Skocz do zawartości
Siematoja

Rtx 2070 super dwa kable PCI express czy jeden ?

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe. Mój zasilacz ma na każdym z dwóch kabli tylko po jednej wtyczce. :E

 

Proszę cię ty się już bardziej nie kompromituj.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura,masz w karcie 8+6 i podpinasz jedną wiązką.Masz w karcie 8+8 to podpinasz dwoma wiązkami bo inaczej nie podłaczysz

:lol2:

 

#Wykryto poziom inteligencji poniżej krytycznej 8:E

 

PCIe-8pin-to-2-Ports-6-2Pin-Power-supply-Cable-Flat-Sleeve-For-Seasonic-FOCUS-PLUS.jpg_q50.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O uj :E to wyżej to już przegięcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podłączam oddzielną wiązką i bez przejściówek. Jeśli jestem zmuszony do innego podłączenia to wtedy debatuję jak możliwie najlepiej podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą inteligencją jest na odwrót bo jaśniej tłumaczyć się nie da,mam rysunkowo wam przedstawić.

A po co kolego masz tyle wtyczek? i w jakich sytuacjach dochodzi jak na zdjęciu z poprzedniej strony? kable tu nie są problemem.

A teraz niech ktoś odpowie na moje pytanie do Seby jak podłączy tego gigusia?

 

edit

 

bzdura,masz w karcie 8+6 i podpinasz jedną wiązką.Masz w karcie 8+8 to podpinasz dwoma wiązkami bo inaczej nie podłaczysz

:lol2:

 

Nie wróże Ci długiej kariery na tym forum chłopcze :lol2: Nie wiem czy nawet rysunkowo zrozumiesz, bo prościej niż masz to wytłumaczone wyżej już się nie da. Miałeś podpięte tak jak na zdjęciu poniżej, czyli źle:

 

DSC_0001-Custom.jpg

 

To 6 pin po lewej stronie patrząc na zdjęcie wypinasz i ma wisieć, bierzesz drugi OSOBNY kabel KTÓRY IDZIE OD ZASILACZA, wpinasz 6 pin i reszta wisi, zrozumiałeś :question::E

 

#Wykryto poziom inteligencji poniżej krytycznej 8:E

 

PCIe-8pin-to-2-Ports-6-2Pin-Power-supply-Cable-Flat-Sleeve-For-Seasonic-FOCUS-PLUS.jpg_q50.jpg

:rotfl:

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już szukam rozgałęziacza na Aliexpress ponieważ prooc napisał, że jak karta ma wejście 8 i 6 pin to ma być podłączona jednym kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik do rąk i sobie sprawdźcie moje podłączenie i wasze a przy okazji po co w zasilaczu te zabezpieczenia,sami trochę pomyślcie a ty skun już dawno tę karierę powinieneś zakończyć.Ile byście nie mieli wiązek kabli tyle byście podłączyli do swoich kart :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że widziałem już wszystko na forum, ale mamy tutaj ciężki przypadek w dodatku wszystko wiem najlepiej, wszędzie byłem dwa razy :rotfl: Seasonic vs jakiś prooc, który nie rozumie prostego zdania po angielsku na poziomie podstawówki. Może sobie w google tłumacz wpisz :lol2:

 

High powered graphic cards are usually outfited witch two or three PCIe power connector slots. Seasonic prefers the use on two or three SEPERATE CABLES to connect these cards to your power suply.

 

Kopiuj wklej ogarniasz, czy dać linka ?

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik do rąk i sobie sprawdźcie moje podłączenie i wasze a przy okazji po co w zasilaczu te zabezpieczenia,sami trochę pomyślcie a ty skun już dawno tę karierę powinieneś zakończyć.Ile byście nie mieli wiązek kabli tyle byście podłączyli do swoich kart :lol2:

Najlepiej taki mierzący grubość powłoki lakierniczej, pyknij sobie w czoło i sprawdź czy nie wyskoczy 0.00 :rotfl:

 

Myślałem, że widziałem już wszystko na forum, ale mamy tutaj ciężki przypadek w dodatku wszystko wiem najlepiej, wszędzie byłem dwa razy :rotfl: Seasonic vs jakiś prooc, który nie rozumie prostego zdania po angielsku na poziomie podstawówki. Może sobie w google tłumacz wpisz :lol2:

High powered graphic cards are usually outfited witch two or three PCIe power connector slots. Seasonic prefers the use on two or three SEPERATE CABLES to connect these cards to your power suply.

 

Kopiuj wklej ogarniasz, czy dać linka ?

