Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak krzesło będzie:

- wygodne/ergonomiczne i tanie to nie będzie wytrzymałe (np. ChRL),

- wytrzymałe i tanie to nie będzie wygodne/ergonomiczne (np. Ikea),

- wygodne/ergonomiczne i wytrzymałe to nie będzie tanie (np. HM/Kinnarps).

 

Oczywiście wszystko zależy od czasu który będziesz spędzał na krześle. Jeżeli ma to być niecała 1 godzina na dzień to możesz nie poczuć różnicy pomiędzy krzesłem za 500 i za 5000 zł. Natomiast jeżeli jest to 8 czy 10 godzin dzień to różnice szybko staną się widoczne.

 

Masz duże wymagania przy małym budżecie, więc raczej będziesz niezadowolony z wyboru. Nic więc nie polecam, a propozycje do samodzielnego sprawdzenia podałem w ostatnim akapicie poprzedniego postu.

moje wymagania to dla mnie samego problem ponieważ nie często planuje kupywać fotel dlatego chce żeby mi długo służył (od około 6 do 8 lat) i żeby był wygodny dlatego zamówie chyba fotel Markus z Ikei ponieważ ma 10 lat gwarancji i jak siedziałem u znajomego to choć dupa była mokra (on miał wersje skórzaną ja kupie z materiału) to po dłuższym siedzeniu dalej był wygodny ma mało regulacji ale to chyba przeboleje.

Edytowane przez Rangeerss_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie ten Unique. Nie znam się na fotelach, ale na pierwszy rzut oka widać że rozsądniej zaprojektowany i z lepszej jakości materiałów niż ten od Diablo. To mój pierwszy fotel ergonomiczny, mam wrażenie że idealnie dopasowuje się do mojego ciała. Zarówno plecki jak i zagłówek. Wysokość podłokietników można łatwo regulować takim przyciskiem-blokadą, co u mnie jest bardzo pomocne żeby dopasować wysokość siedzenia do ekranu, a wysokość trzymania rąk do biurka.

 

Póki co nie widzę minusów, ale jak zaznaczyłem wcześniej - nie znam się. Ale pierwsze wrażenie jest super. Ciekawe jak będzie z czasem.

 

Dopiero teraz załapałem, że rok temu kupowałem już inną rzecz od Unique, a konkretnie biurko. :E Link

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wymagania to dla mnie samego problem ponieważ nie często planuje kupywać fotel dlatego chce żeby mi długo służył (od około 6 do 8 lat) i żeby był wygodny dlatego zamówie chyba fotel Markus z Ikei ponieważ ma 10 lat gwarancji i jak siedziałem u znajomego to choć dupa była mokra (on miał wersje skórzaną ja kupie z materiału) to po dłuższym siedzeniu dalej był wygodny ma mało regulacji ale to chyba przeboleje.

 

Tylko ten Markus z materiału ma inne podłokietniki z twardego plastiku. Próbowałem oba w sklepie przed zakupem i mimo wad skóry to moim zdaniem te podłokietniki dyskwalifikują tańszą wersję, chyba że ktoś zawsze siedzi przy kompie w koszuli z długim rękawem :D

 

 

W biurze mamy Pro-firm i jest super, ale do domu na 2-3 godziny siedzenia dziennie po pracy to Ikea starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten Markus z materiału ma inne podłokietniki z twardego plastiku. Próbowałem oba w sklepie przed zakupem i mimo wad skóry to moim zdaniem te podłokietniki dyskwalifikują tańszą wersję, chyba że ktoś zawsze siedzi przy kompie w koszuli z długim rękawem :D

 

 

W biurze mamy Pro-firm i jest super, ale do domu na 2-3 godziny siedzenia dziennie po pracy to Ikea starczy.

coraz bardziej jestem przekonany co do Markusa, chyba go jutro zamówie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W biurze mamy Pro-firm i jest super, ale do domu na 2-3 godziny siedzenia dziennie po pracy to Ikea starczy.

Masz na myśli Profim?

Który model dokładnie? Raya?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem kupywać Markusa i... okazało się że jest nie dostępny a sklepy Ikea pozamykali. Pech ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są nówki na Allegro.

Chyba, że chciałeś zobaczyć na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są nówki na Allegro.

Chyba, że chciałeś zobaczyć na miejscu.

a masz jakieś takie sprawdzone ergonomiczne fotele z twojej listy za około 6-7 stów?

takie jak już pisałem żeby się szybko nie rozwaliły

Edytowane przez Rangeerss_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz każdy interesujący Cię model z listy w Google z dopiskiem forum. Te modele w większości nie wzięły się z kosmosu, tylko wylądowały tam, bo były na ich temat jakieś opinie, często z pierwszej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Markusem zamówiłem fotel z grospolu, Futura 4S dokładniej, pomijam fakt że podstawa przyszła cała porysowana (pewnie lata po zwrotach), ale fotel był tragiczny pod względem jakości wykonania oraz wygody, zaprojektowany chyba dla osób 170, przy moich 195 zagłówek to miałem na plecach, wyprofilowanie oparcia beznadziejne, wbijało się w plecy a nie podpierało lędźwie. Także osobiście nie polecam jeśli nie jesteś małym chińczykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na dłuższą metę Markus wcale nie jest taki wygodny, acz może być idealny dla wyższych osób w tej cenie, i z tymi opiniami też się nieraz spotykałem.

