Skocz do zawartości
Barosz

Pierwsza w życiu konsola od nintendo - new 3ds xl czy 2ds xl ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się bardzo na poważnie nad kupnem konsoli od nintendo. Po krótkim wyszukaniu co by mnie interesowało to z automatu odrzucam wii, wii u oraz switcha. Do ogrywania gier AAA mam laptopa, ps4 czy nawet xboxa 360. Pamiętam młodzieńcze lata, gdy kumple biegali i grali w pokemony( wtedy wielbione niemiłosiernie przeze mnie) na gameboyu, ale jakoś nigdy nie udało mi się go zakupić potem jak by o temacie zapomniałem. Przyszło psp trochę się pobawiłem i tyle. Gdzieś tam zawsze słyszałem o tej małej konsolce, która strasznie klatkuje i pokazywana jest pikseloza ( NDS) i już za czasów 3DS'a gdy mniej więcej ogarniałem o co chodzi stwierdziłem, że ta konsola to jedno wielkie nieporozumienie, bo co jest fajnego w grywaniu mario brosa( chociaż na pegazusie grałem niezliczoną ilość godzin) na jakiś dziwnych 2 ekranach do tego malutkich jak na psp miałem świetną grafikę 3d i ogrywałem god of wara. Temat do mnie wrócił jak bumerang niedawno przy całym tym moim doświadczeniu z grami zwłaszcza po wymianie sprzętu mogę grać w full hd na najwyższych ustawieniach, ale zauważyłem, że te gry nie mają tego czegoś nie mają duszy i sam chętnie wracam do starych tytułów rpg jak np. gothic.

Stwierdziłem, że dam szanse 3DS'owi tym bardziej, że konsola ma bardzo dużą bibliotekę tytułów i to bardzo udanych pomimo grafiki, która już dla mnie nie liczy się jak teraz. Tak jak mówiłem wcześniej jedyną moją stycznością z nintendo to podróbki pegazusa i pamiętam, że tam grafika nie pełniła żadnej roli, aby móc w tytuł grać godzinami - mam nadzieje, że 3DS pozwoli mi chociaż trochę cofnąć się do tamtych czasów.

 

DOBRA konkretnie o co mi chodzi - zastanawiam się nad najnowszymi wersjami to jest new 3DS XL albo new 2DS XL. Czy warto dopłacić do new 3DS XL do tego całego bajeru jakim jest opcjonalne 3D ? Czytałem, że w poprzednich wersjach te 3D było średnie w zależności od nachylenia konsoli itp. Natomiast ponoć w tej nowej "new" 3DS XL jest jakiś sensor i 3D daje na prawdę radę. Inne komentarze mówią, że to i tak bajer na max 10-15 min bo oczy bolą, bo wkurza i nie jest przydatne.

New 2DS XL mogę wyłapać nówkę za około 630 z mario kart 7 natomiast new 3DS XL nie mogę nigdzie znaleźć nowego, bo chyba sklepy już wysprzedały tą konsolę i pozostaje mi patrzeć używki za którymi średnio przepadam. I takie ogólne pytanie czy wg. Was ktoś taki jak ja czyli ktoś kto miał głównie styczność z konsolami od sony nadal będzie mógł czerpać radość z tych pikseli na nintendo dodatkowo w 2020 roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko na to jednoznacznie odpowiedzieć, bo wszystko o czym piszesz to odczucia czysto subiektywne. 3D to fajny bajer, jednemu się spodoba, inny wyłączy po 5 minutach. Nie wiadomo też jak Twoje oczy na to zareagują. Nowe wersje z 3D są już nie do dostania - produkcja New 3DS zakończyła się jakoś w 2017 roku, wersji New 3DS XL nie idzie już dostać, nie widnieje nawet na stronie Nintendo do nabycia w ich sklepie, wiec podzieliła pewnie tan sam los co jej mniejszy kuzyn. Więc tak czy siak zastaje Ci chyba tylko wersja 2DS XL i taką też bym osobiście wybrał, bo w tej chwili to najbardziej rozsądny wybór. Jeśli potrafisz przymknąć oko na niedociągnięcia w warstwie technicznej, to raczej powinieneś się w świecie gier Nintendo odnaleźć. Sporo z nich nadrabia grywalnością, co też nie oznacz, że są jakieś mega brzydkie. IMO oprawa graficzna na taj konsoli stoi na zadowalającym poziomie. Moim zdaniem sam Metroid: Samus Returns czy Super Mario 3D Land to wystarczające powody, aby ten sprzęt zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem N3DS'a XL w wersji Majora's Mask + Fire Emblem + Smash Bros + MH4U i tytułowa Zelda, ale średnio mi wtedy podeszło, w sumie prócz kiedyś gameboya i starych pokemonów w stylu Yellow i też jak wiadomo pegasusa to nie miałem styczności z konsolami Nintendo i ich grami, gdzie w zasadzie tego N3DS'a kupiłem głównie pod właśnie Monster Huntera 4U, i to tam spędziłem najwięcej czasu

