Skocz do zawartości
Barosz

Pierwsza w życiu konsola od nintendo - new 3ds xl czy 2ds xl ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dziwnego, wiele popularnych gier AAA to co najwyżej zwykłe przeciętniaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedłem do domu odebrałem zelde i konsole. Zaraz zabieram się za otwieranie. Problem jest taki, że poksy dopiero będę miał na weekend bo gościu teraz nie ma czasu ;/ A nigdzie taniej jak za 90 zł nie kupię, więc będę musiał poczekać.

 

Edit: muszę pierw podładować konsolkę, co to są te karty AR ? Widziałem filmiki na YT i w sumie nadal nie obczajam po co to jest. To jest potrzebne do gier albo coś ?

Edytowane przez Barosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to umówiłem się już na zakup tych poksów ruby i jutro po niego pójdę. To samo zelda jutro powinna być.Także gry będę miał a na konsolkę to chyba poczekam, bo idzie aż z nowego sącza do szczecina jest cała polska i wątpie, aby kurier do jutra był. A już nie mogę się doczekać. Będę musiał poczytać jakieś poradniki co do poksów i w ogóle, aby ogarnąć co i jak. Jeszcze myślę, aby zakupić na olx mario kart 7 bo za 85 zł mogę ogarnąć. Aby moja dziewczyna też miała w co grać.

Chyba każda dziewoja ma słabość do Mario Kart :E

 

Edit: muszę pierw podładować konsolkę, co to są te karty AR ? Widziałem filmiki na YT i w sumie nadal nie obczajam po co to jest. To jest potrzebne do gier albo coś ?

To są karty do rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality). W konsoli masz wbudowane proste gry, które to obsługują. Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem po pierwszej konfiguracji urządzenia i po pierwszej rundce w zeldzie. Na początek szok co ja kupiłem ekran straszny rozdzielczość w sensie i w ogóle, ale po odpaleniu zeldy jakoś to wszsytko umyka i nie rzuca ci się to tak bardzo w oczy. Na razie mam mieszane wrażenia, ale muszę jeszcze ogarnąć co i jak. Dziwny ten dotyk jest na dolnym ekranie nie zawsze łapie palcami natomiast rysikiem jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież chciałeś odpocząć od wodotrysków, to masz. Ekran 240p :E.

Dolny ekran jest oporowy, a nie pojemnościowy, więc rysik albo paznokieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :D Uwierz mi, że to lekki szok po prostu ostatnimi czasy tylko ostre jak żyleta ekrany więc taki downgrade daje się we znaki hah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witamy w świecie Nintendo :E

 

Konsola miała premierę w 2011 roku i wtedy też jakoś technicznie nie powalała, więc cudów nie oczekuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty jeszcze chciałeś zaczynać od pokemonów z gameboya :E. Piksele jak ziarnka grochu :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah yellow i tak zagram prędzej czy później. Zelde sobie ogrywam i jest na prawdę spoko taka zręcznościówka - miałem mini gre z unikaniem kurczaków boskie hah. W każdym razie jeszcze mam pytanie odnośnie kartridżów - jest jakiś wymóg nie wiem przed wyłączeniem konsoli aby kartridż wyciągać czy może sobie w konsolce siedzieć cały czas bez obawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze pytanie odnośnie pokemonów omega ruby czy moon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się dogadać coś z gościem co do tych pokemonów masakra i póki co gram tylko w zelde. Jeszcze kochana poczta polska - czekałem cały dzień aż przyjdzie mario kart 7 - dostałem awizo mimo tego, że czekałem w domu. Kolega informatyk zaproponował mi przerobienie konsoli poprzez jakiś soft fbi coś wiecie na ten temat ?

Edytowane przez Barosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda troche :(dalej czekam co napiszesz o tamtych grach jak przyjdą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masakra, byłem na poczcie z awizem to babka do mnie, że jeszcze kurier nie wrócił i mam przyjść jutro od 11 porażka z tą pocztą jest. Gdybym wiedział od razu to bym normalnie zgadał się z gościem na poksy a tak czekałem jak ten jełop i teraz on będzie mógł dopiero w piątek się spotkać. Grałem w zelde i w sumie już mam 2 dungeony za sobą przeszedłem właśnie chapter 2. Co do zeldy jest spoko czasem zerkam na poradnik - dość przyjemnie się gra fajne mechaniki i łączenie ich ze sobą. Dodam, że oczy już się przyzwyczaiły do pikseli i nie jest wcale tak źle jak na początku :D

 

 

EDIT: w oczekiwaniu na poksy pobrałem sobie demówke z eshopu omega ruby. Wydaje się być spoko. W demo chodzisz z jakimś gościem na "przygody" i tam musisz zazwyczaj pokonać kilku gości itp. Zastanawia mnie natomiast na jakiej zasadzie tam się zbieram pokemony - trzeba zawsze chodzić po krzakach i łapać pokeballem tych których nie mamy ?

