Skocz do zawartości
Siematoja

Rtx 2070 super dwa kable PCI express czy jeden ?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie korzystam z jednego kabla PCI podłączonego pod dwa wejścia w karcie ale gdzieś czytałem że powinno się korzystać z dwóch niezależnych kabli PCI ,prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ma żadnego znaczenia,żadnego wpływu to nie ma,w każdym bądź razie ja w to nie wierze.A różne są teorie podobne to tej,np.o rozkładaniu pasty termo przewodzącej,gdzie prawda jest taka że nie ma znaczenia jak ułożysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie korzystam z jednego kabla PCI podłączonego pod dwa wejścia w karcie ale gdzieś czytałem że powinno się korzystać z dwóch niezależnych kabli PCI ,prawda to ?

2070SUPER ma wejście na kable 8+6 albo 8+8 w tym drugim przypadku musisz podłączyć kablami x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070SUPER ma wejście na kable 8+6 albo 8+8 w tym drugim przypadku musisz podłączyć kablami x2

Autorowi raczej chodzi o to, że do zasilacza ma 'kabel' z końcówką 2x 8-PIN (6+2-PIN) i kwestia jest taka czy można go swobodnie zastosować, czy lepiej dwa oddzielne podłączyć.

71kdLWZYbdL._AC_SX425_.jpg

 

Kiedyś googlowałem też czy faktycznie bezpieczne jest stosowanie jednego przewodu z końcówką 2x 8-PIN i te zdania w sieci są podzielone, na forum też prywatnie jedną osobę podpytywałem, dla spokoju i z racji przyciemnianej szyby w obudowie (kabli nie widać i tak) stosuję z 2070 SUPER osobne przewody, ale nie zauważyłem żadnych anomalii na jednym z końcówką podwójną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma wejścia 6 i 8 pin, jedyną gra w jaka gram to wolcen i tam osiagam temperatury do 64 stopni max, fps 80-130 przy ultra i 1440p

Chyba już wiem że to moja nadgorliwość z tym pytaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co miałoby się stać? Zasilacz i tak wyprowadza zazwyczaj jedną linię 12V. Kable się spalą? Producent chyba potrafi się przed tym zabezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co miałoby się stać?

779a0b9f_imag2166pak8r.jpeg

 

94fc3572_imag21542xkoz.jpeg

 

a to tylko pojedynczy 290x... zapewne pałowany do granic możliwości vrm, ale mimo wszystko - pojedyncza karta z wysokim tdp, takie zaleca się podpinać osobnymi wiązkami

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://abload.de/img/779a0b9f_imag2166pak8r.jpeg

 

https://abload.de/img/94fc3572_imag21542xkoz.jpeg

 

a to tylko pojedynczy 290x... zapewne pałowany do granic możliwości vrm, ale mimo wszystko - pojedyncza karta z wysokim tdp, takie zaleca się podpinać osobnymi wiązkami

 

Patologia producentów zasilaczy trwa w najlepsze, kiedyś nie było problemu, jedna wtyczka PEG = jedna wiązka.

Od jakiegoś czasu obserwuję tą radosną twórczość w postaci dwóch złączek na jednej wiązce podyktowaną oszczędnościami najwyraźniej, w takim wypadku może pójdźmy o krok dalej? Jedna wtyczka 8pin w karcie i RAIL na 300W odblokowany. :E

 

Naprawdę dziwię że nikt się tym nie zainteresował jeszcze, to nie jest zgodne z normami PCIE, nie po to ktoś daje dwie linie 8 pin na karcie, żeby producent zasilacza robił sobie mostek z jednej do dwóch.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ma to sens jeżeli faktycznie zasilacz ma 2 linie 12V. Gdy ma jedną to raczej nie ma znaczenia jak podłączymy. Np. Zasilacze be quiet pure power 11 mają 2 linie. Kiedyś chieftec miał aż 4 linie, a potem poszli na łatwiznę i zaczęli stosować 1 linię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość linii nie ma żadnego znaczenia, tylko grubość i obciążalność przewodnika, nawet przy jednej linii zasilającej powinno się stosować osobne wiązki na każdą wtyczkę w której płynie duży prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patologia producentów zasilaczy trwa w najlepsze, kiedyś nie było problemu, jedna wtyczka PEG = jedna wiązka.

