Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tej cenie bardzo dobry wybór.

Wygodny, siedzisko nie ubija się, materiał jak i konstrukcja bardzo wytrzymała, jedyna wada według mnie to brak regulacji podłokietników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy warto się zastanowić nad droższym fotelem. Dlaczego? Ze względu na wytrzymałość. Kiedyś sam kupowałem fotele do 600 złotych i po roku, o ile tyle wytrzymywały, się rozsypywały. A to kółka się łamały, oczywiście jak przystało na produkt z tego przedziału cenowego plastikowe, a to siłownik padł, materiał się powycierał itd. Kiedyś moja Pani zakupiła mi w prezencie fotel za 2000 złotych, sam bym wtedy za fotel tyle nie dał, i od 6 lat nic się z nim nie dzieje, a sam fotel ma gwarancję 5 letnią door-to-door. By tego było mało, każdą część zamienną można zakupić w np. centrumkrzeseł.pl, ogólnie polecam ten sklep. Bez najmniejszego problemu dokupimy do niego kółka, mechanizm blokady, samo siedzisko, siłowniki, linki itd. Naprawdę warto rozpatrzyć to co napisałem, tym bardziej że to zakup na kilka długich lat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niekiedy warto się zastanowić nad droższym fotelem. Dlaczego? Ze względu na wytrzymałość. Kiedyś sam kupowałem fotele do 600 złotych i po roku, o ile tyle wytrzymywały, się rozsypywały. A to kółka się łamały, oczywiście jak przystało na produkt z tego przedziału cenowego plastikowe, a to siłownik padł, materiał się powycierał itd. Kiedyś moja Pani zakupiła mi w prezencie fotel za 2000 złotych, sam bym wtedy za fotel tyle nie dał, i od 6 lat nic się z nim nie dzieje, a sam fotel ma gwarancję 5 letnią door-to-door. By tego było mało, każdą część zamienną można zakupić w np. centrumkrzeseł.pl, ogólnie polecam ten sklep. Bez najmniejszego problemu dokupimy do niego kółka, mechanizm blokady, samo siedzisko, siłowniki, linki itd. Naprawdę warto rozpatrzyć to co napisałem, tym bardziej że to zakup na kilka długich lat.

 

piszesz właśnie o fotelach ergonomicznych zastanawiałem się nad czymś podobnym ale większość takich w cenie do max 600 to totalne szroty a przy okazji siedzi sie na nich jak na jakimś nocniku. Więcej nie jestem raczej w stanie dołożyć

Edytowane przez Rangeerss_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja z całą pewnością odradzam fotele "gejmingowe" Diablo. Tandeta jakich mało. Fotel rozleciał się po niecałych 3 latach (nie pamiętam kiedy dokładnie go kupiłem ale na pewno nie ma więcej niż 3). Najpierw poddały się boczne oparcia, które trzymały się na śrubeczkach z metalu o wytrzymałości plastiku, nie miały żadnego wsparcia, po prostu były przytwierdzone śrubkami do zwykłej blachy i to tyle. Dziś puściła góra, przez co jak wstanę z fotela to cały przechyla się do tyłu. Z początku pomyślałem że to przez to, że wykręciłem oparcia, więc pobiegłem po jakieś śrubki i próbowałem je wkręcić. Szkoda że nie widzieliście mojej miny kiedy zauważyłem, że środkowa blacha nie trzyma się dosłownie na niczym. Nie wiem co do tej pory ją trzymało, ale po prostu nie mogę tego znaleźć. To są jakieś cuda.

 

Jak zwykle bywa przy większości produktów nazwanych gejmingowymi, tandeta która jest odpowiednio droższa, bo płaci się za bardziej agresywny wygląd i marketing firmy. Nigdy więcej. Nie wiem co teraz kupić, może skuszę się na tego Markusa z Ikei. Nie przekonuje mnie tylko materiał, który pewnie będzie łatwo się brudził. Chociaż zawsze lepsze to niż ekoskóra, która zacznie pękać po roku intensywnego używania.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z całą pewnością odradzam fotele "gejmingowe" Diablo. Tandeta jakich mało. Fotel rozleciał się po niecałych 3 latach (nie pamiętam kiedy dokładnie go kupiłem ale na pewno nie ma więcej niż 3). Najpierw poddały się boczne oparcia, które trzymały się na śrubeczkach z metalu o wytrzymałości plastiku, nie miały żadnego wsparcia, po prostu były przytwierdzone śrubkami do zwykłej blachy i to tyle. Dziś puścił przód, przez co jak wstanę z fotela to cały przechyla się do tyłu. Z początku pomyślałem że to przez to, że wykręciłem oparcia, więc pobiegłem po jakieś śrubki i próbowałem je wkręcić. Szkoda że nie widzieliście mojej miny kiedy zauważyłem, że środkowa blacha nie trzyma się dosłownie na niczym. Nie wiem co do tej pory ją trzymało, ale po prostu nie mogę tego znaleźć. To są jakieś cuda.