 

potem był taki moment że konsola długo się kurzyła aż w końcu po długim czasie stwierdziłem że sprzedaje puki jest coś warta bo jakoś nie mogłem się wciągnąć w wyżej wymienione gr :P

 

dlatego zobacz sobie czy te gierki przemawiają do Ciebie, w stylu TOP 2DS games, bo mamy tu kompatybilność wsteczną, i chyba tylko xenoblade chronicles 3D działał only na wersji właśnie z wbudowanym 3D jako taki exclusive ale mniejsza już o to

 

co do grafiki to ma to swój urok + te dwa ekraniki to fajny bajer w stylu dodatkowego interfejsu, mapy itd, mnie się to osobiście podobało, zaś co do efektu 3D to też bajerek i dosyć fajne to, mnie oczy czy głowa nie bolały ale jak bym grał w grę która wymaga ode mnie większego skupienia i ogarnięcia to bym ten efekt wyłączał :P

 

hmmm co by tu jeszcze naskrobać...

ostatnio miałem lekko fazę i pograł bym sobie na tym DS'ie w pokemony typu HeartGold lub SoulSilver bo na takiej konsolce ma to zupełnie inny klimat niż emulator, ale dla jeden gry ogarniać całą konsolę to trochę słabo i też ciężko te pokemony dostać (oryginalne)

 

a dlaczego nie chcesz Switcha ? -ja go mam od dobrego 2,5 roku i dał mi dużo zabawy i innego doświadczenia z grami, bo podobnie jak TY dalej szukałem czegoś " nowego " i odmiennego od tych wszystkich głośnych mainstreamowych i stojących w miejscu poza grafiką grach AAA i tutaj to znalazłem

 

nie toleruję jak wiadomo wszystkich tytułów, i w sumie ponownie kupiłem konsolkę N (switcha) dla Monster Huntera :E

(w MHGU mam wbite ponad 500h :D) ale też przede wszystkim dla Zeldy BotW, która mnie wtedy oczarowała na długo z mniejszymi i większymi przerwami (220h)

do tego też np Super Mario Odyssey czy Splatoon 2 (multi) dało mi wiele zabawy w swoim niekonwencjonalnym stylu w podejściu do sieciowej strzelanki (ponad 100h nabiłem, gdzie średnio mecz trwa 3min) i ostatnio znów mi chodzi po głowie aby pomłócić w to trochę, tylko szkoda że odblokowałem już wszystkie bronie a updaty się skończyły mimo długiego wsparcia :o:mad:

 

a do tego doszło mi jeszcze np Xenoblade chronicles 2 -świetny jrpg i parę innych gierek, więc generalnie jestem zadowolony, mimo że też nie gram nałogowo na tej konsoli i może czasem mi czegoś brakuje (sławny Metroid ? czy jakaś poważniejsza gierka jak horror typu Fatal Frame) to i tak nie ma opcji abym tą konsolę miał sprzedawać tak jak zrobiłem z 3DS XL :)

 

dobra, jeszcze wracając do konsoli, miałeś te DSy w ręku w ogóle ?? bo osobiście polecał bym Ci wersję zwykłą tzn N2DS XL

bez 3D, bo jest zwyczajnie wygodniejsza, nie taka ciężka jak nie produkowany już N3DS gdzie czasem mnie łapy bolały i lepiej go schować w kieszeń czy gdzieś zabrać, z kolei te nowe 2DS'y XL na pierwszy rzut oka (ręki :E) mogą wydać się taką zabaweczką (bo niewielkie, lżejsze itd) względem starszego starego brata, ale jak nie miałeś porównania to kij z tym :P

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doczytałem, że z tym 3DSem to już koniec, więc chyba na 99% wybrałbym N2DS XL. Znalazłem aukcje nowa konsolka N2DS XL za 455 zł to chyba cena jest bardzo dobra co nie ? Niestety bez żadnej gry - są za 640 zł z pokemonami albo mario kart 7.

