputerem :P Wszystkim dziękuję za pomoc. Jednak gdy ktoś wpadnie na jakiś pomysł co może być przyczyną - chętnie sprawdzę.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Karol

Na tym zdjęciu które podesłałeś karta chodzi na 50%mocy kiedy nawet zużycie procesora nie przekracza 60%, jak teraz piszesz masz około 100 fps a jak wygląda użycie procesora i karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z RTX 2060. Karta w pewnym momencie (tak myślę) przegrzała się i pojawiły się artefakty a po chwili znacznie spadła jej wydajność. Np w BF4 na low miałem 100fps, gdzie zwykle, wcześniej miałem 200. W innych grach również były znaczne spadki, w nowym Modern Warfare 70fps na low, wcześniej 120. Pamiętam, że szukałem rozwiązania w Google, ale bez rezultatu. Dopiero po przeinstalowaniu sterowników, karta znowu zaczęła pracować ze 100% mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki ci się uszkodzily jak w przypadku pinsleep albo przez podkręcanie, zmiane napiec albo cos. musisz je od nowa zainstalować a jak nie zadziała to formata

 

pliki gry mogly się uszkodzić tez albo systemu wiec formata i od nowa zainstaluj gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dalszą pomoc. Byłem przekonany że nikt już tutaj nie zajrzy.

 

@Babymoore - może chodzi Ci o screena: https://imgur.com/a/4cfwVTE Nic więcej nie mam, mogę ewentualnie zrobić jakieś nowe screeny

@PinSleep @vxclpa45364sd - sterowniki przeinstalowałem. Wydaje mi się że jest nieco lepiej dzięki temu. Mam również w planach przeinstalowanie systemu.

@ODIN85 - z wymagających gier mam również nowe call of duty dodawane do karty. W niej średnio mam 50 fps mniej niż na gameplayach z youtube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najlepiej usunąć ddu LINK Potem wyczyścić rejestr i zbędne pliki ccleanerem, restart i reinstal. Jak nie pomoże to faktycznie może być syf w systemie.

A Kolego, jakiego masz antywirusa? Wyłącz go (lub odinstaluj na chwilę jak się nie da wyłączyć) i sprawdź..

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najlepiej usunąć ddu LINK Potem wyczyścić rejestr i zbędne pliki ccleanerem, restart i reinstal. Jak nie pomoże to faktycznie może być syf w systemie.

A Kolego, jakiego masz antywirusa? Wyłącz go (lub odinstaluj na chwilę jak się nie da wyłączyć) i sprawdź..

 

Cześć Rayven, dzięki za odpowiedź. Przyznam że usuwałem sterowniki konwencjonalną metodą, jednak chciałem zrobić to ddu. Program jednak jak i poradniki trochę mnie wystraszyły, wydaje się strasznie pro xd. Skoro już o tym mowa - czy możliwe jest jakiekolwiek uszkodzenie komputera w wyniku złego użytkowania tego softu? O ccleanerze zupełnie zapomniałem; na pewno go użyję.

 

Co do antyvirusa - używam AVG. Wariant z wyłączeniem antywirusa też na pewno sprawdzę.

 

Wielkie dzieki za nowe sugestie! :cool:

Edytowane przez DeXterro94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak dwa dni temu któryś Kolega miał podobny problem i się okazało, że mu Avast zamula, więc sprawdź.

Ddu jest do usuwania driverów graficznych, systemu Ci nie odinstaluje :D Użyj go koniecznie, bo sterownik straszny syf po sobie zostawia gdy usuwany manualnie.

 

TU JEST INSTRUKCJA

Jak nie spróbujesz, to się nie nauczysz

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak sytuacja? Udało się znaleźć przyczynę problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
    • Morawiecki jedyne co robi, to nadal kłamie jak z nut . Hipokryzja w jego wykonaniu nadal jest u niego mocną stroną. A poza tym pisałeś do pisowca, który jedzie na jednej tej samej płycie co inni obecni tu pisowcy, kilku ich tu jest.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...