 

Naprawdę? Po angielsku? Panie w tym wieku to dopiero liczyć się uczą w języku obcym. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zasilacz ma takie super zabezpieczenia to czemu dochodzi do uszkodzenia GPU lub mobo jak coś nie tak z siecią eklektyczną? U kuzynki tak poszły dwa PC w tym samym momencie i nigdzie w pobliżu burzy. Nie zrozum mnie źle. Warto mieć dobry zasilacz z dobrymi zabezpieczeniami. Ale nie możesz oczekiwać że te zabezpieczenia rozwiążą wszystkie problemy. Chcesz to ryzykuj i podepnij nawet 2x8 pin jedną wiązką. Inni bardziej rozsądni podepną każdą wiązką oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej taki mierzący grubość powłoki lakierniczej, pyknij sobie w czoło i sprawdź czy nie wyskoczy 0.00 :rotfl:

 

Naprawdę? Po angielsku? Panie w tym wieku to dopiero liczyć się uczą w języku obcym. :E

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

A dopiero co jak grzebałem przy kablach przecierałem szybę w budzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zasilacz ma takie super zabezpieczenia to czemu dochodzi do uszkodzenia GPU lub mobo jak coś nie tak z siecią eklektyczną?

 

Jak się kupuje polecaną taniochę na forum to sie póżniej tak ma :E

 

Zasilacze nie chronią przed np. problemem skoków napięcia i tetnień. Jak sie ma takie problemy np. mieszkając przy stacji transformatorowej ewentualnie bardzo daleko od niej to trzeba kupować ups z AVR i dobry zasilacz albo sam extra zasilacz.

 

 

Przewody palą sie zazwyczaj na łączeniach to newralgiczny punkt więc logicznie rzecz ujmując lepiej dwa osobne. Styki zawsze robią opór a opór to ciepło, przewód da radę za to styk nawet złoty nie. Przy założeniu, że bedzie maksymalne natężenie.

 

 

 

 

Co do podłączenia 1 przewód z zasilacza 2 wyjścia do karty, jeśli jest przewód lutowany w zasilaczu to jest ok, jak przewód wtykany to nie jest ok.

W sumie jak by obciążyć taki lutowany przewód na dwa lata 100% to zamiast być gętki przy dotykaniu był by jak skała, po kilku latach max obciążenia utleniła by sie miedz, izolacja odpadła.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zepnę trytrytką 2x PCI i kabel zasilający płytę to coś się będzie przegrzewać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wyjaśnię po raz ostatni, zapis z instrukcji to czysty dupchron producenta, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji jak na zdjęciu z poprzedniej strony, to producent wypina dupę nie ponosząc konsekwencji, a klient zostaje z uszkodzonym zasilaczem i kartą graficzną.

 

Z tym to jest ciekawa sprawa, ponieważ bodajże w Focus Plus Gold 550W był chyba właśnie tylko jeden przewód 8+6+2 pin. W wersji 650W już są takie dwa przewody. I w takim razie po co producent daje w ogóle takie przewody do zestawu, a potem w instrukcji wypisuje, żeby jednym kablem nie podłączać, tylko dwoma? To tylko wprowadza zamęt. Jakby dawali po prostu dwa przewody 6+2 pin, to by nie było żadnych wątpliwości jak to podłączać, ani nie trzeba byłoby robić schematów w instrukcji.

 

Swoją drogą jak montowałem przedłużki od zawiszy, to się spytałem go, czy lepiej dwoma, czy wystarczy jeden przewód. Powiedział wtedy, że do kart takich jak 2080Ti czy Vega64 lepiej użyć dwóch przewodów, ale kart o mniejszym poborze wystarczy jeden.

 

Single cable setup will do. Each 8pin PCIe connector is specced to do 150w (so 300w for a single cable with 2 connectors), while the cable itself (with decent 18AWG wires) can carry 360W without going out of spec and need extra cooling. That's why PSU makers use daisy-chained 8pin PCIe connector: it's safe to do that.

 

Sam się teraz zastanawiam, czy nie podpiąć drugiego przewodu osobno. Tylko nie wiem, czy większej szkody nie będzie, jeśli będę miał za dużo kabli zwiniętych w piwnicy. :E

 

Jay2Cents robił nawet o tym film, tylko skupiał się bardziej na różnicy w wydajności GPU.

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mąż kuzynki siedzi w temacie PC i bubla nie kupuje. Problem nie powinien w ogóle wystąpić. Coś ktoś zjebał bo nie tylko w jednym domu poszedł sprzęt elektroniczny. Wszystko to parę miesięcy po przeniesieniu się do nowo wybudowanego domu. Niefortunne zajście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się teraz zastanawiam, czy nie podpiąć drugiego przewodu osobno. Tylko nie wiem, czy większej szkody nie będzie, jeśli będę miał za dużo kabli zwiniętych w piwnicy. :E

O co chodzi z "za dużą ilości kabli w piwnicy" o jakich szkodach piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wspomniał o przedłużkach - kwestia z czego są zrobione... a co do całej dyskusji, to nie tak dawno do 290x sapphire dokładał taki zestaw lol2.gif