Może przemawia za mną nostalgia, ale bardziej rajcuje mnie myśl, że mogę nabyć 3DS'a niż switch'a i tak też jestem na to nastawiony.

 

Kolejną ważną sprawą dla mnie jest biblioteka gier : ogólnie z ekskluzywnych tytułów to znam pokemony mario i zelde. Pokemonów na allegro jest od groma nie mniej możecie mi polecić którąś część na początek, bo tam są jakieś sun,moon, red i nie wiadomo co jeszcze ? Nie chcę od razu grać w najnowszą, ale któreś ze starszych jak na razie. To samo od której części zacząć zelde - nigdy nie grałem w żadną. Jakieś tytuły startowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o poki to najlepiej klasyki (remake) jak FireRed & LeavGreen albo np Ruby/Sapphire (Emeraldy) albo HeartGold & SoulSilver (najdłuższe i najbardziej rozbudowane, 16 odznak do zdobycia bo dwie mapy Kanto + Johto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki, na allegro jest kodzik do firered za 40 zł to go sobie ogarne. Ogólnie co do tych całych pokemonów to dobrze rozumiem - otóż wersja redfire i leavgreen to jest w zasadzie ta sama gra ? Różni się zawartością pokemonów nie mniej fabularnie wszystko jest to samo ? Czy trzeba mieć 2 wersje, aby gre przejść ?

 

@Amphiyon jak masz jakieś tytuły, które trzeba ograć wg. Ciebie to zarzuć czymś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fire red i leav green to remaki jak nazwa wskazuje poksow red i green, jak wpiszesz w google to Ci wyjdzie ze roznia sie glownie wystepowaniem parunastu innych poksow jak to w serii bywa

 

Co do innych gier, o ktorych sie mowi

 

-mario karty 7

-kie icarus

-super smash bros

-mario 3d land ?

-fire emblem awakening

-zelda ocarina albo between world lub jakas jeszcze

-Metroid samus return

-seria profesor Layton lub Acce Atorney

-luigis mansion 2

-jakas castlevania ? Symphony of the night ?

 

Niech ktos cos napisze jeszcze bo na tych DS sie nie znam tak xd

Z tymi pokami sie wstrzymaj jeszcze (czy to dziala, bo ogolem to byly wersje na gba) ale chyba tak jak sa w cyfrze bo nie wiem czy carty sa kompatybilne

 

EDIT: WSTRZYMAJ SIĘ Z TYMI FIRE RED, tam jest pomieszane coś z tymi wersjami i kompatybilnoscia, one sa chyba tylko jako virtual console dla wiiU i nie ma ich na 2dsy tylko ewentualnie chyba na game boy advance i tego nowszego

 

Na n2ds stricte to masz np omega ruby lub alpha sapphire i te bym polecal (Ruby)

 

PS: ogolem to nintendo ma nayebane z tymi ich handheldami ze jak ktos w tym gleboko nie siedzi to nie wiadomo co gdzie dziala i jest kompatybilne na 100%

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola zamówiona.

 

Śmieszne trochę, bo można grać na 3ds w wersje RED czyli stricte z pierwszych gameboy natomiast firered z GBA już nie można :D

 

https://allegro.pl/oferta/pokemon-red-edition-3ds-kod-aktywacyny-7781136217

 

Czyli to są takie stare pokemony jeszcze bez koloru XD ciekawe czy w ogóle to jest grywalne i będzie mi się podobało.

 

Jak wygląda sprawa z używanymi kartridżami ? W sensie jako nośnik informacji często ulega zużyciu czy można kupować używki na spokojnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego zobacz sobie czy te gierki przemawiają do Ciebie, w stylu TOP 2DS games, bo mamy tu kompatybilność wsteczną, i chyba tylko xenoblade chronicles 3D działał only na wersji właśnie z wbudowanym 3D jako taki exclusive ale mniejsza już o to

Xenoblade Chronicles jest exem dla wszystkich modeli z rodziny "New", bo te mają lepsze bebechy i mogą to uciągnąć (mocniejszy procesor). Więc XC na New 2DS XL spokojnie się odpali ;)

 

