Skocz do zawartości
bejzbol

[Modernizacja] PC do gier AAA full hd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zmodernizować swojego już 5 letniego PC i proszę o poradę bo się trochę pogubiłem już.

Przeznaczenie 95% czasu gry AAA shootery, chce grać w full HD i klatkażu powyżej 100 FPS.

Czasem render video i photoshop (ale przy tym sprawdzał się aktualny zestaw w sposób wystarczający)

 

Co jest:

  • Intel Core i5 4570 3,2 GHz
  • Płyta MSI B85-G43
  • RAM Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 4x4 GB,1600MHz, CL9
  • Grafika GeForce MSI GTX 1070 Gaming X
  • Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 550W 80 Plus Gold
  • Chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 LT
  • Obudowa SilentiumPC Armis AR3 TG

 

Stopniowo wymieniałem części (karta graf, obudowa, chłodzenie, zasilacz i dołożyłem ramu).

Teraz chciałbym pójść w zmianę:

  • Płyta główna (koniecznie coś ze stajni MSI - przyszłościowe żeby nie trzeba było wymieniać przy upgradzie procka za kilka lat ze slotem na dysk m2)
  • Procesor (koniecznie Intel - nie chce AMD - dopuszczam możliwość używki, do gier, nie będzie podkręcany)
  • RAM (2 x 8GB na początek czy 1x 16GB? Głównie gry ale render video i photoshop też okazyjnie)

 

Nie musi być żadnych RGB i tym podobnych, jak najlepsza wydajność za jak najlepszą cenę. Kwota około 1000 - 2000 zł im mniej tym lepiej - wiadomo. Płyta tylko nowa, procek raczej nowy a Ram może być używka.

Chciałbym zrobić coś co mógłbym za kilka lat zmodernizować na używkach bez potrzeby wymiany wszystkiego tak jak ma to miejsce teraz (niewspierany soket).

 

O czym myślę:

  • Płyta główna MSI B360 GAMING PLUS
  • Procesor Intel Core i5‑9600KF
  • RAM HyperX 16GB (2x8GB) 2666MHz CL16 Fury

 

Powodem zmiany jest nowe call of duty które sprawia wiele problemów - randomowe ścinki/ błędy/ freezy i blue screeny mimo wszystkiego aktualnego na 2 systemach (7 i 10) po 2 formatach do zera oraz kilku instalacjach...

 

Bardzo będę wdzięczny za poradę, poprzedni zestaw złożony również dzięki Waszej pomocy służy do dziś i jestem z niego bardzo zadowolony! :)

Podzespoły które zamierzam wymienić będą prawdopodobnie nadal u mnie pracować w jakimś mikro pc pod TV ale to kiedyś.

 

Przy okazji: CPU Z pokazuje że pamięci pracują w 800 MHz a niby mam 1600 MHz? Wrzucam screen i nie wiem czy tak ma być czy coś nie tak?

post-483313-15824506084306_thumb.jpg

Edytowane przez bejzbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje coś takiego jak przyszłościowy intel, tak samo jak teraz nie próbujesz kupić lepszego cpu tylko wymienić całość. Jak już się upierasz na niebieskich, to coś z serii 10000 po jej premierze, ale to jeszcze parę miesięcy (?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pośpiechu, zamierzam szukać powolutku i kompletować. Czekam w sumie na te premiery ale nie myślałem o ich zakupie, a raczej że spadną ceny poprzedniej generacji. BTW mam obawy czy obecny zasilacz wystarczy na taki zestaw?

Edytowane przez bejzbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz, że będzie tanio. Najtańsze i5-10400F nawet jak się zaczną od 800 zł, ale 4GHz dla wszystkich rdzeni? :szczerbaty: i płyta za 500 zł dla szybszych pamięci?

