Skocz do zawartości
ktk1993

I5 7600k temperatury 40/45 w spoczynku XMP

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam taki oto zestaw:

 

*Obudowa SilentiumPC Aquarius X70W

*Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 V2 550W

*Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

*Płyta główna MSI Z270 GAMING M3

*Procesor Intel Core I5-7600K, 3.8GHz, 6MB BOX

*Karta graficzna Palit GeForce GTX 1070 GameRock 8GB GDDR5 (256 bit) 3x DP, HDMI, DVI

*Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz (CMK16GX4M2B3000C15R)

 

Kupiłem go ok 3 lata temu, wcześniej próbowałem coś podkręcać lecz zawsze powracałem do ustawień standardowych ze względu na temperaturę procka. Wczoraj postanowiłem wyczyścić cały komputer, kupiłem paste Kryonaut, pomyślałem że wcześniejsza standardowa dołączona do coolera może być gorsza dlatego te temperatury były wysokie. Na jakiś filmach na yt srednia temperatur w spoczynku przy tym samym procku i coolerze to ok 24/26*, u mnie jest po 32, myślałem że może źle pastę nałożyłem ale zrobiłem to naprawdę dobrze bo zdejmując cooler wszystko było ladnie rozłożone, dlatego dziwi mnie że różni się temperatura u mnie, a u kogoś. Kolejna sprawa jest taka że jak włącze tylko profil XMP i załączę pamięci na 3000MHz z 2133Mhz to temperatury płyty i procka lecą bardzo w góre, nawet do 50/* procka, 45/50 płyty w spoczynku, bez podkręconego procka. Ktoś wie czemu tak się dzieje? Może ktoś jest z Poznania i byłby w stanie mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturami w spoczynku nie ma sensu się nawet interesować. Zestrój krzywą obrotów by było cicho i zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza kwestia jest taka, że temperatury w ogóle mogą się różnić nawet na poszczególnych płytach i SKU proca. Nie mówiąc o różnicach spowodowanych ambientem czyli temperaturą otoczenia, więc patrzenie na tempy w spoczynku ma mało sensu

 

Druga kwestia jest taka, że to normalne, że włączając XMP nagle proc zaczyna się bardziej grzać wraz z płytą. Jakby nie patrząc włączając XMP robisz takie "OC" dla kontrolera pamięci w procu, więc jest to jak najbardziej normalne.

 

Zdecydowanie ważniejsze są temperatury pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...