 

W opozycji do Markusa napotkałem właśnie na rekomendację modelu:

Ikea MILLBERGET, 300 zł

Z zastrzeżeniem tego co wyżej.

 

Skonsolidowałem modele z Google Drive z zalinkowanym linkiem z dołu:

https://docs.google.com/document/d/12QGBGfyFkULunU47JAOVqKOdT9ygb9vW45Wk3CqW24I/edit?usp=drivesdk

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc poszło fotel Markus z Ikei właśnie został zamówiony dojdzie do mnie za tydzień. Wtedy dam znać jakie pierwsze wrażenia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, Markus już do mnie dotarł. Pierwsze wrażenia:

-Bardzo wygodny

-Nie ma tej wstrętnej dziury pomiędzy oparciem a siedziskiem jak poprzedni

-Idealnie się do mnie wpasowuje: Głową sięgam do zagłówka, podparcie pod lędźwie jest tam gdzie powinno być, podłokietniki sięgają do biurka

-Łatwo się go składa: złożyłem go sam, a mam dwie lewe ręce

-Dzięki siatce się nie pocę

-Ma na podłokietnikach taką gumę, która osobiście mi nie przeszkadza

A teraz czas na minusy:

-Przy opieraniu się wydaje dziwne dźwięki, ale wiedziałem o tym z różnych opinii jeszcze zanim go kupiłem (Na razie jeszcze nie trzeszczy, ale to pewnie kwestia czasu)

-Czasami słychać głos suwaka ze środka

Ten fotel idealnie pokazuje stosunek ceny, która nie jest wysoka (500zł) do jakości wykonania (która za to jest wysoka :P).

Przy okazji dodam, że do zestawu dokupiłem jeszcze jak to się nazywa w Ikei kolon, bo był w promocji i takiego potrzebowałem.

PS: Dzięki wszystkim którzy pomagali w szukaniu fotela. Wasza pomoc bardzo mi się przydała bo inaczej kupił bym jakiś Silver Monkey, który o dziwo kosztuje teraz 700zł!

Życzę miłego dnia :).

Edytowane przez Rangeerss_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasza pomoc bardzo mi się przydała bo inaczej kupił bym jakiś Silver Monkey, który o dziwo kosztuje teraz 700zł!

 

 

Nie jakiś a jeden z najlepszych foteli w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jakiś a jeden z najlepszych foteli w tym przedziale cenowym.

Nie oszukujmy się ale fotele gabinetowe nie są wcale aż tak dobrej jakości. Sam zastanawiałem się nad zakupem tego Silver Monkey ale zrezygnowałem i jednak kupiłem Markusa, który jest lepszy jakościowo i pod względem wygody, ale za to nie jest najpiękniejszy. Widziałem sens kupienia tego SM gdy chodził po około 500zł teraz gdy kosztuje coś około 700/800zł jego zakup totalnie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem SPC Gear v2 ale skrzypial mechanizm bujania. Po wymianie ow mechanizmu i podnosnika problem ustal na chwile a pozniej fotel znowu skrzypial przy byle poruszeniu sie... Coz kolejna reklamacja, tym razem z zadaniem zwrotu pieniedzy i szukam czegos innego.

Ten SPC byl bardzo wygodny dla mnie. Probowalem siedziec na zachwalanym Markusie, ale nie potrafie sie na nim odnalezc. Niestety nie pasuj mi ani podlokietniki, ani zaglowek, ktorego w zasadzie nie da sie w zaden sposob regulowac.

 

Polecicie jakis fajny fotel?

Bylbym nawet sklonny doplacic do czegos lepszego jakosciowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od ponad roku przesiaduję na Signal q229

https://www.ceneo.pl/44332621

 

Widzę, że ich cena trochę skoczyła, ale na nic nie narzekam. W ultra upały wiadomo, brakuje siatki.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku przesiaduję na Signal q229

https://www.ceneo.pl/44332621

 

Widzę, że ich cena trochę skoczyła, ale na nic nie narzekam. W ultra upały wiadomo, brakuje siatki.

 

Szkoda ze nie ma poduszek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogladam te fotele i mysle sobie ze skusilbym sie na cos z mechanizmem multiblock ale wiekszosc tych foteli wystepuje wylacznie w ekoskorze...

W zasadzie to wszystkei te fotele maja w zasadzie taki sam mechanizm...pewnie wychodzi nawet z tej samej fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...