Od jakiegoś czasu obserwuję tą radosną twórczość w postaci dwóch złączek na jednej wiązce podyktowaną oszczędnościami najwyraźniej, w takim wypadku może pójdźmy o krok dalej? Jedna wtyczka 8pin w karcie i RAIL na 300W odblokowany. :E

 

Naprawdę dziwię że nikt się tym nie zainteresował jeszcze, to nie jest zgodne z normami PCIE, nie po to ktoś daje dwie linie 8 pin na karcie, żeby producent zasilacza robił sobie mostek z jednej do dwóch.

niektórzy się zabezpieczają i dodają w instrukcji

 

beztytuuzqkfw.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że są takowe zapisy w instrukcji, ale jawne robienie w balona, nie dość że producent informuje o takiej sytuacji po zakupie, czyli fakcie dokonanym, to jeszcze magiczny wpis 4 wtyczki PEG 6+2pin jest zrobiony tylko na pokaz, no bo wedle norm pozostałe dwie z nich to ozdobnik, dyndający obok karty :E

 

Kondensatory łaskawcy pakują na wiązki, a szkoda im dać kilka metrów więcej kabla :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to opisałeś DisconnecT nigdy nie zawracałem sobie tym głowy, kupowałem zawsze w miarę dobre zasilacze i myślałem, że jak sami robią tak kable, to wystarczy podpiąć właśnie tak :E Jak będę w domu to podepnę to jak na obrazku bartosz302, choć mocarnej karty nie mam to na wszelki wypadek ;)

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz na zdjęciach ładnie przedstawił połączenia które są poukładane w sens i logikę mając wybór w zależności od posiadanej karty i jej wejść ,w czym zatem problem?

Według obrazka korzystałem ze standardu a teraz korzystam z połączenia 2 od lewej i niech sobie dynda pozostała część-ona była potrzebna z kolei w połączniu standard :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat pokazuje zalecane przez producenta zasilaczy połączenia, więc jeżeli ty miałeś podłączone jednym kablem to miałeś jednak podłączone nieprawidłowo. :)

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy się zabezpieczają i dodają w instrukcji

 

beztytuuzqkfw.jpg

No i takie coś do mnie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat pokazuje zalecane przez producenta zasilaczy połączenia, więc jeżeli ty miałeś podłączone jednym kablem to miałeś jednak podłączone nieprawidłowo. :)

Nie rozumiesz.

Producent daje takie a nie inne wiązki kabli z połączeniem 2pin dodatkowo w zależności od stosowanej karty i jej wejść o czym już pisałem.

gtx1060 ma 6pin

rtx2060 ma 8pin

obecny rtx2070S ma 8+8pin i są 2070S co mają 8+6pin

Mam dwie wiązki kabli :

(6+2)=8pin+6pin i druga wiązka 8pin więc co miałem źle podłączone,to jest proste jak but.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz na zdjęciach ładnie przedstawił połączenia które są poukładane w sens i logikę mając wybór w zależności od posiadanej karty i jej wejść ,w czym zatem problem?

Według obrazka korzystałem ze standardu a teraz korzystam z połączenia 2 od lewej i niech sobie dynda pozostała część-ona była potrzebna z kolei w połączniu standard :)

Żaden problem, napisałem tylko jak to wyglądało u mnie i co zamierzam zrobić, bo sam miałem standard i 2x8 na karcie wpięte z jednego kabla :boink: Wepnę 8 z jednego kabla, drugie 8 z drugiego kabla a pozostałe "sterczące" 2x8 jakoś ładnie zamaskuje, a dokładnie to sterczące 2 x 6+2.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz.