 

Jak zwykle bywa przy większości produktów nazwanych gejmingowymi, tandeta która jest odpowiednio droższa, bo płaci się za bardziej agresywny wygląd i marketing firmy. Nigdy więcej. Nie wiem co teraz kupić, może skuszę się na tego Markusa z Ikei. Nie przekonuje mnie tylko materiał, który pewnie będzie łatwo się brudził. Chociaż zawsze lepsze to niż ekoskóra, która zacznie pękać po roku intensywnego używania.

dwóch znajomych ma fotel diablo i zgodze sie z toba przy okazji tez zastanawiam sie nad kupieniem Markusa z Ikei daj znac jak kupisz i napisz jakie sa pierwsze wrazenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze się zastanowię. Nie chcę też płacić nie wiadomo ile, bo wszystkie te fotele są robione z tak kiepskich materiałów, że i tak się rozwalą po 2-3 latach jak nie wcześniej i to przy normalnym użytkowaniu. Jak macie jeszcze jakieś propozycje to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie jeszcze się zastanowię. Nie chcę też płacić nie wiadomo ile, bo wszystkie te fotele są robione z tak kiepskich materiałów, że i tak się rozwalą po 2-3 latach jak nie wcześniej i to przy normalnym użytkowaniu. Jak macie jeszcze jakieś propozycje to piszcie.

Swojego Markusa kupiłem kilkuletniego za ~200zł (czasy szkolne, ahh), sam posiadam go około 5 lat, nie zepsuło się w nim zupełnie nic, pianka nie odkształciła się. Wcześniej kombinowałem z chińskimi fotelami ale albo był okropnie niewygodne albo się rozsypywały. W Markusie w wersji skórzanej (podłokietniki i siedzisko) masz niestety zagłówek z ekoskóry - po tylu latach zaczął się łuszczyć, natomiast nie będzie to dotyczyło wersji materiałowej (którą faktycznie łatwo pobrudzić, jak to materiał). Te fotele są na rynku kupę lat i ciągle się sprzedają, w swojej cenie nie bardzo mają konkurencję bo chińskie gamingowe cuś albo się rozleci, albo nie będzie tak wygodne, a na pewno będzie wyglądało odpustowo.

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego Markusa kupiłem kilkuletniego za ~200zł (czasy szkolne, ahh), sam posiadam go około 5 lat, nie zepsuło się w nim zupełnie nic, pianka nie odkształciła się. Wcześniej kombinowałem z chińskimi fotelami ale albo był okropnie niewygodne albo się rozsypywały. W Markusie w wersji skórzanej (podłokietniki i siedzisko) masz niestety zagłówek z ekoskóry - po tylu latach zaczął się łuszczyć, natomiast nie będzie to dotyczyło wersji materiałowej (którą faktycznie łatwo pobrudzić, jak to materiał). Te fotele są na rynku kupę lat i ciągle się sprzedają, w swojej cenie nie bardzo mają konkurencję bo chińskie gamingowe cuś albo się rozleci, albo nie będzie tak wygodne, a na pewno będzie wyglądało odpustowo.

dzięki za opinie jestem już bliżej kupna Markusa ale chyba wybiore wersje z materiału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekoskóra ma swoje plusy i minusy, materiał też. Też chyba zamówię sobie Markusa w poniedziałek, ale nie jestem jeszcze pewien którą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekoskóra ma swoje plusy i minusy, materiał też. Też chyba zamówię sobie Markusa w poniedziałek, ale nie jestem jeszcze pewien którą wersję.

też mam ten sam problem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ekoskóra jest dla mnie przyjemniejsza w dotyku i łatwiej ją doczyścić, ale niestety bardzo szybko się ściera, a jak zacznie pękać i odpadać to fotel wtedy wygląda ohydnie. Z drugiej strony materiał może się mechacić, łatwo się brudzi i trudniej go doczyścić.

 

Ciekawe co obejmuje ta 10 letnia gwarancja, bo na pewno nie ekoskórę. :E Później sobie o tym poczytam.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekoskóra jest dla mnie przyjemniejsza w dotyku i łatwiej ją doczyścić, ale niestety bardzo szybko się ściera, a jak zacznie pękać i odpadać to fotel wtedy wygląda ohydnie. Z drugiej strony materiał może się mechacić, łatwo się brudzi i trudniej go doczyścić.

 

Ciekawe co obejmuje ta 10 letnia gwarancja, bo na pewno nie ekoskórę. :E Później sobie o tym poczytam.

