Skocz do zawartości
Barosz

Pierwsza w życiu konsola od nintendo - new 3ds xl czy 2ds xl ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z 3dsa najlepiej wspominam Mario kart 7 na multi. Poleciłbym, ale pewnie nikt już nie gra online, a w single niestety szybko robi się nudno. Obowiązkowo ograj fire emblem, star foxa i Mario 3d land, świetne gry, a fe starczy na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później po próbuje te mario kart na multi zobacze jak to wygląda ;p Dzięki za tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli taka w sumie gierka do pogrania na godzinkę na dzień z tego co widzę ? Podejrzewam, że motorem tej gry jest szukanie co raz to lepszych i rzadszych pokemonów ? Kurde to teraz będę się nudził skoro zelde przeszedłem :D Czekam na info kiedy te poksy odbiore, ale nie wiem kiedy to będzie dokładnie ;/

 

Raczej nie na godzinke bo wciaga xd ja na fonie od przedwczoraj popoludnia zrobilem prawie 10h juz a dopiero 3 odznaki xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zelda ALBW to jest mistrzostwo świata i efekt 3D bardzo pomaga w dunegonach. Po BOTW to moja ulubiona część, nieporównanie lepsza od słabego moim zdaniem remaku link's awakening na Switcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zelda ALBW to jest mistrzostwo świata i efekt 3D bardzo pomaga w dunegonach. Po BOTW to moja ulubiona część, nieporównanie lepsza od słabego moim zdaniem remaku link's awakening na Switcha.

 

A grałeś w jakieś inne wersje na 3dsa ? Zwłaszcza w 2D jak oracle of season/age czy coś ? Bo zastanawiam się którą ugryźć kolejną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w Ocarinę a w zasadzie ciągle gram bo sterowanie bez prawego analogu mnie męczy, w Majora Mask już to poprawili i można obracać kamerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tam nie działa ten taki nie wiem jak to się nazywa pseudo analog ? W new 2ds coś takiego dziwnego dodali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa tylko w majora mask w okarynie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie nie chcę grać w wersje 3d :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć, zelde przeszedłem jak wspominałem wcześniej, mario kart 7 grywam ot tak dla multi kilka partyjek. Czekałem na te pokemony jak głupi i koleś mi wczoraj odpisał ( w końcu ! ) że nie ma czasu ;/ No zdenerwowałem się, bo w zasadzie konsola jest nie ruszona. Więc zerknąłem na promki na sklepie eshop. Kupiłem za 24 zł (chyba ) dobry tytuł radiant historia - to jakiś remaster jednej z lepszych gierek na DS'a. Póki co zapowiada się fajnie bardzo mało opini znalazłem na temat tej gry. Może ktoś z Was w nią grał i coś powie ? Pokemony jak nie ogarne nic na miejscu to w końcu zamówie na necie.

 

@ Amp.. a Tobie jak tam poksy idą ?

Edytowane przez Barosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w moich HeartGold na fonie mam prawie 24h nabite bez farmienia i jakiegoś lvlowania na siłę tylko sam gameplay, i mam bodaj 6 odznak i już 4 poki około 30 lvl'a którymi myślę że będę grał do końca + 2 do zdobycia na dopełnienie składu (steelix+ gligar)

gra się fajnie i na pewno wpadnie jeszcze co najmniej z 20 godzin :D

 

-Growlithe (Fire) -> kiedyś Arcanine

-Haunter (Ghost/Poison)

-Lanturn (Electro/Water)

-Ariados (Bug/Poison)

 

:P

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu takiego gargamela kupiłem pomimo, że mam edycje limitowaną new 3ds xl. Konsola fabrycznie nowa, z gwarancją, na promocji była za 319 zł z preinstalowaną grą Super Mario Bros.2

 

20200309-084539.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A starter? :P

 

starterem nie gram bo to dla mnie też ułatwiacz, wolę złapać coś ciekawszego, i tak Growlith pełni rolę ognistego za wybranego cyndaquila :P