Nie zdziwię się, jak Komety 6/12 z odblokowanym mnożnikiem po podatkach będą kosztować 1500 zł. Zaczekać warto, ale nie spodziewałbym się obniżek cen 9 gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej kwocie dostaniesz B450 Gaming K4 + R5 3600 + Crucial 2x8GB 3000MHz CL15 + Fortis 3 - będzie ciszej, chłodniej i wydajniej dzięki szybszym RAMom - i masz możliwości OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale co realnie otrzymuje po zmianie procka intel - ryzen poza nieznacznie nizsza cena? Kiedyś miałem platformę na amd i się zraziłem dlatego obstaje przy tym intelu. Zastanawiam się czy do moich potrzeb trzeba szukać czegoś lepszego niż ten i5 co pisałem czy może jakiś inny i5? A może i7? Zastanawiam się też czy warto dopłacić w mobo do chipsetu z390 czy zostać przy b360? W sumie drozszy da szanse na wymianę procka z czasem i wyżej taktowanych pamięci prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 9600kf = 6 rdzeni / 6 wątków

 

Ryzen 5 3600 = 6 rdzeni / 12 wątków

 

Zyskujesz spokój w kwestii procesora na dłuższy czas.

 

i5 9600kf jest super na dziś, ale za rok-dwa gdy zaczną wychodzić gry portowane z nowych konsol i tych wątków może zacząć brakować. Sytuacja pewnie będzie analogiczna do Core i5 z twojej generacji - i5 4590 (4c/4t) w nowych grach się dusi, ale jak ktoś ma i7 4770 / i7 4790 (4c/8t) gdzie jest więcej wątków, to nadal komfortowo gra w nowe gry.

 

Rozwiązaniem jest i7 9700k (8c/8t) czy 9900k (8c/16t), ale cena tych procesorów zabija.

 

Jak upierasz się przy Intelu, to można poczekać na nową generację, ale odsyłam do tego co napisał vegmer - ceny pewnie nie będą ciekawe, gdy doliczymy koszt droższej płyty głównej pod nową podstawkę + podatek od nowości.

 

Biorąc płytkę B360 ograniczasz prędkość RAM do 2666 MHz, co nie jest fajnym rozwiązaniem. Plus zamykasz drogę do podkręcania CPU (a wtedy branie 9600kf jest totalnie bez sensu - lepiej zejść do poziomu 9400f).

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 9600kf = 6 rdzeni / 6 wątków

 

Ryzen 5 3600 = 6 rdzeni / 12 wątków

 

Zyskujesz spokój w kwestii procesora na dłuższy czas.

 

i5 9600kf jest super na dziś, ale za rok-dwa gdy zaczną wychodzić gry portowane z nowych konsol i tych wątków może zacząć brakować. Sytuacja pewnie będzie analogiczna do Core i5 z twojej generacji - i5 4590 (4c/4t) w nowych grach się dusi, ale jak ktoś ma i7 4770 / i7 4790 (4c/8t) gdzie jest więcej wątków, to nadal komfortowo gra w nowe gry.

 

Rozwiązaniem jest i7 9700k (8c/8t) czy 9900k (8c/16t), ale cena tych procesorów zabija.

 

Jak upierasz się przy Intelu, to można poczekać na nową generację, ale odsyłam do tego co napisał vegmer - ceny pewnie nie będą ciekawe, gdy doliczymy koszt droższej płyty głównej pod nową podstawkę + podatek od nowości.

 

Biorąc płytkę B360 ograniczasz prędkość RAM do 2666 MHz, co nie jest fajnym rozwiązaniem. Plus zamykasz drogę do podkręcania CPU (a wtedy branie 9600kf jest totalnie bez sensu - lepiej zejść do poziomu 9400f).

Podbijam wypowiedź, dodatkowo cały zakup platformy na Ryzenie jest niższy, obecne płyty dostaną wsparcie dla Ryzenów 4000 - Intel obecnie nie ma plusów względem AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lubie - proste i łopatologicznie wytłumaczone. Czyli taniej, szybciej i lepiej na przyszłość... Jeszcze mam jedną obawe - czy ryzeny nie będą się gryzły z kartami nvidii w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Ryzeny bardzo dobrze działają z kartami NVIDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...