 

Olej Markusa. Kup ten:

 

ANGEL eurOpa

 

Potestuj i daj znać czy warto;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej Markusa. Kup ten:

 

ANGEL eurOpa

 

Potestuj i daj znać czy warto;)

właśnie chodzi o to że szukam czegoś sprawdzonego a nie do testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te które wstawiałem z Grospolu powinny być sprawdzone pod względem marki raczej. Możesz poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te które wstawiałem z Grospolu powinny być sprawdzone pod względem marki raczej. Możesz poczytać.

jeżeli chodzi o Futura 4s to jest jednak troche za drogi a z tych tańszych to model 3s nie ma zagłówka a tamten drugi jest skórzany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po pierwsze przed zakupem pochodź po sklepach i pomierz krzesła (np. https://pl.nowystylgroup.com/pl/gdzie-kupic/ albo https://www.profim.pl/siec-sprzedazy).

 

Niezbędne minimum dla ergonomii to:

- regulacja wysokości siedziska,

- regulacja wysokości podłokietników,

- regulacja wysokości podparcia lędźwiowego,

- mechanizm synchroniczny.

 

Zagłówek jest tylko dodatkiem, który nie jest niezbędny, a może być bezużyteczny lub nawet przeszkadzać (gdy jest źle skonstruowany). Na przykład Herman Miller w topowym modelu Embody (https://store.hermanmiller.com/office/office-chairs/embody-task-chair/4737.html?lang=en_US) niema nawet możliwości dokupienia zagłówka.

 

Istotniejszymi funkcjami od zagłówka jest (oprócz już wspomnianego minimum) np. regulacja rozstawu podłokietników czy regulacja głębokości siedziska.

 

W Twoim budżecie będzie trudno o krzesło spełniające minimum, jeżeli dołożysz z 11% to możesz zerknąć na Be-All (https://vimeo.com/225379557). Możesz je przetestować w showroomach (https://pl.nowystylgroup.com/pl/showroomy/) albo w którymś z punktów sprzedaży (https://pl.nowystylgroup.com/pl/gdzie-kupic/).

Edytowane przez armt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po pierwsze przed zakupem pochodź po sklepach i pomierz krzesła (np. https://pl.nowystylgroup.com/pl/gdzie-kupic/ albo https://www.profim.pl/siec-sprzedazy).

 

Niezbędne minimum dla ergonomii to:

- regulacja wysokości siedziska,

- regulacja wysokości podłokietników,

- regulacja wysokości podparcia lędźwiowego,

- mechanizm synchroniczny.

 

Zagłówek jest tylko dodatkiem, który nie jest niezbędny, a może być bezużyteczny lub nawet przeszkadzać (gdy jest źle skonstruowany). Na przykład Herman Miller w topowym modelu Embody (https://store.hermanmiller.com/office/office-chairs/embody-task-chair/4737.html?lang=en_US) niema nawet możliwości dokupienia zagłówka.

 

Istotniejszymi funkcjami od zagłówka jest (oprócz już wspomnianego minimum) np. regulacja rozstawu podłokietników czy regulacja głębokości siedziska.

 

W Twoim budżecie będzie trudno o krzesło spełniające minimum, jeżeli dołożysz z 11% to możesz zerknąć na Be-All (https://vimeo.com/225379557). Możesz je przetestować w showroomach (https://pl.nowystylgroup.com/pl/showroomy/) albo w którymś z punktów sprzedaży (https://pl.nowystylgroup.com/pl/gdzie-kupic/).

jeżeli znalazło by się coś bardzo dobrego/sprawdzonego i wygodnego mógłbym dołożyć nawet do 700zł

masz jakieś propozycje?

Edytowane przez Rangeerss_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widziałem że na liście od @deton24 jest ten fotel od Unique, który podesłałem. Chyba go wezmę, bo i tak nie chce mi się już więcej szukać, a muszę szybko kupić coś nowego. Jest teraz "zniżka" 50zł, więc 729zł wyjdzie razem z miękkimi kółkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo go dopisałem?

Inny fotel od Unique już miałem na liście akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jeżeli znalazło by się coś bardzo dobrego/sprawdzonego i wygodnego mógłbym dołożyć nawet do 700zł

masz jakieś propozycje?

Jak krzesło będzie:

- wygodne/ergonomiczne i tanie to nie będzie wytrzymałe (np. ChRL),

- wytrzymałe i tanie to nie będzie wygodne/ergonomiczne (np. Ikea),

- wygodne/ergonomiczne i wytrzymałe to nie będzie tanie (np. HM/Kinnarps).

 

Oczywiście wszystko zależy od czasu który będziesz spędzał na krześle. Jeżeli ma to być niecała 1 godzina na dzień to możesz nie poczuć różnicy pomiędzy krzesłem za 500 i za 5000 zł. Natomiast jeżeli jest to 8 czy 10 godzin dzień to różnice szybko staną się widoczne.

 

Masz duże wymagania przy małym budżecie, więc raczej będziesz niezadowolony z wyboru. Nic więc nie polecam, a propozycje do samodzielnego sprawdzenia podałem w ostatnim akapicie poprzedniego postu.

Edytowane przez armt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...