 

obczaiłem jak złapać Steelix'a bez wymieniania jak to trzeba oryginalnie z Onix'em

tutaj można go złapać ale jest 2% szans (już to obszedłem sposobem :)) i do teamu jeszcze wrzucę Gligara

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu takiego gargamela kupiłem pomimo, że mam edycje limitowaną new 3ds xl. Konsola fabrycznie nowa, z gwarancją, na promocji była za 319 zł z preinstalowaną grą Super Mario Bros.2

 

20200309-084539.jpg

 

Widziałem, właśnie była taka akcja za 300 zł. Ja sam new 2ds xla kupiłem za 450 ? Po co ci ten stary 2ds skoro masz 3dsa :D Chyba, że sprzedasz drożej heheh. Osobiście chyba nie mógłbym grać na tych małych ekranikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonuję;)... a tak serio to za rok już nie będą w sprzedaży i z zyskiem sobie sprzedam :). Brzydka ta konsola jak nie wiem ale jak odpaliłem Mario, Panie... jak to leży dobrze w rękach, bajka.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dorwałem i kupiłem pokemony omega ruby także dzisiaj będzie grane :D Grywam też w Radian Historia - gierka wydaje się spoko nadal jestem w prologu, ale strasznie dużo gadaniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie... jak to leży dobrze w rękach, bajka.

Dobrze o tym wiem, potwierdzam :cool:

Pod tym względem świetny model, wiedziałem na co się piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moich HeartGold na fonie mam prawie 24h nabite bez farmienia i jakiegoś lvlowania na siłę tylko sam gameplay, i mam bodaj 6 odznak i już 4 poki około 30 lvl'a którymi myślę że będę grał do końca + 2 do zdobycia na dopełnienie składu (steelix+ gligar)

gra się fajnie i na pewno wpadnie jeszcze co najmniej z 20 godzin :D

 

-Growlithe (Fire) -> kiedyś Arcanine

-Haunter (Ghost/Poison)

-Lanturn (Electro/Water)

-Ariados (Bug/Poison)

 

:P

 

Gram sobie w omega ruby od wczoraj już 1,5 godzinki nabite :D W sumie nadal jestem na początku, ale między demo a pełną wersją jest różnica i to duża. Po pierwsze demo wrzuca Ciebie w środek gry i ja np. miałem z ogarnięciem co jak i dlaczego. A tutaj od początku i w ogóle powoli i stopniowo poznajesz świat i opcje.

Jako pierwszego poksa wybrałem Torchic'a mam już na nim 11 lvl.

Od razu zapytam jest jakiś maksymalny level na pokemona ? Jak na razie to jest mój main, bo reszta to zwykłe pokemony ta hiena i taki robak :D Później lepiej wymieniać pokemony, aby wszystkie miał równy lvl ? Oraz będzie możliwość później ewoluowania go ? Póki co jestem na etapie zaraz po rozmowie ze swoim ojcem ? Który jest mistrzem gymu w tej pierwszej wiosce - i mam udać się do innej wioski pokonać innego mistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokemony levelują na pewnym poziomie, każdy ma poziom ustawiony trochę inaczej, w między czasie uczą się one ataków w miarę zdobywania kolejnych poziomów

czasem aby pokemon ewoluował trzeba spełnić jakieś specjalne warunki typu np wbić poziom np w nocy czy poprzez danie kamienia ewolucji albo podbicie jakichś statystyk pobocznych (nastroju ?) które mają wpływ na typ ewolucji albo nawet przez samą wymianę z innym graczem DS'a

 

w większości to i tak rzadkość, większość poksów ewoluuje normalnie bez specjalnych warunków

 

jeszcze co do ataków, to czasem bywa tak że lepiej poksa np przytrzymać i zablokować mu ewoluowanie (wciskanie B podczas ewolucji ?) tak aby nauczył się on jakiegoś ataku który chcemy, a którego np ewoluowana druga forma się już nie uczy albo ma jakiś inny w zastępstwie -to wszystko to i tak szczegóły dla weteranów, więc możesz to i tak spokojnie olać

