Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie nad upgradem mojego pc.

Aktualnie posiadam:

-i5 4590

-gtx 1060 3gb

- 2x8gb 1600mhz ddr3

-antec 400w

-gigabyte H81M-S1

 

Zmiana z i5 na i7 (4770/90) + gtx 1660s dadzą spory skok wydajnościowy?

Czy może darować sobie to i zbudować nową platformę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie jest dobrym pomysłem, przejście na i7 i mocniejszą kartę przyniesie wzrost wydajności, ale sam osobiście starałbym się sprzedać obecny sprzęt i przejść na AMD, choćby da tego ze po i7 już nic mocniejszego w 1150 nie wsadzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz w fhd to wystarczy ta i7 i 1660s, kwestia jeszcze za ile tą i7 mógłbyś kupić. Nie wiem jak teraz ale ceny były absurdalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 można dorwać za około 400-500zł, moja i5 200-300.

A jak bym zdecydował się na taki upgrade, to czy zasilacz obecny mógłby zostać czy też do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 można dorwać za około 400-500zł, moja i5 200-300.

A jak bym zdecydował się na taki upgrade, to czy zasilacz obecny mógłby zostać czy też do wymiany?

R5 1600 za 420 nowy ;) Nowa płyta umożliwiając przejście w przyszłości na Ryzna 3600/3700 a nawet i mocniejszego, oraz na procki a kolejnej generacji Ryzen 4000, to tez koszt około 300 zł, tyle ze trzeba by zmienić tez ram. DDR 4 16 GB 3000Mhz = 320 zł +,-

 

Zasilacz od biedy może zostać jeśli nie ma miliona lat i nie sprawia kłopotów (zarówno jak przy intelu jak i AMD).

 

power_load.png

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 1600 za 420 nowy ;) Nowa płyta umożliwiając przejście w przyszłości na Ryzna 3600/3700 a nawet i mocniejszego, oraz na procki a kolejnej generacji Ryzen 4000, to tez koszt około 300 zł, tyle ze trzeba by zmienić tez ram. DDR 4 16 GB 3000Mhz = 320 zł +,-

 

Zasilacz od biedy może zostać jeśli nie ma miliona lat i nie sprawia kłopotów (zarówno jak przy intelu jak i AMD).

 

power_load.png

+1, chociaż wolałbym wymienić także zasilacz już na coś pewniejszego jak stary, 400W antec :P Nawet na tego Vero L2 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki, to chyba jednak zdecyduje się na zmianę platformy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio doradze na swoim przykladzie. Zmienisz na i7 i bedziesz rozczarowany. Ja mialem tez i5 4590 z plyta gigabyte na B85 i 16 GB RAM 1600 MHz. Zmienilem na i7 dajac za nia 900 zl. Okazalo sie ze takich grach jak Watch Dogs 2 czy Origins nie mam wzrostu wydajnosci lub jest on marginalny tzn kilka fps zaledwie przy karcie GTX 1080. Kopa dostalem w Crysis 3 i troche w GTA V

 

Zmien platforme a to dziadowstwo stare sprzedaj. Szkoda kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym roku żeś taki upgrade zrobił?

Ja w grudniu pozbyłem się i5 4690k (4,4),dopłaciłem 70 zł do i7 4770 nonK i klatki trochę poszły do góry jakieś 10-15%, do tego brak nagłych dropow w rdr2 i ac odyssey, pugb. Jak wymiana samego proca mieści się w okolicach 100-150zl to można jeszcze rozważyć, powyżej to zmiana platformy. Klatki może nie podskoczą, ale stabilność na duży plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre 2 lata temu jak nie wiecej. minimalny fps w origins czy wd2 mialem tylko kapke wyzszy niz na i5 a liczylem ze zblize sie chociaz do 60 fps. Gralem wtedy z blokada na 45 fps bo na terenach zielonych poza miastem w Origins mialem 80 fps a wjezdzajac w Aleksandrie brutalny zjazd na ziemie do okolic 45 fps gdzie teraz w Aleksandrii mam nie mniej jak 70 fps na tej samej karcie i ustawieniach

 

Wtedy 900 zl za i7 4790 to i tak byla jedna z nizszych ofert za uzywki na allegro

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy może kręciłeś? U mnie też były okolice 45-50 fps, ale jak podbiłem ramy z 1833 na 2400mhz dało kolejne klatki i jeszcze większą stabilność. Jeszcze za jakiś czas premiera nowych proców Intela,kart nv i amd, i oczywiście ryz 4000,więc teraz jest trochę ujowy okres na wymianę wszystkiego, przynajmniej moje zdanie. Sam rozważałem zmianę, ale jak za 70 zł udało mi się wyrwać za 70 zł dopłaty i7 4770 to był strzał w 10. Ze zmianą jeszcze długo poczekam, ponieważ RDR2 chodzi jak należy, a w tym roku nic innego do szczęścia mi nie jest potrzebne.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie krecilem ramow bo mialem plyte B85 z obsluga maks 1600 mhz. Tu tez w tym byl pies pogrzebany. Na plytach Z mozna bylo sie bawic

 

Dlatego nie raz w roznych tematach pisalem ze podstawa dobrego kompa jest dobra baza czyli plyta glowna. Bez tego nie wsadzisz mocnego procka, nie podkrecisz, nie dasz szybkiego ramu, nie podlaczysz wielu dyskow i urzadzen na USB no wszystko sie zaczyna od mobasa

 

Nie trzeba miec Asrocka Taichi za 2k ale jakies sensowne mobo na chipsecie Z z takiej sredniej polki cenowej jest git

Jak ktos nie gra w wysokim fps w ciezkie gry procesorowe lub zadowala sie iloscia fps 40-50 to mozna sobie kupic i7 4 generacji i siedziec na tym jeszcze dlugo. Wtedy majac ta i7 z GTX 1080 nie moglem patrzec na tak niskie fpsy wiedzac ze karta moze sporo wiecej

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumię. Ja mam z97-g43, mógłbym wybrać coś z K, ale wtedy dopłata by wynosiła około 200-300 zł, do tego pewnie delid, więc jak nadążyła się okazja na tą i7 4770, to nawet się nie zastanawiałem. Jak autor ma kasę to wiadomo, lepiej nowe, ale znowu mała dopłata do i7, też jest dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...