Edytowane przez Barosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ograłem już trochę mario kart 7. W sumie taka przyjemna ściganka pułapki itp. odprężające bym powiedział ogólnie oceniam pozytywnie. Zelde ogrywam cały czas już chyba przy 4dungeonie jestem i serio gierka wymiata :D Natomiast pokemony dopiero będę miał w przyszłym tygodniu ;/ Póki co tylko demo - więc jak to jest z tym zbieraniem pokemonów w tej grze ? Trzeba w każdy kąt po prostu chodzić i tyle ?

Dodatkowo czy ktoś może mi przybliżyć po co jest wbudowany krokomierz w 3ds? ( myślałem, że do poksów tak jak w pokemon GO ale tak to chyba nie działa) oraz co to jest ten street pass ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do liczenia ilości zrobionych kroków, jak to po co :E

 

Ogólnie za konkretną liczbę kroków dostajesz monety, które potem możesz wymienić na jakieś bonusy w różnych grach (np. podpowiedzi). Fajna sprawa. StreetPass umożliwia łączenie się Twojego 2DS-a z konsolami innych użytkowników, jeśli oczywiście takowe będą w pobliżu. Dochodzi wtedy do wymiany danych i potem dostajesz powiadomienie, że spotkałeś kogoś i wyświetla Ci się awatar tej osoby w Mii Plaza czy inne pierdoły. StreetPass i krokomierz to są takie bajery, które w zamyśle będą wykorzystywane gdzieś w terenie. Wrzucasz konsolę do plecaka i reszta dzieje się sama ;)

https://www.youtube.com/watch?v=U_aU4C3QAoI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

i jak tam, masz już poksy ?:P

 

ja zainstalowałem wczoraj na nowym fonie wersję HeartGold (Johto+Kanto) i jak ktoś mi mówi że pokemony zawsze były łatwe bez względu na wiek i że to tylko zwykłe marudzenie na nowe serie, to chyba sam nie wie co mówi...

 

mam na liczniku 6,5h nie spieszę się ale robię wszystko co muszę by pchnąć fabułę dalej i sprawdzam miejsca do których mogę dojść na tym etapie (użycie HM Flash w jaskini czy Rock Smash aby odblokować ścieżki)

mam dopiero 2 odznaki i chyba teraz będę szedł do Golden-Rood City przez ten spory las ?? a już miałem problemy, np z liderem z gymu od poksów robaków, który miał scythera bodaj na 17 i bez potionów których staram się praktycznie nie używać to musiałem robić kilka podejść :)

 

dodam że na początku wybrałem Cyndaquil'a (ognistego) i mam jego drugą formę ale wrzuciłem go w depo, bo jestem zdania że lepiej coś sobie złapać dla większego urozmaicenia niż brać gotowca, i z ognistych myślę że w przyszłości jak będzie okazja to wezmę Growlithe i zmienię go w Arcanine zamiast Typhlosiona (trzecia forma startera)

 

więc taka ta gra prosta nie jest, bo zdarzali się trenerzy którzy wymuszali potiony i żonglowanie poksami aby się nie irytować i nie loadować kolejny raz gry, bo też nie zależy mi na siedzeniu w trawie i sztucznym boostowaniu poziomów aby być Over-leveled bo to bez sensu :)

 

aktualnie gram Bellsprout'em (bo ma 3 formy grass-poison)

do tego Gastly który kiedyś zmieni się w hauntera i jeszcze Spinaraka z którego potem będę miał Ariados'a (a co tam!) i tymi trzema gram aktualnie na poziomach 15-17 i jest git, nie za łatwo nie za trudno jest w sam raz, a jak chcę wytrenować na podobny lvl jakiegoś nowego słabiaka to zwyczajnie go wystawiam jako 1st a potem zmieniam na silniejszego aby wygrać i podzielić expa

 

jak dla mnie gra się dobrze i daleko starym seriom do tego prucia jak przez masło w nowych samograjach dla dzieci z szyldu pokemon