Niektóre gry bez efektu 3D tracą trochę uroku, np. Kid Icarus czy Super Mario 3D Land i tamtejsze zagadki oparte na perspektywie, ale koniec końców i tak jest to raczej ciekawostka, a nie żaden "game changer". Zauważyło to w sumie samo Nintendo, bo dzisiaj kupi się już tylko wersję 2DS albo New 2DS XL, bo tylko takie są produkowane. 3DS był owocem boomu na efekt 3D, po spektakularnym sukcesie Avatara wciskali to wszędzie dosłownie. Każdy chciał mieć film w 3D, każdy TV te 3D musiał posiadać. I trzeba przyznać, że efekt stereoskopowego obrazu, który można było zobaczyć bez zakładania specjalnych okularów na nos mógł się w tamtym czasie podobać i robić małe "wow". Pamiętam doskonale jak mówiło się przed premierą tej konsoli czy krótko po, że Nintendo zawarło porozumienie z Warner Bros czy DreamWorks na dostarczanie przez te wytwórnie filmów w 3D na ten sprzęt. Dzisiaj nikt o tym nawet nie pamięta, bo czegoś takiego chyba nigdy ostatecznie nie było. W chwili obecnej ta technologia odeszła na bok, co widać po całym segmencie elektroniki użytkowej i została zastąpiona przez VR (które też wróciło triumfalnie po pobycie w technologicznej zamrażarce). 3D pojawi się pewnie znowu jak bumerang za kolejnych 5 czy 10 lat, aby znowu sprzedać to jako coś "nowego", kiedy "rynek będzie wreszcie gotowy". Może Avatar 2 będzie ku temu odpowiednim powodem i swoistym "zapalnikiem" niczym swego czasu część pierwsza :lol2:

 

Używane gry możesz kupować bez problemu, kartridże nie są z papieru i jak ktoś nimi nie wbija gwoździ to nic się z nimi nie stanie.

 

Tytułów wartych ogrania jest cała masa. Wpisz sobie w wyszukiwarkę coś w stylu "The 25 best Nintendo 3DS games" czy coś podobnego i masz masę wszelakich rankingów czy zestawień. Pierwsze lepsze:

 

https://www.ign.com/articles/best-3ds-games

https://www.digitaltrends.com/gaming/best-nintendo-3ds-games/

https://www.gamesradar.com/best-3ds-games/

 

Tu nie ma raczej problemu z tym w co zagrać, tylko bardziej co z tego wszystkiego wybrać ;)

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zamówiłem N2DS XL także aspekt 3d mnie minie, ale mam nadzieje, że i tak będzie to udany zakup. Od razu zamówiłem też zelde link between world. A co do pokemonów to na eshopie widziałem za 40 zł jest wersja Yellow i jestem przekonany, że to zakupie. Chociaż obawiam się, że po tylu latach grania tytułów na pc i ps4 mogę trochę się załamać tymbardziej patrząc na te pokemony :D Chociaż zelda też lepiej nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej Omega Ruby np ? to III generacja która do dziś wygląda dobrze, dla mnie osobiście fajna i ostatnia do przyjęcia ze względu na coraz więcej dziwactw i głupkowato zaprojektowanych poksów -Black & White 1 i 2 podobno jeszcze są jako takie, ale nie wiem, nie grałem

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych omega alpha też są już głupie mega ewolucje, ale widać że wepchnięte na siłę, że przez całą grę o nich zapomniałem i nie korzystałem, dopiero spotkanie z legendą mi o nich przypomniało, gdy dziad ewoluował i dał popalić. Szczególnie jeśli chciało się go złapać :P.

 

Też nie mogę po latach zacząć black white. Jakoś ciężej teraz w nie wsiąknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i by było lepiej aczkolwiek obecnie nie będę miał aż 160 zł na tą omege ruby. A za 40 zł mam wersje yellow. Do 10 mam wyładowany portfel tymbardziej, że zelde też zakupiłem. Ogólnie ciężko w ogóle zakupić używki nigdzie omega ruby nie widziałem u nas chyba aż takiego rynku zbytu tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych omega alpha też są już głupie mega ewolucje, ale widać że wepchnięte na siłę, że przez całą grę o nich zapomniałem i nie korzystałem, dopiero spotkanie z legendą mi o nich przypomniało, gdy dziad ewoluował i dał popalić. Szczególnie jeśli chciało się go złapać :P.

 

Też nie mogę po latach zacząć black white. Jakoś ciężej teraz w nie wsiąknąć.

 

pewnie dlatego kręciłem głową pamiętając oryginalne Ruby czy Emeraldy i wtedy ich nie kupiłem (mając N3DS XL)

nienawidzę tych durnot, mega ewolucje, jakieś z-moves, wszędobylski exp-share i inne bzdety a teraz dodatkowo "miszcz" głupoty, czyli te całe dynamaxy :thumbdown::lol2:

 

Może i by było lepiej aczkolwiek obecnie nie będę miał aż 160 zł na tą omege ruby. A za 40 zł mam wersje yellow. Do 10 mam wyładowany portfel tymbardziej, że zelde też zakupiłem. Ogólnie ciężko w ogóle zakupić używki nigdzie omega ruby nie widziałem u nas chyba aż takiego rynku zbytu tego nie ma.

