Skocz do zawartości
Siematoja

Po złożeniu pc chyba za mało fps

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem PC w skład którego wchodzi Ryzen 5 3600, RTX 2070 Super, 16 Gb ram, Płyta Msi b450 a pro max, zasilacz seasonic 650w i wydaje mi się że coś jest nie tak bo w takim crysisie w 1440p w ultra detalach czasami mam spadki do 45 fps co jest odczuwalne, na filmikach widzę że inni osiągają lepsze wyniki.

Wie ktoś co może być tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program CPU-Z i wklej screenshota z zakładki memory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby całkiem ok myślałem ze może pamięci masz nieustawione. Nie wiem, może crysis przez to ze to stara gra się zachowuje tak jak się zachowuje, porównaj w grach z tego stulecia :D Do tego w panelu sterowania Windowsa oraz w panelu Nvidii poustawiaj max wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odpalałem Crysisa 3 na mojej konfiguracji Ryzen 2600 + RTX 2060 w 1440p z włączonym monitorowaniem obciążenia CPU i GPU i wyszło że gra niestety nie obciąża GPU RTX 2060.

Często miałem obciążone GPU w 50% na max detalach, miałem wtedy chyba 40-60fps jeśli dobrze pamiętam przez niskie wykorzystanie GPU. Wygląda na to że gra nie potrafi wykorzystać nowych CPU i GPU, mozliwe że na Intelu byłoby lepiej.

Miałem tutaj zakładać nowy temat ale teraz widzę że to norma hehee

Edytowane przez Raptor9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze 3600 jest od 2600 na jednym wątku(i nie tylko) sporo mocniejszy, trudno powiedzieć.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk zgadza się, ale mój Rtx 2060 był zaledwie 50-60% obciążony, więc co tu mówić o RTX 2070super - zakładam że będzie obciążony dużo mniej pomimo mocniejszego procka. Wystarczy włączyć monitoring użycia sprzętu. Podobnie miałem w GTA 5 poza miastem, tam miałem 40-50FPS i wykorzystanie RTX 2060 w 50%. Mówię o max. detalach a monitor mam 144Hz i zawsze odblokowany Vsync :)

Edytowane przez Raptor9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to czy RTX 2070 super wyciąga swoje możliwości na Ryzenie 3600 ? w 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk zgadza się, ale mój Rtx 2060 był zaledwie 50-60% obciążony, więc co tu mówić o RTX 2070super - zakładam że będzie obciążony dużo mniej pomimo mocniejszego procka. Wystarczy włączyć monitoring użycia sprzętu. Podobnie miałem w GTA 5 poza miastem, tam miałem 40-50FPS i wykorzystanie RTX 2060 w 50%. Mówię o max. detalach a monitor mam 144Hz i zawsze odblokowany Vsync :)

Przy 2600 mogłoby to być spowodowane tym ze procek nie pozwalał karcie osiągnąć pełnej wydajności. Nie wiem, musiałbym zainstalować crysisa i zobaczyć jak się mój GTX zachowuje, nie chce mi się :E

 

A tak wogóle to czy RTX 2070 super wyciąga swoje możliwości na Ryzenie 3600 ? w 1440p

Powinien.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk zgadza się, ale mój Rtx 2060 był zaledwie 50-60% obciążony, więc co tu mówić o RTX 2070super

tak tak, rtx 2060 obciążony w 50% w 1440p :szczerbaty: podrzuć screen-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem teraz Crysis 3 i użycie GPU 50% miałem dla minimalnych ustawień graficznych, natomiast wszystko wymaksowane to GPU na 92%-95%. Natomiast podtrzymuję moją wypowiedź dla GTX 5 (poza miastem). Ilość FPS w Crysis na MAX detalach to okolo 70-80

Edytowane przez Raptor9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E Max detale 1440p SMAA Niski (1x) Cały czas 97-99%

8e4d58617a32.jpg

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zapytania autora tematu coś jest jednak nie tak jeżeli ma spadki do 45FPS. Ciężko się wypowiedzieć bez zrzutów obciążenia GPU/CPU ale połączenie R3600 z RTX 2070super jest jak najbardziej OK :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam MSI Afterburner i razem z tym instaluję RivaTuner Statistic Server i włączam w opcjach monitoringu Afterburnera "Pokaż na OSD"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem teraz Crysis 3 i użycie GPU 50% miałem dla minimalnych ustawień graficznych, natomiast wszystko wymaksowane to GPU na 92%-95%. Natomiast podtrzymuję moją wypowiedź dla GTX 5 (poza miastem). Ilość FPS w Crysis na MAX detalach to okolo 70-80

Ej, a może ty nie monitorujesz tego co trzeba, i żeś pomylił słupki z speedfan, tg, zamiast gpu usage, w sumie wszystko tu możliwe :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego programu wrzucić wam zużycie podespołów ?

Całkiem nowe podzespoły i już zużyte? :E Do wyświetlania użycia CPU, GPU i całej reszty najlepszy jest (jak wyżej)Afterburner, RivaTuner i można dorzucić tez HWinFo jak ktoś chce dokładniejsze i więcej danych. ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/6Ra8zbb

 

Próbowałem podkręcić ram bez zwiększania napięć z 3000 MHZ Do :

3400 Mhz - BSOD przy uruchamianiu PC

3333 Mhz - BSOD podczas grania w Crysis

3200 Mhz - stabilne

Trochę szkoda bo ktoś mi na forum pisał że te ramy idą do 3600 Mhz bez zmiany napięć...ale chyba nie moje sztuki :)

Dodam że w CRYSIS mam wszystko na ULTRA łącznie z MSAA WYSOKI 8X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...