Skocz do zawartości
Eschaton

Aktywacja i legalność Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam komputer, który kiedyś złożyłem i kupiłem do niego oddzielnie Windowsa 7 32-bit OEM. Teraz chcę ten komputer sprzedać, w całości lub na części, razem z systemem.

Pytanie jest takie - z czym jest sprzężony/a klucz/licencja na takiego Windowsa?

 

Różne rzeczy czytałem i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Jedni mówią, że z konfiguracją, inni, że z płytą główną itd.

I nie wiem co myśleć.

 

I jeszcze jedno pytanie - czy można na kluczu do 32-bitowego Windowsa mieć 64-bitowego i będzie on legalny?

Tutaj też nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku win 10 ten na pewno przypisany jest do płyty/biosu i zapisany na serwerach MS.

 

Chcesz sprzedać kompa wraz z Windowsem7, musisz go dostarczyć(wysłać) wraz z dowodem zakupu(paragonem/faktura itd.) i chyba nawet powinno się napisać oświadczenie(choć rzadko kto tego wymaga i raczej nigdy nie będzie to sprawdzane w przypadku komputerów domowych), ze gwarantujesz ze system nie działa/nie został zainstalowany na innym PC.

 

licencja/klucz 32 bit Win 7 OEM nie zadziała na systemie 64bit Mój link

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sary w przypadku win10 licencja jest przypisana do całej konfiguracji i zapisana na serwerze, nie tylko do płyty lub biosu, stąd u niektórych użytkowników konieczność aktywacji telefonicznej po wymianie np. dysku na którym zainstalowany był system.

 

Co do tematu to @Eschaton

1. W Twoim przypadku licencja jest przypisana do COA i oryginalnej faktury/paragonu plus płyty głównej na której został zainstalowany system. Czyli, jeżeli sprzedajesz sam system (a był zakupiony w postaci fizycznej na płycie lub innym nośniku) to by było wszystko legalnie musisz przekazać nalepkę z kluczem (COA), oryginalną płytę/nośnik oraz oryginalny dowód zakupu. Jeżeli sprzedajesz komputer wraz z tym systemem, to przekazujesz to co powyżej napisałem przy sprzedaży samego systemu + komputer lub chociaż płytę główną do której został przypisany (mowa oczywiście o windows 7)

 

2. Wszystko zależy kiedy był kupiony lub czy na opakowaniu, płycie lub nalepce nie ma odpowiedniej informacji, bo na początku sporo win7 wychodziło z konkretnym przeznaczeniem albo pod 32bit albo pod 64bit, dopiero potem standardem stały się wersje uniwersalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupiłeś do złożonego komputera to tzw licencja system builder - wprowadzona późny xp, vista, 7 - poszukaj w sieci o tej licencji; w zasadzie związana ze sprzętem, ale chyba płyta-procesor wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...