 

z Ruby to parę poksów lubiłem są te gorsze i lepsze które mają dużo silniejsze formy i statystyki od innych, ale nie wiem czy jest sens podawać cokolwiek

 

co do ataków to też masz zależność typu Woda>ogień>roślina electro>woda czy różne mieszane typy gdzie poksy mają 2 atrybuty i uczą się różnych typów ataku

 

jak Cię interesuje jakiś pokemon to możesz sobie wpisać np w google " Torchic pokemon omega ruby " i spojrzeć jakich ataków i na którym ewoluuje ale myślę że to bez sensu bo lepiej mieć niespodziankę jak i tak grasz pierwszy raz :P

 

EDIT: z takich poksów specjalnych w ruby to masz np Feebasa, uchodzącego za najbrzydszego pokemona ever, to taki karp jak by zdezelowana wersja magicarpia :E i on ma bardzo niski poziom " beauty " (piękności) i chodzi o to że trzeba mu to podnieść o ile pamiętam karmiąc takimi specjalnymi pigułkami zdobytymi w jakimś tam pokazie pokemonów czy tam zbierając berry, i wtedy po osiągnięciu tego pułapu i wbiciu mu jednego lvl'a ryba ewoluuje w Milotica -bardzo fajnego pokemona którego można nazwać żeńską wersją Gyarados'a (ewolucja magicarpia) :P

 

tego Feebasa można złapać tylko na kilku " kratkach " czyli krokach jakie robimy, w tym wypadku na wodzie (surf) w całej grze, więc jest on bardzo ciężki do dorwania jeśli chce się szukać na własną rękę to praktycznie niemożliwe bo pływania w Ruby jest bardzo dużo :D

 

ja jak gram to staram się mieć równy w miarę poziom i łapać to co się opłaca, różne typy pokemonów aby się uzupełniały i staram się nie faworyzować żadnego

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie zdobyłem swoją pierwszą odznakę ? Pokonałem babeczkę w pokegymie i od razu po tym mój Torchic ewoluował w Combuskena :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz na takim specyficznym obszarze za jakiś czas, to proponuję abyś złapał sobie pokemona co się zwie "Trapinch" to taki pomarańczowy jakby robak :P

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

EDIT: z takich poksów specjalnych w ruby to masz np Feebasa, uchodzącego za najbrzydszego pokemona ever, to taki karp jak by zdezelowana wersja magicarpia :E i on ma bardzo niski poziom " beauty " (piękności) i chodzi o to że trzeba mu to podnieść o ile pamiętam karmiąc takimi specjalnymi pigułkami zdobytymi w jakimś tam pokazie pokemonów czy tam zbierając berry, i wtedy po osiągnięciu tego pułapu i wbiciu mu jednego lvl'a ryba ewoluuje w Milotica -bardzo fajnego pokemona którego można nazwać żeńską wersją Gyarados'a (ewolucja magicarpia) :P

 

 

Wow, tego nie wiedziałem :E. Ale mi narobiliście teraz ochoty na pokemony :D. Zaraz odpalam 2dsa.

Szkoda że na switcha nie ma jakichś dobrych poków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, tego nie wiedziałem :E. Ale mi narobiliście teraz ochoty na pokemony :D. Zaraz odpalam 2dsa.

Szkoda że na switcha nie ma jakichś dobrych poków.

 

a widzisz :) jak Cie to interesuje to poczytaj w necie jak zdobyć tego brzydala Feebasa :E -Milotica fajnie mieć, unikalny poks do uzupełnienia np Salamce czy Flygona :D i on z kolei uchodzi za najpiękniejszego pokemona, więc wychodzi że Feebas to takie brzydkie kaczątko w świecie Pokemon :E

 

innym fajnym poksem jest np Pichu (wczesna wersja pikachu) którego można zdobyć tylko breedując (hodując) pikachu bodaj złapane na safari Zone (?) i dające jajko z którego wykluje się ta wczesna forma i która posiada unikalny atak, Volt-Tackle :)

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...