Producent daje takie a nie inne wiązki kabli z połączeniem 2pin dodatkowo w zależności od stosowanej karty i jej wejść o czym już pisałem.

gtx1060 ma 6pin

rtx2060 ma 8pin

obecny rtx2070S ma 8+8pin i są 2070S co mają 8+6pin

Mam dwie wiązki kabli :

(6+2)=8pin+6pin i druga wiązka 8pin więc co miałem źle podłączone,to jest proste jak but.

Co ty mi tłumaczysz?

Miałeś dwie wtyczki z tego samego kabla wychodzącego z zasilacza wpięte w kartę? Napisałeś, że tak. Według schematu nie jest to zalecane podłączenie, przynajmniej w przypadku zasilaczy Seasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, to Ty prooc nie rozumiesz od pierwszego postu w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim kablem podłączysz 2070S gaming OC od Gigabyte? według standardu-to nie zalecane według ciebie? inaczej nie podłączysz bynajmniej nie w moim przypadku.Jest to prawidłowe połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się zrozumieli w tym temacie, tylko jeden próbuje być inteligentny inaczej :E

 

To ja wyjaśnię po raz ostatni, zapis z instrukcji to czysty dupchron producenta, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji jak na zdjęciu z poprzedniej strony, to producent wypina dupę nie ponosząc konsekwencji, a klient zostaje z uszkodzonym zasilaczem i kartą graficzną.

 

Proste, masz 4 wtyczki, ale możesz użyć tylko dwóch.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim kablem podłączysz 2070S gaming OC od Gigabyte? według standardu-to nie zalecane według ciebie? inaczej nie podłączysz bynajmniej nie w moim przypadku.Jest to prawidłowe połączenie.

Nie, nie jest to prawidłowe połączenie i nie wiem czego nie rozumiesz jak sam pisałeś jest to proste jak but i wszyscy już wszystko ładnie wyjaśnili. 2070S Gaming OC Gigabyte podłączasz żebyś zrozumiał tak: 8 pin z jednego kabla i cała reszta sterczy, 6 pin z drugiego osobnego kabla i cała reszta sterczy, więc nie wiem jakim cudem w Twoim wypadku nie podłączysz. I tak według standardu to nie zalecane połączenie, bo masz napisane, że karty "high powered" podpina się dwoma kablami. Jest jest to zrobione na wszelki wypadek, że jak spalisz GPU jak na zdjęciu z poprzedniej strony i będziesz miał pretensję, że zasilacz spalił kartę to producent zasilacza powie, pisaliśmy w instrukcji, że rekomendowane podłączenie jest takie jak na obrazku, ty miałeś standardowo to się spaliło, dziękujemy dowiedzenia, zrozumiałeś ?

 

Wszyscy się zrozumieli w tym temacie, tylko jeden próbuje być inteligentny inaczej :E

 

To ja wyjaśnię po raz ostatni, zapis z instrukcji to czysty dupchron producenta, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji jak na zdjęciu z poprzedniej strony, to producent wypina dupę nie ponosząc konsekwencji, a klient zostaje z uszkodzonym zasilaczem i kartą graficzną.

 

Proste, masz 4 wtyczki, ale możesz użyć tylko dwóch.

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą inteligencją jest na odwrót bo jaśniej tłumaczyć się nie da,mam rysunkowo wam przedstawić.

A po co kolego masz tyle wtyczek? i w jakich sytuacjach dochodzi jak na zdjęciu z poprzedniej strony? kable tu nie są problemem.

A teraz niech ktoś odpowie na moje pytanie do Seby jak podłączy tego gigusia?

 

edit

 

bzdura,masz w karcie 8+6 i podpinasz jedną wiązką.Masz w karcie 8+8 to podpinasz dwoma wiązkami bo inaczej nie podłaczysz

:lol2:

Edytowane przez prooc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...