 

27416_sapphire-r9-290x-tri-x-accessories.jpg

 

 

ogólnie nie ma co aż tak panikować - karty ciągnące ~250w i więcej lepiej podpinać osobnymi wiązkami (nawet w lutowanym zasilaczu, bo wtyczki kopcą się również od strony karty) - oczywiście, jeśli jest taka możliwość... co do zabezpieczeń, to dla "bojących": szukać zasilaczy z dzieloną linią 12v

 

oczywiście pomijam przypadki, gdzie producent zwyczajnie oszczędza na materiałach (niskiej jakości terminale i cienkie/oszukane przewody, chociaż zdarzało się, że nawet seasonic na wiązce 2x8pin oszczędzał i dawał tylko 18awg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z "za dużą ilości kabli w piwnicy" o jakich szkodach piszesz?

 

To było pół żartem, pół serio, ale odnosiłem się do przedłużaczy bębnowych, gdzie zwinięty kabel działa jak cewka - przy dużym obciążeniu izolacja może się stopić :E

 

ktoś wspomniał o przedłużkach - kwestia z czego są zrobione...

 

 

oczywiście pomijam przypadki, gdzie producent zwyczajnie oszczędza na materiałach (niskiej jakości terminale i cienkie/oszukane przewody, chociaż zdarzało się, że nawet seasonic na wiązce 2x8pin oszczędzał i dawał tylko 18awg)

 

Przedłużki mam od zawiszy, akurat chyba 18AWG. Serio to kiepskie przewody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było pół żartem, pół serio, ale odnosiłem się do przedłużaczy bębnowych, gdzie zwinięty kabel działa jak cewka - przy dużym obciążeniu izolacja może się stopić :E

Aaa ok :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bydło.

 

Śmiejecie się z własnej głupoty,idąc waszym tokiem myślenia to czemu palą się wtyczki:

 

http://i.imgur.com/SmYCs9n.jpg

http://i.imgur.com/Bz5VoFP.jpg?3

https://i.imgur.com/btgs4yu.jpg

 

-co byście chcieli tutaj zastosować,też nie ograniczoną liczbę wiązek kabla czy waszych zwoi mózgowych?

 

Popalone wtyki spowodowany zbyt obciążonym zasilaczem,wykorzystujący już rezerwę a nie dzięki podłączenia jakie przedstawiłem bo jest ono jak najbardziej poprawne.Zasilacz zasilaczowi nie równy ale nie piszemy o tandetach.

 

Wolicie korzystać z dwóch wiązek dla lepszego poczucia i bezpieczeństwa w przypadku chyba podpiętej tandety.

Postów co nie którzy po 10000 a wiedza leży i kwiczy.

24pin też się potrafią przypalić - na fotkach coś się "stało" na linii 3.3v, czasem pali się też 12v na tej wtyczce (przy większej liczbie kart)

 

A najlepsze zostawiłem sobie na koniec bo nie trudno było przewidzieć,do czego doprowadzi wasza dyskusja.

 

 

Teraz możecie uklęknąć,pocałować pana w pierścień i ładnie przeprosić,że jest się nie ogarem. :lol2:

 

 

Ten się śmieje kto się śmieje ostatni :lol2:

po tym, jak wyszło mu 396W z 12V i 11A zakończyłem oglądanie wink.gif

 

Przedłużki mam od zawiszy, akurat chyba 18AWG. Serio to kiepskie przewody?

na pojedyncze przedłużki jest ok - chodzi mi o robienie z tego typu przewodów wiązek 2x8 pin dokładanych do zasilaczy (przyzwoitość wymaga użycia 16awg na takich wiązkach)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję konsultację z elektronikiem a w następnej kolejności z lekarzem.

Nara,szkoda mojego czasu na takich znawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE NIE BIJCIE SIĘ TUTAJ BO W TYM SPAMIE NIE ZAUWAŻYLIŚCIE MEGO PYTANIA XD

 

Czy jak zepnę trytrytką 2x PCI i kabel zasilający płytę to coś się będzie przegrzewać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE NIE BIJCIE SIĘ TUTAJ BO W TYM SPAMIE NIE ZAUWAŻYLIŚCIE MEGO PYTANIA XD

 

Czy jak zepnę trytrytką 2x PCI i kabel zasilający płytę to coś się będzie przegrzewać ?

nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idźcie Sobie na priv z tymi argumentami, albo dajcie Sobie po buzi. Zawsze miałem to forum za oazę ludzi z klasą i kulturą a tutaj taka chuliganka xD

Edytowane przez Siematoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiadajcie na takie chamskie zaczepki. Jak ktoś zaczyna wypowiedź od Bydło nie jest wart wstukania nawet kilku zdań na klawiaturze. I proszę następnym razem nie cytować takiej rzeczy, bo muszę więcej postów ukrywać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...