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, jeszcze nie mam w tym tygodniu powinienem mieć już omega ruby.W ten czas ograłem trochę demówkę, ale stwierdziłem, że nie będę aż tak bardzo w to wchodził póki nie będę miał pełnej wersji - tutaj w omega ruby tak jest nie wiem fajnie czy nie, że jakaś opaska pozwala na przemiane twojego poksa do kolejnej ewolucji w sumie spoko to jest. Jak dotąd w demówce nic nie sprawiło mi dużego problemu walki zawsze na hita XD Ten heartgold to taki remeke z gba z tego co widzę może kiedyś ten sobie ogarne, bo to widzę, że na DS wyszło czyli na 3ds odpale też raczej. A tak to ogrywam non stop zelde i chyba zaraz ją przejdę, bo zebrałem wszystkich mędrców i będę odbijał księżniczke zelde :D Jestem ciekaw czy potem można jeszcze coś robić czy już koniec. Na pewno planuje zakup kolejnej zeldy, ale 2D nawet te wersje z DS stare, bo gra jest po prostu świetna i dobrze przy niej się bawie - jestem ciekaw czy te stare zeldy też są tak samo grywalno mimo upływu lat oraz czy są też tak fajne jak ten link between worlds. Mario kart ogrywam sobie tak raczej dla rozluźnienia 2-3 puchary zrobię - gierka fajna, ale nie ma czegoś takiego co by dłużej utrzymywało w grze nie ma takiego syndromu jeszcze jednej rundy jak np. zelda.

Edytowane przez Barosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty to się online gra raczej głównie i to jest siła tej marki :P

 

Omega Ruby już jest uproszczone względem oryginału (Ruby) pisałem wcześniej, najlepiej nie używać tych opasek (??) mega-ewolucji, nie grać OP legendarnymi poksami i spokojnie sobie przechodzić bez EXP-Share

 

w Zelde nigdy nie grałem (2D) jedynie Breath na switchu i Majore na N3DS od której się odbiłem xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przeszedłem tą zelde i kurde fajne to było szkoda tylko, że po przejściu nie ma jakiegoś trybu gdzie chodzisz swobodnie po świecie ( bo nie wszystko odkryłem jeszcze). Nie spodziewałem się, że w ogóle mi się to spodoba bo grafa 2d i w ogóle. Ale dobrze, że dałem szanse bo fajnie się grało. Ja właśnie nie chcę grać w majore ani w ocarine, bo podejrzewam, że też bym się odbił ze względu na sterowanie kamerą - póki co moim celem są wersje z DS'a ewentualnie remastery w 2D z nintendoshop. Co do poksów to już też nie mogę się doczekać - ogólnie tam jest jakiś podział na misje główne/poboczne ? Jak grałem w demówkę to była taka jakby główna wyspa i tam różnice npc były, ale zbytnio nie było z nimi interakcji żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

generalnie to w poksach nie ma jakichś zadań/questów pobocznych itd z npc gadasz najczęściej raz :E tylko po to by czegoś nie przeoczyć (dostać) albo gadasz bo ktoś coś musi pokazać czy wejść w jakąś interakcję aby pchnąć fabułę dalej lub odblokować ścieżkę :P

 

to nie jest typowy rpg jako taki, główny cel to pokonanie wszystkich liderów regionu (8 gymów) i odblokowanie Elitarnej Czwórki na końcu jeszcze jest jakiś end-game w zależności od serii typu wieża walk czy jeszcze ewentualnie jeden ukryty przeciwnik reprezentujący Asha z anime aka Satoshi (jap) aka Red który ma np pikachu i snorlaxa na wysokich poziomach czy charizarda

 

do tego w zależności od rozbudowania serii masz jakieś sekrety i tajemnice, ukryte legendy jako dodatkowy content itd

 

niektóre poki np można zdobyć tylko w określony sposób, przez wymianę ze specjalnym przedmiotem do ewolucji albo z breedowania czyli rozmnażania/hodowania jajek itd + aspekty multiplayer

 

PS: w Ruby dochodzi dużo pływania np pod wodą i też są jakieś ukryte wyspy (whirl island?) już nie pamiętam, ale w oryginale było co robić

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli taka w sumie gierka do pogrania na godzinkę na dzień z tego co widzę ? Podejrzewam, że motorem tej gry jest szukanie co raz to lepszych i rzadszych pokemonów ? Kurde to teraz będę się nudził skoro zelde przeszedłem :D Czekam na info kiedy te poksy odbiore, ale nie wiem kiedy to będzie dokładnie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...