Skocz do zawartości
xor123

Przebrawienie na monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z monitorem LED LG 27UK650-W. Zauważyłem na nim dziwne przebarwienia znajdujące się w 2 górnych rogach ekranu. Bardzo widoczne są po włączeniu matrycy i ciemnych barwach.

Podlega to gwarancji?

Monitor został zakupiony w Electro.pl 20.02.2019

 

Zdjęcia defektu poniżej

 

 

Mój link

Mój link

Mój link

Edytowane przez xor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w realu tak świeci sobie na zielono, to nigdy czegoś takiego nie widziałem - dziwne uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili można odnieść wrażenie że jest uszkodzenie mechaniczne, wiadomo dzisiaj jest moda na monitory frameless do tego co niektórzy dość mocno skąpią na opakowaniach.

Ale nie, to nie wygląda jednak na uszkodzenie mechaniczne, usterka replikuje się w bardzo wielu egzemplarzach i za każdym razem wygląda dokładnie tak samo.

Obstawiam problem z taśmą flex która potrafi się w LG czasami posypać, ewentualnie płytka sterownika.

 

Rękojmia/Gwarancja nic innego nie pozostaje. Sprawdź sobie w sklepie czy nie przysługuje Ci wymiana ekspresowa, ten sprzęt nawet 4 dni nie ma.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sam się zdziwiłem zważając na to, że najpierw problem wystąpił po lewej stronie rogu, a na po kilku dniach patrzę i jest również po prawej. Sprawdzałem też na sygnale DP i HDMI i jest tak samo. Przyznać muszę, że już raz monitor do nich odsyłałem ponieważ miałem jakiś paproch pod dyfuzorami który się wyświetlał i był widoczny. Rozumiem, że gwarancja LG jest na 24 miesiące?

Edytowane przez xor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale sprawdź w karcie gwarancyjnej.

 

@DisconnecT

Sprzęt ma rok i 4 dni ;)

Też już miałem koledze proponować zwrot, a tu taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale sprawdź w karcie gwarancyjnej.

 

@DisconnecT

Sprzęt ma rok i 4 dni ;)

Też już miałem koledze proponować zwrot, a tu taka niespodzianka.

 

 

rozumiem, że jak wyśle i okaże się że nie mam już gwarancji to będę musiał ponieść koszt ich serwisu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale sprawdź w karcie gwarancyjnej.@DisconnecT Sprzęt ma rok i 4 dni ;)Też już miałem koledze proponować zwrot, a tu taka niespodzianka.

Jak to mówią, stary/nowy rok :E

 

rozumiem, że jak wyśle i okaże się że nie mam już gwarancji to będę musiał ponieść koszt ich serwisu ?

 

Masz gwarancję LG daje min 2 lata, a nawet jeżeli jakimś cudem wyszło by że jest inaczej, to nadal masz pole do popisu, zamiast gwarancji ślesz na rękojmie, ta droga nie jest dobrą wolą producenta, tylko jest regulowana prawnie i obciąża sprzedawcę, długość rękojmi w przypadku sprzedaży konsumenckiej to zawsze są 2 lata.

Bawić się w zmiany portów nie ma sensu, bo jak pisałem wyżej najprawdopodobniej taśma flex się rozsypała, w takim wypadku masz z miejsca nową matrycę, ewentualnie sterownik, wtedy płytę główną wymienią.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...