 

120zł Omega Ruby na allegro widzę, na OLX miejscowo nawet taniej

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kurde te yellow mnie jakoś bardziej pociąga może za bardzo się nastawiłem na tą wersje nie wiem, ale chyba dam mu szanse najwyżej będę przeklinał i grał w zelde. Sporo oglądałem filmików na YT myślę, że dam rade :D Tymbardziej, że są na necie solucje i poradniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedłeś w ogóle jakieś poksy ?:P na emulatorze chociaż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie XD

 

a znasz chociaż nie wiem ekhm :E podstawowe 150 aby czuć klimat i w ogóle ten świat ?^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dzieciaka się oglądało i sentyment do tej serii mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dzieciaka się oglądało i sentyment do tej serii mam.

 

rozumiem, ogółem szkoda trochę że od takiego rozpikselizowanego starocia zaczynasz :P bo na pewno przyjemniejsze w odbiorze byłyby na początek Fire Red ze zwykłych technicznych powodów, istnieje też opcja gry na smartfonie bo sam swego czasu miałem emulator i pocinałem w Soul Silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dorwać omega ruby za 90 zł na miejscu - to chyba wezmę tą wersje zamiast tego yellow. Wszyscy odradzają tą starą wersje. FireRed nie ma na 3ds więc odpada.

Edytowane przez Barosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ta stara to pikseloza do potęgi N :P bierz Ruby też jest fajna i ma jeszcze fajne poksy i dobre pomysły, a nie te " nowoczesne " crapy od X & Y w górę

 

PS: jak będziesz grał to olej mega-ewolucje (taki nowoczesny syfiasty bajer dodany do tej wersji bo to Remake) i unikaj exp-share, czyli ułatwiacza do dzielenia expa bo to psuje immersję i jakikolwiek poziom trudnosci znika, do tego niegraj legendarnymi pokami bo są OP i jeszcze bardziej prostackie sie wszystko robi, bo nie sztuka grać gotowcem tylko samemu sobie jakiś ciekawy team 6 poków ogarnąć i wyekspić -przez te wszystkie gówna i jeszcze parę, te poksy są o wiele prostsze od oryginalnych Ruby na których bazują

 

Ja jak grałem to pamiętam w paczce miałem wychodowanego z breedowania Pichu, do tego ofc Salamance, Flygona, starter wywalałem też jak najszybciej na coś bardziej unikatowego, aaaa jeszcze Milotica ogarniałem z feebasa :P ale to na zwykłej wersji i a najlepiej Emerald

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to umówiłem się już na zakup tych poksów ruby i jutro po niego pójdę. To samo zelda jutro powinna być.Także gry będę miał a na konsolkę to chyba poczekam, bo idzie aż z nowego sącza do szczecina jest cała polska i wątpie, aby kurier do jutra był. A już nie mogę się doczekać. Będę musiał poczytać jakieś poradniki co do poksów i w ogóle, aby ogarnąć co i jak. Jeszcze myślę, aby zakupić na olx mario kart 7 bo za 85 zł mogę ogarnąć. Aby moja dziewczyna też miała w co grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poksy to generalnie stały schemat czyli obgadanie ludzi w mieście, rozwiązanie czasem jakiegoś problemu czy zablokowanej drogi, łapanie po drodze w krzakach poksow i zbieranie itemow + pokonanie lidera danego miasta i tak dalej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby nic takiego, ale bardziej mnie ciągnie do takich gierek niż do super extra na pc. Wydaje mi się, że w pewnym stopniu już wypalony jestem jako gracz i chyba potrzebuje odpocząć od takich wodotrysków z pc albo ps4. Może 3ds będzie dla mnie zbawieniem, bo cały czas mam za plecami, że to właśnie z takich prostych gierek startowałem z pegazusa chociaż z drugiej strony, wtedy to był szczyt osiągnięć na tamtą chwilę może teraz będę miał inne odczucia nie wiem. W każdym razie konsolka dzisiaj przyjedzie do mnie, bo już jest w szczecinie - dzisiaj też odbieram zelde na którą nie mogę się doczekać a wieczorem idę po poksy. W międzyczasie zamówiłem mario kart 7. Myślę, że na razie te 3 tytuły mi wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...